| anonim_4396 a întrebat:

Buna,sunt anul 1 la facultate la medicina si sunt tot singura.aceeasi problema infinita din clasa a 6-a, nu pot face un baiat pe care il plac sa ma placa si el pe mine.sunt o fire mai serioasa, poate maturizata prea devreme si sunt extrem de plictisitoare.nu gasesc subiecte de discutie sa intretin atmosfera,nu prea sunt amuzanta si caut relatie serioasa, eu ma visez casatorita cu viitorul meu iubit.sunt fking virgina la 20 de ani si urata nu sunt deloc dar resping cu personalitatea mea...toti baietii fug cand aud ca vreau relatie serioasa sau ca sunt virgina. oare s-a intors lumea pe dos?

21 răspunsuri:
| xAnDyBoYx a răspuns:

Nu,este foarte bine ca vrei o relație serioasa după mine...chestia e ca nu poți fi mereu asa serioasa... Trebuie sa fii și destinsa uneori și sa amuzi lumea... Și e ft important sa ai mereu ce vorbi cu partenerul...în rest mi se pare ca e ft bine ca ești înca virgina și vrei ceva serios... încearcă sa fii mai detasata și băiatul potrivit te va găsi cu siguranță

| Staind a răspuns:

I volunteer!
325 kg, frumusel, cu simtu' umorului.De stabilitate nu mai vorbim, e maxima.

| CristianaMaria a răspuns:

Foarte bun comentariul...da, trebuie sa mă iau după tine și sa mă culc cu toți sa îmi trăiesc viața.
Cum poți sa debitezi asemenea prostii? Familie îmi pot face de la ce vârstă vreau.pe vremuri la 18 ani femeile se căsătoreau și aveau copii. Și oricum nu văd nimic rău în faptul ca vreau o relație serioasa și nu sa devin o destrăbălata

| ToKen a răspuns:

R u even real?
Poate atitudinea ta serioasa da de inteles ca nu esti interesata..chiar daca adevarul e altul. Zic.

| Drimmero a răspuns:

O sa ai timp de relatii, nu se stie de unde-ti sare ''iepurele'', niciodata sa nu spui niciodata! Daca spui ca ai 20 de ani, nici nu ar trebui sa disperi!

| Stanciu_Aly_1988 a răspuns:

De unde ești draga mea?

| RAY a răspuns:

Carmen tu ai mai adaugat intrebarii pe TPU lupta ta cu timiditatea este una epica si cred ca cuprinde toata viata ta, posibil copilaria lipsita de comunicare, parinti indiferenti cu tine nu stiu cei drept e important si carcaterul eu personal cateodata am tras de unele persoane de limba crede-ma ca e aiurea sa o faci, cred ca ar fi bine sa te integrezi intr-un grup de prieteni cu care sa poti o conversatie macar amicala de cateva minute pe zi, a doua chestie ca te visezi maritata la 20 de ani,parerea mea este ca te greabesti foarte mult sa faci pasul asta,vrei sa fi dependenta de un barbat? o femeie trebuie sa fie independenta de un barbat aia e femeie cu adevarat parerea mea, alt aspect e modul cum te exprimi tu daca pomenesti mereu de casatorie nu te va lua nimeni de sotie mai mult si cine te va lua tu poate ca nul mai vei place, parerea mea este ca isi pui multe bariere in drumul vieti tale isi voi da exemple
nu vorbesc cu x ca mi frica, mai bine nu vorbesc ca cine stie ce prosti vorbesc, uite ala vrea sex nu casatorie
nu e lumea intoarsa pe dos, in primul rand ce poate ofer un pusti de 20 de tie? tu crezi ca un copil il cresti cu aer? te crezi prea matura pentru varsta ta sincer, sunt si baieti cuminti dar voi le bagati in freindzone, voua va plac baieti frumosi,bine facuti dupa care alearga alte fete e aia vor doar sex ceea ce e si normal la varsta lor sa vrea asa ceva, inca ceva observ ca pentru tine nunta e o garantie eu tiam mai explicat o data ca garantii nu exista in viata asta decat moartea, ai impresia ca o nunta garanteaza ceva? un act nu te tine, un act nu garanteaza iubire, fidelitate

| LoveSleep a răspuns (pentru Staind):

=]]

| LupuC13 a răspuns:

Si eu sunt la medicina, si e foarte usor sa iti faci un iubit... si eu zic intai trebuie sa cauti persoana, si prin cautat ma refer sa ai mai multe relatii, nu o sa il gasesti din prima, ca ar fi plictisitor... mergi la petrecei, bea distreaza-te si "combina". tu nu trebuie sa fii interesanta, avantaj fete, tu doar trebuie sa il faci pe baiat sa creada ca el este interesantlaughing

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu s-a intors, probabil ai o vestimentatie neatragatoare, nu iti expui feminitatea, nu te machezi, ingrijesti. Zambeste, incearca activitati noi, mai destinde-te!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti sigura ca nu esti urata deloc? Parintii ti-au spus asta?

Pentru ca nu toti baietii se tem de fetele car evor relatii serioase. De fapt, majoritatii baietilor nici nu le pasa despre ce vrei tu. Tu poti dori casatorie si copii, ei ti-o trag si isi vad de drum.

Ce incerc sa spun este ca daca arata-i bine, puteai sa ai un caracter de rahat, sa fii prostuta si plictisitoare ca tot se gaseau baieti care sa-ti dea tarcoale.

Poate problema e ca tintesti prea sus, vrei doar baieti care au si alte optiuni, mai atragatoare si mai abordabile. Asa ca ori devii mai abordabila, ori iti schimbi gusturile in privinta baietilor...

| Nextone a răspuns:

Eu consider ca unui baiat nu trebuie sa ii spui de la primele intalniri ca vrei o relatie serioasa, chiar daca poate si el isi doreste asta, se va simti presat si nu s-ar mai simti liber. Pur si simplu lasa sa decurga lucrurile de la sine, fara sa te gandesti la relatii serioase, etc, pentru ca niciodata nu stii ce se poate intampla.Tu iti poti dori o relatie serioasa si de durata, dar daca lucrurile nu sunt de asa natura nu o sa se intample asa, iar tu vei fi dezamagita.
Eu cred ca asta e problema, nu trebuie sa le spui ca vrei o relatie serioasa, vezi doar cum evolueaza lucrurile si tu trebuie sa vezi daca el e potrivit pentru tine, nu doar invers, pentru ca la urma urmei tu il alegi.
Sunt sigura ca nu esti o persoana plictisitoare, doar ca probabil nu ai gasit persoana potrivita care sa te faca sa te descoperi si in alt mod.
Fii relaxata, nu ai nimic de pierdut, iesi cu prietenii sau extinde-ti anturajul. Eu zic ca exista cu siguranta un baiat serios ca tine pe acolo, pentru ca probabil cu unul mai " zvapaiat" nu ai fi fericita, sau din contra ti-ar arata ca viata poate fi traita si altfel.
Faptul ca nu ai fost o fata, dupa baiati, zic ca e un atuu important, se va gasi cineva sa te aprecieze, trebuie doar sa fii deschisa. Bafta!

| Lawliet14 a răspuns:

In primul rand, felicitari c-ai intrat la medicina! Exista si baieti seriosi dar se pare ca nu te pricepi foarte mult la oameni. Cauta mai bine, socializeaza, ROAGA-TE! Ah, da, si aranjeaza-te mai bine. Masculii nu gandesc asa ca voi.

| CristianaMaria a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca te inseli in privinta aspectului.sunt fete foarte frumoase, de care se apropie baieti si de care fug mancand pamantul cand le vad caracterul.de asemenea stiu fete destul de uratele (cateva cunostinte ) care au prieten sau sunt inconjurate de baieti pentru ca au o personalitate faina.eu am specificat ca problema mea e personalitatea...nu ma consider deloc urata si chiar si daca as fi, asta nu e o problema.repet: stiu fetele cu multe defecte sau care nu se prea pot lauda cu fizicul lor si au iubiti sau pretendenti

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristianaMaria):

Si eu cred ca te inseli in privinta aspectului. Al tau.

| CristianaMaria a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vreo poza cu mine?happy te rog nu vorbi in necunostinta de cauza

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristianaMaria):

Bine, imi poti trimute. Sub nici o forma sa nu fi imbracata. Si nu te stramba!

| CristianaMaria a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine bine, doar asteapta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristianaMaria):

Deci, recunosti ca esti urata...

| CristianaMaria a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristianaMaria):

Bine, urato!

Si nu-ti mai face atatea griji in privinta unui partener. Cand va fi momentul, va aparea cineva in viata ta care sa te descopere si sa te iubeasca pentru ceea ce esti. Nu iti judeca viata in functie de ce au ceilalti, e doar o iluzie, pentru nimeni viata nu e atat de placuta pe cat pare si lucrurile care iti lipsesc cantaresc mult mai mult acum, cand nu le ai, decat vor cantari atunci cand le vei avea. Iti garantez asta.

Nu te intrista, nu lasa gandurile sa te copleeasca si concentreaza-te asupra lucrurilor care conteaza. Unii au 10 relatii si niciuna satisfacatoare, pe cand alti isi gasesc jumatatea de la prima incercare. Asa ca nu iti mai bate capul, mergi mai departe si lasa viata sa isi urmeze cursul!

Ai grija de tine happy