| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca o sa incepetii cu comentarii aiurea dar asculta-ti-ma si daca incepeti sa vorbiti fara sens numai vorbitii.

In urma cu ceva vreme eram la biserica. Si am avut locurile in fata pe scena.Si aveam vedere la toata sala iar din sala imi zambea un baiat foarte insisten.Stiam cine e. E fratele cele mai bune prietene. Si ea imi zice " uita-te ce iti zambeste fratimiu". Si timp de vreo ora tot zambea radea la mine imi facea semn ca ma pupa si nu stiu din astea. Apoi nu am mai vorbit cu el. Odata pe drum mai imi zicea " ce faci frumoaso " dar atat. Ieri de dimineata am fost la sora lui s-o iau la biserika si el plecase deja si ne-am intalnit la poarta dar nu am vorbit. Apoi vine sora lui si imi zice ca m-am asortat cu el. Si de atunci am inceput sa glumim " pai nu trebuie sa ma asortez eu cu barbatu meu " glume din astea. Apoi cand ies de la biserica ii zic lui sora lui " fata vezi ca diseara te sun sa imi zici cu ce se imbraca sa ma asortez cu el " dar tot la gluma ca nu credeam in ceva serios. Si seara eram la el la poarta si trece pe langa mine nervos si nici nu ma baga in seama.Azi de dimineata eu trebuia sa ii fac 2 cd-uri lui maicasa cu muzica. Si vorbeam cu alta sora de a lui ca are 3 surori, asa si vorbeam cu ea pe mess si i-am zis " fai dar nu gasesc pur si simplu ce sa ii fac eu " si face el " opa draga numai fi asa rea " si i-am zis " nu fai ( cum o cheama ) dar ma dispera netu asta" si face " dar nu vorbesti cu ( numele lu sorsa ) sunt Ruben. Asa il cheama pe el. Si am crezut ca e sora aia a lui adica cea mai buna prietena a mea ca doar ea stia de glumele noastre cu ruben si i-am zis " aa tu esti fai bio hai du-te in colo ca dupa ce ca ma chinui de o saptamana sa iti fac cd-urile mai faci si misto de mine cu Ruben al tau." si face " nu serios ruben sunt " si am inceput sa vorbesc cu el si el era. Si tot mi se parea ca filtreaza cu mine ca facea" hai ai terminat cd-urile sa vi odata sa mi le aduci " si i-am zis " oo ca mai am " si face "hai ca dupa aia eu plec la ploiesti si n-o sa mai fiu acasa" apoi i-am zis " sorta ce face " si a zis ca face curat si i-am zis da tu nu o ajuti si zice " fac si eu daca vi tu sa ma ajutii ". Si multe din astea imi facea complimente ca sunt frumoasa ca la mine se uita toata lumea si din astea. Si i-am zis dc era nervos aseara si face " pai la biserica credeam ca te uiti la mine dar de fapt tu te uitai la ( fostul meu prieten ) " si i-am zis " heloo dar la tine ma uitam " si face "nu te cred " si i-am zis tot ce a facut el pentru ca, chiar ma uitasem la el mai tot programu. Si apoi face " hai ca eu plec la ploiesti cand vin sa te gasesc la mine " si i-am zis " da bine ". Am fost la el logic era plecat si erm intr-o camera cu sora lui si prietena mea cea mai buna si sorsa aia lalta hai s-o numim A. Asa si Bia s-a dus si a adus pozele cu el de cand a fost botezat in biserica si stateam in pat si ne uitam la ele. Apoi A incepe si ii striga lui maicasa" mama uite-ti nora e cu ruben " si femeia se uita asa la mine si bia face " da mama dar e pocaita " si maikasa nimic nu zicea dar cam stramba din nas. Asa apoi tot A se duce si la sorsa aia cea mai mare si face " Uite fai simo asta e cumnatika ta " si va dati seama ma facusem rosie la fata si m gandea " doamne sa vezi cum ii spune lui ruben acu de ma cert si cu el ". Apoi intr-un sfarist am scapat si am plecat acasa.

Mai tarziu vin s-o iau pe bia la biserica. Si la poarta era Ruben cu mai multi baieti faceau ceva la o teava acolo si sapa nu stiu ce chestie. Si o asteptam la poarta si ruben zice baietilor " uite ma fata asta pe mine ma iubeste nu e asa frumoasa mea? nu cu tine am vb eu pe mess? " si i-am zis " da cum sa nu " si face " hai nu vi sa ma pupi si pe mine asa in groapa cu mine? " si i-am zis " mai intaii iesi si fa o baie " Si incepuse apoi sa ma ia la misto ca ai mai mult de 14 ani si tu si aia tipau pe acolo si radeau " da rubene bine ai ales-o si din astea " si mau enervat ca radeau de mine

Tot drumul nu am zis un cuvant si sorsa incerca sa ma intoarcca " doamne ce a fost cu ruben ca el nu e asa el ff fain cand place o fata "

Cand vin de la biserica bia face " fai du-te schimbate si vino la mine ca ruben o sa fie plecat " si i-am zis ok bine vin.
M-am schimbat am fost la ea si eram in curte cu maicasa. Apoi cand il vad pe el ca se aseaza pe scara si nu ma uitam la el.
Si apoi face el " uite mai mama fata asta nu ma baga si pe mine in seama " si maikasa face " e lasa mama ca te baga da e ea cam rusinoasa" Si el a zis" nu e rusinoasa dar e suparata pe mine " si maikasa a intrebat de ce. Si el a zis " ee stim noi de ce " Si maicasa face " da pai azi se uita cu sorta la pozele de la botez " si face " aaa de aia e ea suparata ca a vazut o poza care nu trebuia sa mai existe ( adica cu fosta lui prietena ) " si i-am zis " da am vazut si poza dar nu din asta sunt suparata. Si apoi face" lasa ca o tai si pun una cu tine" si am zis " nu mulumesc". Apoi incepuse sa ii zica lui maicasa" da mama azi am vorbit cu ea pe mess si imi zice ca la biserica se uita numai la mine si nu isi mai lua ochii de la miine " Va dati seama ca ma facusem rosie la fata si ma enervasem si am plecat.

Apoi plec cu sorsa sa ma plimb si sora mea se plimba pe la el pe strada ca pe acolo sta si prietenul surorii mele. Si app e sora geamana. Si vine ruben la ea o ia dupa gat si zice " ce faci suparata mea? " si sora mea a zis " stai ca ma confunzii"

Apoi intru pe mess si incepe si imi zice ca ma iubeste si eu i-am zis ca nu cred si face ca dc si i-am zis pentru ca sa purtat urat cu mine si a zis ca ii pare rau dar nu a facut misto de mine. Si face " hai ca vb peste 20 de min te iubesc pa " si a iesit. Apoi ma suna bia si face " fai vezi ca tu nu vorbesti cu ruben vorbesti cu altcineva ca ruben e in centru" si i-am zis nu ca a plect acum ca mi-a zis sa astp 20 de minute.

Apoi intra iar si face " ce faci urat-o ia zi ce ai de esti suparata pe mine? "si i-am zis tocmai ti-am zis adineauri. Si face cand ca eu dabea acu am intrat in casa. Deci va dati seama ca am vb cu altcineva.
Mama si numai puteam de nervii ca si eu si sorsa bia si sora mea si o prietena stateam toate cu ochii in monitor sa vedem ce zice si credeam ca e el si ca el chiar imi zice ca ma iubeste si din astea

Si cand aflu ca nu e el mi-a picat pata frate. Cine o fi vorbit cu mine? cine isi bate joc de mine?

Si am inceput sa ma cert cu el ca va dati seama eu credeam ca el mi-a zis ca ma iubeste cand de fapt nu era el. Si in tot timpu asta am inceput sa tin cat mai mult la el si numai puteam.

Si m-am certat cu el rau de tot si mi-a zis ca mai bine nu imi dadea id ca vad ca ma simt prost dka ma striga cumnatika si nora. Si tot felul de din astea
Apoi zice ca am vb cu fraksu de 10 ani cat are si ca sa luat de el.
Si am inceput sa mai vorbim. Apoi lamurim totul si zice ca el nu poate sa vorbeasca cu mine decat ca amicii.Si i-am zis ca stiu asta si ca asta vreau si eu dar...hm.am inceput sa tin la el. Sti glume glume dar sunt cam serioase glumele.Si am ramas asa doi prietenii. Hmm.nu prea imi convinee dar cred ca e cel mai bine.

Motivul. Este diferenta de 7 ani intre noi. Asta iii se pare lui prima si ultima problema.
Eu stiam ca nu va fi nimci intre noi dar sora lui tot ma impingea" hai fai incearca". Nu o acuz pentru ca ea vrea sa ma vada fericit destul am plans dupa un baiat daca cititi celelalte intrebari va dati seama.

Deci am ramas prietenii. Ce sa fac sa numai tin la el pentru ca asa este cel mai binee? Nu stiu. Mi-e rusine sa mai vin si acolo pentru ca totii stie ca imi place de el. Prefer sa stau departe pentru un timp de familia lui si de tot.Asa e cel mai bine nu?

Pff dar din ce in ce mai mult tin la el...

Răspuns Câştigător
| ImSara a răspuns:

Nup nup si nup, daca toata lumea stie atunci zi :Mai bine ignor idiotenia,, si pleci cu fruntea sus. copilu ala copac ii numa un mucos. da-i pace, nu-i singurul baiat de pe pamant si nu o sa cada cerul pe pamant ca vrei sa-l uiti.
Firul rosu nu exsista intre voi doi(firul rosu ii un fir imaginar care uneste doua persoane prin destin )
Sper ca te-am ajutat big grin

The End

12 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Dar atunci ce ar trebui sa fac?

| Viviluka a răspuns:

Frate cat de nesimtiti puteti sa fiti faceti TPU de rusinee ...Vai de voi nu vai de mine ca tot nu ati inteles nimic. Iesiti fratilor retrage-ti-va aici se dau sfaturi voi faceti de rusineee

| cupcake02 a răspuns:

Ce prostie. Lasa-l, in mortii lui, doar nu o fi singuru'...

| Chrisstine a răspuns:

Aiii de capu` meurolling on the floor)
cat amm stat sa citesc:O
nu te place?"Ceau puiu`" si gatalaughing)

| Rosemarie a răspuns:

Doamne.dupa ce ca ai scris mult ai mai scris si gresit rolling eyes oricum...parerea mea: nu te place. so...lasa-l!

| xxxnonamexxx a răspuns:

Iti dau un sfat. data viitoare formuleaza intrebarile mai corect gramatical, scurte si la obiect

| Gripa a răspuns:

Un singur cuvant: Vai de pu'la meaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai scris prea mult si prea prost gramatical ca sa-mi pierd timpul citind! Is curioasa cine e curajosul care o sa reziste pana la ultima propozitie laughing Iti spun doar ca suferi de nebagare in seama si atunci cand vb unu cu tine crezi ca te placewinking Stai departe de el, de toata familia lui ca e cel mai bine!

| BoyX6Boy a răspuns:

Pai, faci asa : salut ma iubesti? el spune nu = [pa]

| nicorici a răspuns:

Nu.

| Anonim47 a răspuns:

rolling on the floor Mda, sti, puteai sa scurtezi "romanul" asta intr-o intrebare de genul : "Cum pot sa nu mai tin la un baiat care nu ma place?" pentru ca el NU te place happy, aici e marea problema. Dar sti ce te sfatuiesc eu pe tine? big grin Sa lasi frumusel baietii in pace si sa aprofundezi gramatica limbii romane big grin