| WiliamJohn a întrebat:

Buna seara tuturor. As vrea sa va povestesc urmatoarea patanie: m-am indragostit sufleteste (nu pentru sex la pat, ci o simpla simpatie) de o fata de etnie rroma de vreo 17 ani. Cel putin, asa spune ea ca are 17 ani si anul acesta face 18 ani. Eu am aproape 33 ani. Cum s-a intamplat? De cate ori ma intalneam cu ea pe strada, imi cerea bani. Sa zicem, azi ii dadeam un leu, maine doi lei, poimaine cinci lei, apoi 10 lei si asa mai departe. Nu stiu ce s-a intamplat, parca mi-a furat inima. Nici pentru o secunda nu am avut intentia sa fac sex cu ea. Ce comportament am avut cu ea? Un simplu sarut, discutii diverse (nici o clipa, eu unul nu am deschis discutia de sex si chiar pe bune, nu doresc sa fac sex cu ea). Ba dimpotriva, de foarte multe ori ma intreaba ea daca vreau sa fac sex cu ea si pe mine unul ma doare gura spunandu-i in mod repetat un NU hotarat. I-am spus si ii spun de fiecare data, citez: „ mai fata, relatia dintre mine si tine este o simpla simpatie, ti-am zis de 1000 de ori ca nu vreau sa fac sex cu tine "! Azi asa, maine asa, intr-o buna zi, m-a invitat in curte la ea. Erau si parintii ei prezenti. Apoi, doua vorbe trei minciuni, apoi m-a bagat in casa, in camera unde doarme ea. Am acceptat si invitatia in camera ei. Am discutat ce am discutat cu ea, dar nu am schitat nici cel mai mic gest precum ca as dori sa fac sex cu ea. In schimb, am sarutat-o de vreo cateva ori. I-am oferit de foarte multe ori bani. Deci, repet, nici prin vis nu am de gand sa fac sex cu ea. Dupa catva timp, ea a inceput sa imi ceara din ce in ce mai multi bani. Intr-o seara, eu m-am aratat ca sunt suparat pe ea pentru ca ea nu intelege ca trebuie sa se multumeasca cu cat ii dau si a inceput sa se arate si ea ca este nervoasa pe mine zicand ca eu nu mai tin la ea si nu ii mai ofer cati bani vrea ea. Deci repet: nu am schitat niciodata nici cel mai mic gest precum ca as dori sa fac sex cu ea. Ce banuiesc eu? Eu unul, as banui ca ea vrea sa ma provoace in asa fel incat eu sa ma pun sa fac sex cu ea si apoi sa ma poarte prin tribunale precum ca am violat-o sau mai mult decat atat, sa imi faca plangere penala precum ca am intrat la ea in casa si am intretinut relatii sexuale cu ea si parintii ei s-o sustina in instanta precum ca am intretinut cu ea relatii sexuale. Eu unul, cred ca vrea sa ma acuze pe nedrept de intretinere relatii sexuale sau de viol ca sa traga foloase de la mine. Ea nu stie unde stau, dar imi stie doar prenumele (nu si numele de familie). Imi stie contul de Facebook, dar acolo nu imi apare adresa si numele de familie. Pe pagina mea de Facebook, imi apare doar prenumele adevarat si numarul de telefon (fara nume de familie si fara adresa). De fapt, numarul de telefon al meu si prenumele (fara nume de familie si fara adresa) le stie.

Acum, dupa cele povestite, as dori sa va intreb daca ma poate acuza de viol sau de intretinere relatii sexuale cu ea si mie sa mi se infunde asa nevinovat. Poate dovedi in instanta sau la politie precum ca am violat-o? Se pot lua probe sa-mi dovedesc nevinovatia? Si in a doua ordine de idei, dupa cum am spus mai sus ca imi stie doar numarul de telefon si adresa de Facebook ma pot trezi cu chemare la politie pentru declaratii? Nu vreau sa se intample acest lucru ca sa afle toata familia de aceasta fapta ciudata. Rog raspunsuri. Multumesc anticipat.

17 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

E mai bine să nu mai ai treabă cu ea.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

La 33 de ani sa stai după una de 17-18 nu e ok.
Doar ca te vede drept " un portofel ", tot ce vrea de la tine sunt banii și atat.
Rupe orice legatura cu fata asta și cauta o tipa potrivita vârstei tale.

| WiliamJohn explică (pentru Alexia999997777777777777):

Buna ziua doamna Alexia. Dupa cum am scris mai sus, nu este vorba ca stau dupa aceasta fata. Mila de ea si-a spus cuvantul, nimic altceva. Cu toate astea, ea m-a luat de prost si mai mult decat atat, as crede ca ar vrea sa si insceneze un viol. Eu sunt insurat, nu am treaba din acest punct de vedere cu ea. Sotia mea are 30 ani. Cititi va rog ce am scris mai sus.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru WiliamJohn):

Înțeleg, inițial am înțeles fix altceva și îmi pot cere scuze pentru asta.
Tot sunt de părere că nu ai ce să pățești din moment ce nu i ai dat informații personale prea multe, încearcă să nu te mai întâlnești cu fata respectiva, cu siguranță a profitat de bunătatea ta și doar atat.
O zi frumoasa!

| WiliamJohn explică (pentru Alexia999997777777777777):

Pfffffuuuuuuu! Nu prea am cum sa o evit. Drumul meu de acasa la munca si invers este trecand pe strada ei. Ca sa o evit, ar insemna sa fac un ocolis destul de mare.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru WiliamJohn):

Aa,încearcă să nu o bagi în seama atunci., pana la urma nu ești obligat sa mai discuți ceva cu ea.

| VelicanEmilia a răspuns:

Bai baiatule, esti serios? Ce dracu intrebari mai sunt si astea? Ea te-a vazut ca esti prostanac, d'aia tot o trage cu sexul. Ca spera sa-i dai grosul si acum nu ma refer la ce ai tu in pantaloni, ci la bani mai multi. Si oricum, stii ce? O fi avand ea 17 sau puii mei, cat o avea, dar am impresia ca propunerea asta o face la mai multi, mai ales ca si cerseste, probabil pe langa cerseala mai face si altele.
Si vezi ca minti cand spui ca nu te gandesti la "sex" dar tot o tragi aici cu "violul".
Pai daca nu i-ai bagat creionu'la ascuțitoare si nici nu ti-a trecut ideea asta prin minte, de ce pui intrebarea asta?
Ca mie mi se pare suspect.
Tu creca ai vrea, dar ti-e frica ca e minora laughing)

| WiliamJohn explică (pentru VelicanEmilia):

Buna ziua doamna Emilia Velican. Va rog sa ma credeti pe cuvant ca nu este vorba precum ca as dori sa fac sex cu ea. Initial mila a fost cea care si-a spus cuvantul. Am o oarecare mila de cersetori ( nu de toti, ca mai sunt si smecheri multi dintre ei ). Nu este prima ( sau primul ) caruia ii dau acolo cativa lei. Am dat inclusiv si la oameni batrani care traiesc de azi pe maine numai ei stiu cum, dar aceasta persoana am vazut ca este smechera si urmareste ea ceva sa-mi faca felul si sa incerce sa ma provoace la sex sau sa ma acuze pe nedrept. Am prins o oarecare simpatie de ea deoarece este desteapta. Stie inclusiv sa scrie, sa citeasca si sa socoteasca. Din cate mi-a spus, merge si la scoala ( nu prea este la moda scoala la rommi, dar ma rog ). In ziua cand m-a invitat in curte ( si in casa, parintii ei au vrut sa ma omeneasca sa ma puna la masa. Chiar au insistat. Nici in momentul de fata parintii ei nu se poarta urat cu mine. Ea este singura care si-a schimbat comportamentul. S-a invatat sa i se dea multi bani. Un exemplu: intr-o zi i-am oferit 10 lei si ea a inceput sa ma abureasca precum ca mai are nevoie de inca 20 ca trebuie sa cumpere niste medicamente pentru maicasa ca este bolnava. Eu prost si credul, i-am dat inca 20. Eeeeei, a vazut ca tine vrajeala si prosteala, de atunci, a inceput circul. Daca ii dadeam data viitoare 5 lei, iar indruga o minciuna ca nu ii ajung banii si cerea mai mult si tot asa. Apropo: in ultimul timp a inceput sa mi se adreseze cu cuvantul iubire. Dau un exemplu: sa zicem ca voiam sa-i dau acolo un 10 lei, ea incepea sa-mi spuna, citez: " iubire, dar nu imi ajung 10 lei. Astazi nu am mancat nimic si vreau sa cumpar mancare. Te rog, mai da-mi inca 30 ca nu imi ajung. Cand am auzit-o ca mi-a spus iubire, imi venea sa-mi dau palme si i-am zis, citez " mai fata, esti nebuna la cap? Nu imi mai spune iubire. Zi-mi pe nume ". Deci, despre ce vorbim? Spun pe cuvant, clar si hotarat ca nu am facut si nici nu am de gand sa fac sex cu ea. Spun si repet ca mila si-a spus cuvantul, dar am vazut de cine am avut mila. Sa-mi fie invatatura de minte. Pe bune.

| user499999 a răspuns (pentru WiliamJohn):

Man, nu pot să cred. Își bate joc de tine în ultimul hal "Iubire"?
Mai e și acum ceva de menționat. De la a-ți fi milă de ea că cerșește și nu are ce mânca până la a intra la ea în casă și a o săruta de mai multe ori, e totuși o cale lungă, nu crezi? I-ai dat bani o dată, de două ori, de trei ori, de patru ori, dar la a cincea oară când vedeai că nu se potolește și continuă să îți ceară tot mai mulți bani, în mintea ta ar fi trebuit să se aprindă un beculeț care să-ți spună că te ia drept sursa ei garantată de venit și că se folosește de tine. Bine că ți-ai dat seama și acum de asta, încă nu e prea târziu să te oprești.

| WiliamJohn explică (pentru user499999):

Stai putin. Iubire a inceput sa-mi zica de vreo cateva zile. La inceput imi spunea pe nume si tot la inceput se purta frumos cu mine asta cred eu ca pe motivul ca eu sa capat incredere in ea. " Sarut ", reformulez. A saruta este una si a pupa inseamna alta. O pupam pe frunte cand vedeam ce desteapta este. Stie sa scrie, sa citeasca, sa socoteasca, etc. Ce-i drept, nu este proasta. Pe deasupra este smechera si a incercat sa arunce cu prosteala sau zis cu vrajeala ieftina in mine si eu o credeam si de mila " decartam " la ea bani.

| user499999 a răspuns (pentru WiliamJohn):

Man, nu contează. Ideea de bază ai înțeles-o. Te-a cam făcut din vorbe și acum e timpul să retragi sursa de venit și să o ignori de-acum înainte. Pe lângă asta, ți-aș spune mai multe chestii, dar am vaga impresie că nu are sens, așa că îți urez noroc mai departe în viață și să reușești să găsești pe cineva potrivit pentru tine!

| WiliamJohn explică (pentru user499999):

Multumesc mult de sfat. Nu m-am facut inteles. Nu este vorba ca as fi dorit-o la pat sau ca amanta, sau alte nebunii. Au fost doua chestii la mijloc si anume mila de ea ( datorita ca am fost credul ) si simpatia. In privinta simpatiei, mi-a placut de ea ca proasta nu este, stie sa scrie, sa citeasca si sa socoteasca si multe altele. Deci, repet: nu ar fi incaput in vorba sa o doresc la pat. Dupa cum am mai spus, am o oarecare mila de cersetori care vad cu adevarat ca traiesc de azi, pe maine. Dupa cum am mai spus, am dat bani de nenumarate ori la oameni batrani cersetori. Aceeasi mila am avut-o si de ea si ea a vrut sa ma lucreze.

| user499999 a răspuns:

Boss-ule, spui numai tâmpenii. Ai 33 de ani, nu ești întreg la minte? Cum să întrebi asemenea imbecilități dacă tu nici măcar nu ai dat de înțeles că ai dori să faci sex cu ea? Și cum să te îndrăgostești de o fată care are aproape jumătate din vârsta ta și care mai e și minoră? Asta nu e dragoste, e doar prostie pură și gratuită. Pe lângă asta, înainte de a te băga în seamă cu persoane de etnie rromă, din start ar fi trebuit să te gândești dacă e bine să faci asta sau nu. Eu cred că nu ar fi fost necesar. Sfatul meu e să cauți persoane care să fie 25+ și să nu te mai încurci cu fete atât de mici. Ești un denaturat imbecil. Mă apucă din nou greața când văd ce tâmpenii pot născoci oameni care se afla în floarea vârstei și care ar trebui să dea un exemplu pozitiv acestei societăți. Asta e cea mai gravă problemă: dacă te dă aia în judecată sau nu. Omule, nu trebuia să-i dai nimic încă de la început. Să muncească și să-și câștige singură propria existență sau dacă nu, să ceară de la părinții ei, alte rude sau diverși prieteni. În mod normal, nu te poate acuza de viol, fiindcă nu ar avea nicio dovadă cum că tu ai fi încercat să o violezi și nu ar avea niciun sens. Pe de altă parte, e ciudat ca la vârsta aia să te întâlnești atât de des cu o minoră, în condițiile în care acea minoră nu e fiica ta...
Maturizează-te și depășește singur situația asta ca un om matur și inteligent!

| WiliamJohn explică (pentru user499999):

Omule, ti-o spun pe cuvant. Eu de felul meu am o oarecare mila de cersetori ( nu de toti, ca mai sunt unii si smecheri ). Nu este prima ( sau primul ) caruia ii dau bani. Am dat bani inclusiv la oameni batrani care cerseau. Spun si repet clar: nu doresc sa fac sex cu ea. Aici initial mila de ea si-a spus cuvantul, dar acum realizez ca este smechera si profitoare. Aveti dreptate. Omul cat traieste invata inclusiv din greselile altora. Multumesc mult pentru raspuns. Stima.

| WiliamJohn explică (pentru user499999):

Vi se pare ciudat de ce ma intalnesc asa des cu ea? Va spun de ce. Deoarece pe acolo imi este drumul la munca. Pur si simplu, nu am pe unde s-o iau prin alta parte de acasa la munca si invers. Ar insemna un ocolis foarte mare. Asta este motivul. Ti-o spun pe cuvant. Fii sigur ca nu numai de la mine cere bani.

| user499999 a răspuns (pentru WiliamJohn):

Mă bucur că ai ajuns la această concluzie!

| madalinaa10009 a răspuns:

Deșteaptă fata