| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 5 luni, ne intelegem bine, dar de curand a venit din strainatate prima mea iubire sa zic asa, si ne-am intalnit odata, si de atunci numai la el ma gandesc, as vrea sa ne intalnim continuu, sunt geloasa cand imi zice ca umbla cu alte fete, si sufar fara motiv pur si simplu.
M-a pupat si pe buze si m-a si atins.nu stiu ce e cu mine, ajutati-ma va rog cu un sfat, el pleaca peste 5 zile iar, deci nu se poate sa avem o relatie.

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Pai cel mai bine pentru tine e sa uiti de el de tot (prima ta iubire, prima dragoste e un esec in totdeauna), nu te mai intalini cu el deloc, stai imi mult cu prietenul tau, gandeste-te la el, fai niste mici surprize ca sa iti ocupi mintea cu altceva decat acest baiat, daca o sa continuii sa te intalnesti cu el o sa incepi sa te indragostesti de el iar si dupa ce va pleca o sa suferi tu, apoi poti sa il pierzi si pe prietenul tau vazand ca nu il mai bagi in seama si o sa suferi si mai mult. Eu asa zic ca e cel mai bine, uital, de tot, fara intalnire, fara sarut si fara atingeri, aa fara sa te gandesti la el. El e un om mort pentru tine, asa vei uita de el.
Sper ca te-am ajutat. Funda? Plzzzzzz

2 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Şi ce faci? Te gândeşti la ăla în timp ce eşti cu altul? Oribil. Nu ştiu cum suporţi să-ţi priveşti prietenul în faţă, dar mai ales în ochi. În 5 zile pleacă, de asta nu te desparţi de actualul? Să nu rămâi cu buza umflată?
Ştii ce aş face în locul tău? M-aş duce în momentul ăsta la prietenul meu, i-aş spune tot, că nu ştiu ce să fac, că chestii trestii, şi l-aş lăsa să decidă el, pentru că e dreptul lui. Dacă vrea să mai dea o şansă acestei relaţii, bine. Sau dacă vrea să îţi dea nişte timp să-ţi stăpăneşti gândurile.
Dar el trebuie să ştie.
"el pleaca peste 5 zile iar, deci nu se poate sa avem o relatie.". Desparte-te de prietenul tău actual. El nu merită toate astea, sincer.

| klaws007 a răspuns:

Pai daca pleaca, lasa`l sa plece linistit si nu te mai intalni cu el.