| Katherineeeeeeee a întrebat:

Buna happy sper sa ma ajutati pentru ca chiar am nevoie de niste sfaturi
deci : fostul meu iubit [am fost cu el acum 3 ani] se intelege foarte bine cu un baiat de la noi de la bloc,iar eu la fel este singurul baiat caruia ii pot spune orice, iar acum cateva zile am fost pana la el sa povestim si dupa cateva ore m-am pus pe pat si mam intins si cum el statea langa mine si ma tot lua in brate la un momendat m-a sarutat si parca i-a placut si lui si atunci am zis ca merg acasa si a zis ca ma duce el si inainte sa intru in scara m-a intrebat daca il pup si l-am pupat pe obraz si a zis ca nu asa si m-a pupat pe gura... si recunosc ca incepe sa imi placa de el, deci ce sa fac?

3 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Sentimentele lui sunt evidente, totul depinde de tine. Daca simti ca il placi si simti o legatura ar trebui sa incerci.
E normal sa te gandesti la fostul, dar totusi au trecut 3 ani.Chiar daca sunt prieteni va intelege.Ai tot dreptul sa iti traiesti viata si in plus trebuie sa treci mai departe, indiferent de persoana.Asta nu ar trebui sa te impiedice sa ai o relatie cu cel pe care il placi.
Doar pune-ti ordine in ganduri si daca intr-adevar ai sentimente pentru acest baiat, nu ezita!

| traxes a răspuns:

Sfatul meu e un pic deplasat asa ca mine dar un prieten nu se baga peste celalat.Acest asazis baiat eu cred ca un om de genul asta nu se merita sa ai de a face cu un astfel de om, cel putin din perspectiva mea de baiat! Good Luck!

| MissStyles a răspuns:

Pai, daca il placi? Ce mai astepti? Hai suna-l si intreaba-l:*Baftaa