| lostlife a întrebat:

Vreau sa ma ajutați cu o părere sau cu un sfat legat de problema mea. Am aproape 29 de ani si nu am avut parte de sex niciodată, sună ieșit din comun la anii ăștia dar o spun cu toată sinceritatea, nu am venit pe grup sa fac glume sau să râd de persoane aflate în aceeași problemă! Câteva detalii despre mine: sunt integru, nu sufăr de vreun handicap, nu sunt impotent, sunt complet normal. Copilăria mea s-a desfășurat în majoritatea timpului cu certuri între părinți din cauza băuturii, în liceu am avut șase relații de scurtă durată, cea mai lungă relație a durat undeva la 5 luni si restul relațiilor 2-3 săptămâni până la o lună pentru că pur și simplu mă părăseau și nu am reușit să imi încep viața sexuală. Au trecut vreo opt ani de zile de cand eu nu am mai întâlnit vreo fată, e ghinion sau mai rău blestem. Poate sunt o fire mai retrasă, genul de agățat fete pe stradă, prin cluburi la mine nu mai funcționează. În momentul de față sunt de doi ani si jumătate in Germania, sunt stabil financiar, bani mulți, lucrez pe un salariu decent. Am aproape 29 ani si habar nu am cum e sa fac sex, ba chiar mai rău am umblat sa ofer sume de bani de o mie până la două mii euro unei fete nu contează cum arată, ca sa mă poată ajuta sa devin bărbat ca oricare altul la vârsta pe care o am, dar nimic, tot ce e feminin fuge de mine parcă sunt blestemat, la puf nu prea am tupeu sa merg, că habar nu am ce e de făcut acolo, prietenii nu imi dau sfaturi concrete legat de puf si nu vreau sa ma fac de cacao in fața unei femei care nici nu stie ca eu nu am mai văzut "pasărica" niciodată. Problemele de sănătate si starile psihice mi s-au agravat, din 2016 am pierdut încrederea în mine, viața mi-a devenit un iad continuu doar muncă si singurătate si acum am dat in depresie severă, zi si noapte ma simt cel mai mare ratat, ura față de mine a crescut considerabil de mult si au început să mă bântuie gândurile de suicid. Vă rog dacă mai e cineva aici care este, sau care a fost in situatia mea punând accent si pe vârstă, să mă poată sfătui sau o părere dacă asta e normal la vârsta mea, am nevoie de ajutor, ce e de făcut, nu mai pot face față depresiei si stării in care mă aflu, am căderi nervoase urâte, numai când ma gândesc ca încă sunt ratat si nu vreau sa imi pierd si serviciul. O seară bună!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Hmm, ai da 2000€ pentru cateva minute... asta e destul de disperat.

In opinia mea, mai bine ai renunta la calea asta rapida, si ai incerca sa urmezi calea grea, pe care... trebuia sa o urmezi de acum mult timp.

Uite cum sta treaba, in cazul tau, daca banii nu sunt o problema, exista cateva variante
Una din ele, sunt acei tipi care se ocupa cu astfel de treburi, adic te ajuta sa "cresti" in relatie cu femeile ei bine, ei scriu carti, si asa mai departe, in locul tau, decat sa dau banii aia, pentru cateva minute, mai degraba as risca si i-as investi in niste carti, care ar putea sa ma ajute sa schimb ceva la mine, bine, e clar ca daca cumperi niste carti sau mai stiu eu ce, nu o sa devi peste noapte mai bun, la fel cum daca cumperi pastile, si nu le iei, nu o sa te insanatosesti peste noapte.
Trebuie sa citesti, sa intelegi, si ma important, sa aplici, iar asta necesita timp.
Bine asta e una din variante.

Adevarul e ca eu unul nu sunt in situatia ta, si nu am de unde sa stiu daca tu chiar ai o problema care te tine la distanta de fete, aici ma refer gen la aspect, desi, avand in vedere ca ai avut acum ceva ani cateva relatii, tind sa cred ca problma la tine nu este aspectul, ci mai degraba modul tau defectuos de gandire.

Asa ca, intreb:
Pe tine ce te retine in a aborda fete?
Asa pe strada, indifent ca-ti spui ca e demodat sau mai stiu eu ce scuze ai invoca, ce te opreste? Teama de esec? Teama de a fi respins si de a te face de ras?

Daca da, ei bine, eu am solutia

Poti face in felul urmator, din aia 2.000€, investeste-i asa...
500€ ii pui la rezerva, in caz de nu-ti iese planul si vrei sa mergi la bordel (Sau cum i-ai zis tu ca se numeste acolo)
500€ ii investesti in haine, accesori la moda (in cazul in care ai nevoie)
500€ ii investesti in studiu (Carti de seductie daca e cazul si ce mai e, cat sa ai un punct de plecare) dar asta, tot nu este esential.

Iar, cel mai important, ceilalti 500€ ii investesti in "calatorii de afaceri".

Strict esential, ar fi ultima parte.

Ce vreau sa spun cu asta, e ca noi, in general avem o retinere de a aborda femei pe strada, din frica de esec, din frica ca o sa fim respinsi, si vom da de respectivele pe strada si ca ne vom simti prost, dar din fericire, exista urmatoare varianta.

Te aranjezi bine, iti iei banii la tine, nu cine stie ce suma, dar sa ai de niste prezervative, de o noapte la hotel, de o cina romantica, bani cat sa te intorci inapoi, si ceva in plus, si, cu banii in buzunar, te duci in alte orase, unde nu te cunoaste nimeni, indiferent ca sunt mai apropiate sau mai departate, iar acolo abordezi in realitate fete, femei, dar fa-o asa, ca si cum nu ai avea nicio problema, fara teama de esec, pana la urma, sansele sa mai dai inca odata de respectiva, sunt enorm de mici, ce ai avea de pierdut? Fa-o ca si cum ar fi ultima ta zi de trait, bine, nu la modul disperat, ca dam in altele, incearca doar sa te bucuri de fiecare vorba schimbata cu o femeie, bucura-te de fiecare esec, schimba tactica, incearca si vezi ce se intampla, incearca sa vezi cand ai cel mai mare succes, pentru ca vezi tu, daca faci asta, nu ai ce pierde decat cativa bani, pe care pana la urma, iai fi dat pentru cateva minute intime alaturi de o femeie. Daca ai face ce am zis eu ce ai avea de pierdut? 100€ poate pentru o zi? Asta in cazul in care e esec complet?
Bine, nu stiu cum sunt preturile in Germania, dar sa zicem ca e pe acolo unde am zis eu, cel putin daca esti chibzuit.
Cel putin, la sfarsitul zilei respective, vei sta in pat si te vei gandi ca dupa atatia ani, insfarsit ai facut ceva ce conteaza, ai fost mai aproape de "visul tau" decat ai fost in ultimii ani.
Ai iesit din zona de comfort, si ai incercat sa schimbi ceva.
Te vei simti prost ca ai facut asta? Nu, poate vei avea putine remuscari ca ai esuat, dar in acel moment iti poti zice ca nu vei mai vedea aceea persoana, si ca nu mai conteaza esecul, pana la urma, vei ajunge sa regreti ca nu ai facut asta mai devreme.
Si uite asa, probabil o vei mai face si a-2-a oara, si a-3-a oara, vei observa schimbari in bine, si vei ajunge sa o faci chiar pe strada pe care locuiesti fara sa-ti mai fie frica de esec, si asa mai departe.
Iar cu rabdare, in timp, vei cladi si o relatie, si vei ajunge "barbat",

| lostlife explică (pentru OldSoul):

Sincer sa iti spun până acum nu am auzit de la nimeni ceea ce mi-ai transmis de stiu ca citesc mesajul de 100 de ori, nu am avut un părinte, un tată care să imi ofere două vorbe ca să mă pot pregăti de viață, tot timpul alcoolic, eu nu prea beau, pur si simplu nu pot. Nu am incercat sa cunosc fete până acum datorită retinerii sau timiditatii nici nu stiu de ce nu am curaj, aici in Germania au o condiție socială strictă, dacă fetei i se pare că îi incalci perimetrul ca nu am cum sa stiu dacă are iubit s-au nu, ea poate raporta pe loc poliției si legile sunt foarte aspre închisoare riscul e mare, chiar acum 2 săptămâni a luat poliția pe un coleg de al meu că încerca să abordeze o fată poate mai agresiv, în momentul de față sunt extrem de slab depresia ma orbit, nu ma mai recunosc, dacă e să fac primul pas voi începe să merg pe la sala de forță sa mă mai dezvolt nu stiu cât de tare le atrage pe fete aspectul fizic, dar cel mai rau e că nu stiu sa vorbesc cu o fată, ori ca nu mă exprim bine asta e problema la mine, nu stiu cum sa rezolv problema asta de comunicare, de multe ori când mai vorbeam așa cu o fată începeam conversația si după un minut amuțeam nu mai puteam rosti un cuvânt, si fata o lua la fugă din fața mea, din cauza asta am pierdut mult, dacă aș cunoaște cauza aș putea remedia dacă nu e boală psihică in cel mai rău caz de asta mă tem cel mai rău. Îți mulțumesc pentru sfatul dat, am să țin cont

| OldSoul a răspuns (pentru lostlife):

Ma bucur ca am putut sa-ti ofer o perspectiva.

Daca te ajuta, sa stii ca, desi am o familie ok, nici eu nu am beneficiat de cine stie ce sfaturi.

Cam asta e adevarul, unii, avem norocul, sau ghinionul, sa invatam pe propria piele, doar ca din pacate, de cele mai multe ori, te lovesti de esecuri, iar aici, lucrurile se complica, fie, cauti sa vezi unde ai gresit si mergi mai departe, fie, te izolezi.
E clar ca daca alegi sa mergi mai departe, sa tii piept esecurilor, vei ajunge in timp sa ajungi acolo unde vrei.
In timp ce daca te izolezi, va trece timpul iar rana in loc sa se cicatrizeze, se va accentua.

| OrdanKarris a răspuns (pentru lostlife):

Cauta pe Youtube Tom Leykis si Patrice o'Neal. Sunt ferm convins daca asculti ce zic astia doi scapi instant de depresie.

Apoi cum spunea Alpha Strategies, investeste in carti care mentioneaza natura feminina. Nu trebuie neaparat sa inveti un fel de a interactiona cu muierile ci mai degraba sa inveti care este natura lor si in functie de asta iti va fi extrem de usor sa interactionezi cu ele. Eu iti recomand o serie de carti numita "The Rational Male" a lui Rollo Tomassi. Prima carte "The Rational Male" (barbatul rational) este considerata un fel de biblie pentru toti barbatii si trebuie NEAPARAT citita.

Nu uita: ia si cauta Tom Leykis si Patrice o'Neal pe Youtube.
In acelasi timp cumpara cartea The Rational Male - Rollo Tomassi. O gasesti pe amazon, e approx 70ron. Nu trebuie sa dai sute de euroi pe alte carti. O gazda de radio, un comediant si o "biblie" despre natura muiericeasca.

Si iti ofer si un pont personal: invata NEPASAREA. Invata sa nu-ti pese. Fetele alea din liceu iti spuneau care e problema ta. Erai prea bun, prea plictisitor, prea previzibil. Nimic nu raceste femeia mai repede decat misterul dispersat, decat omul asezat si cuminte. Femeile vor bullshit, vor minciuni, desi tot ele vor spune ca vor exact invers. NU lua de buna ce zice o femeie, observa ce face. Toate aceste aspecte sunt tratate pe larg in cartea lui Rollo Tomassi - barbatul rational. Vei avea o revelatie, sunt sigur.

| lostlife explică (pentru OrdanKarris):

Multumesc de recomandări! Chiar caut ceva nume de cărți bune. Până azi de când am postat, am meditat continuu asupra genului meu de comportament care il avusesem cu fetele in liceu, si da a ieșit la iveală problema de om prea bun, de (sclav) mai bine zis, greșeala ca am fost milog, dar greșeala Primordială înrădăcinată în mine TIMIDITATEA cu efect negativ direct asupra timpului de reacție a minții și mai ales in procesarea spontană a cuvintelor (exprimare corectă ), a incapacității de a privi in ochi persoana, si totodată manifestarea unor tremuraturi care mă făcea rigid, înghețat cumva, depășirea timiditatii este victoria supremă într-o abordare si ruperea barierelor care îmi ascunde calități si talente de care nici nu stiu. Doresc sa încep prin a-mi reface educația ce nu am primit-o in ce-i 7 ani privin-d interactionarea socială, a psihicului si gandirii limitate, si cel mai greu ieșirea din această închisoare numită TIMIDITATE. Până la a avea si eu in sfârșit o relație sexuală ca orice bărbat trebuie să trec prin reborn, la unii sexul le vine spontan pe tavă, alții se străduiesc așa puțin si reușesc, dar in cazul meu este ceva la care doar visez, nu stiu parcă dzeu s-au natura zicea că bărbatul musai sa aibă femeia pentru procreere si evoluția speciei

| OrdanKarris a răspuns (pentru lostlife):

Nu trebuie sa investesti sume de bani pe carti sau programe de "cucerit femei". Gasesti toate informatiile gratuit pe Youtube: Cauta The Red Pill pe Youtube (pastila rosie), cauta pe cei doi mentionati de mine: Tom Leykis si Patrice o'Neal. Iar in final cauta cartea aia "The Rational Male" Este cam singura carte care ai nevoie. Costa 70 de lei. Sunt de fapt 3 carti "The Rational Male" acusi apare si a 4-a dar prima este cea mai importanta. Restul informatiilor sunt gratuite pe Youtube. Spor.

22 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

In primul rand eu iti spun ca nu esti un ratat(sau oricum te mai faci tu in cap), e doar in capul tau, pentru ca pare ca ai realizat destule si un ratat cu greu ar face asta.
In al doilea rand, scapa de gandurile suicidare.Depresia e normala, o avem toti cand nu ne atingem scopurile sau suntem dezamagiti de ceva/cineva.
Am avut ocazia sa invat anumite chestii de viata de la un barbat care la ora actuala e trecut de 60 de ani, dar care mi-a fost ca un tata o buna perioada de timp in viata.El spunea ca a fost fecior pana la 32 de ani, pentru ca asa a simtit el nevoia sa se pastreze pentru femeia vietii lui(pe care a gasit-o fix la 32 de ani). Povestea cum in noaptea nuntii,ii era atat de rusine si sa intre in pat cu ea,d'apai s-o atinga,dar cu rabdare totul a decurs natural. Sfatul meu e sa schimbi anturajul, imposibil ca sa nu fie cineva de la munca pe masura ta de unda, cu care sa poti iesi la o bere si imposibil sa nu stie fete cu care va puteti intalni la un restaurant/bar etc.
Daca ai prieteni insurati/casatoriti imposibil ca ei sau partenerele, sa nu cunoasca fete singure si sa va faca cunostinta.
As mai adauga, incearca sa practici un sport/dans orice include interactiunea cu mai multe persoane, o sa ramai surprins cum se deschis oportunitati.

| lostlife explică (pentru DeathIncarnate):

Mersi de încurajare, voi încerca din puteri să țin piept acestei maladii sau depresie că văd că am devenit foarte vulnerabil și locuiesc la etaj. 14 si nu e bine, am cunoscut aici printre străini multă lume, majoritatea cu vârste mai mici având iubite s-au neveste dar până astăzi eu n-am îndrăznit să le spun problema mea sună jenant, dar am zis-o si nu au crezut așa ceva, și nu stiu care fată ar putea sa se apropie de mine deoarece mă citește pe loc, chiar dacă nu află pe loc tot va afla repede, va fi șoc, de nici nu apuc să o iau de mână cel puțin, o sa încerc din nou sa mai am un dram de răbdare, în dzeu nu mai cred. Multumesc

| DeathIncarnate a răspuns (pentru lostlife):

Stai linistit si scoate-ti din cap idea cum ca nu se apropie nimeni de tine, ai incredere in tine ca nu e dracu chiar atat de negru.

| corbulalbrosu a răspuns:

In majoritatea caselor de toleranta (bordelurilor) din toate tarile Occidentale, din totalul fetelor/femeilor angajate, exista cateva printre ele, care in baza unei atentii (sume, onorariu, cadouri) in plus fata de tariful practicat, ofera sedinte introductive (lectii) de sex baietilor virgini (indiferent de varsta) adica exact de ceea ce ai si tu nevoie. Curaj. Succes!

| lostlife explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc de informație! Încă mă decid dacă e să imi încep viața sexuală la casa de toleranță, banii nu sunt o problemă.

| RAY a răspuns (pentru lostlife):

Faza cu oferirea de multi banii si totusi au fugit de tine nu o cred

| corbulalbrosu a răspuns (pentru lostlife):

Multi tineri adolescenti din tarile occidentale sunt ''sponsorizati'' de parinti, si incurajati sa mearga in acele locatii cu scopul de a-si incepe viata sexuala si sa-si faca ucenicia in sex prin ''indrumare specializata'' si invatarea unor tehnici necesare practicarii unui sex cat mai experimentat.

| lostlife explică (pentru RAY):

Stiu că pare de necrezut, este purul adevăr, banii nu prea mai au putere in acest caz, acum fetele se uită la altceva mai special, ceva ce ține probabil de atracție, ceva natural de care eu habar nu am, m-am născut fără acel ceva.

| RAY a răspuns (pentru lostlife):

Asa urat esti man?

| lostlife explică (pentru RAY):

Nu imi pot da seama dacă sunt așa de ugly din perspectiva unei fete, rămâne să se actualizeze poza de profil

| Plato a răspuns:

Vorbeste cu Ray, vezi el ce face de supravietuieste. Tot 29 cred ca are.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Raule de parca tu nu esti virgin

| Plato a răspuns:

Te-au refuzat prostituatele? Hai mai da-o naibii. Nu refuza chiar pe oricine, iar tu zici ca n-ai nimic asa de rau.
Poate in relatiile pe care le-ai avut, tu te gandeai mereu la asta, scopul tau in relatie era sa coco-jambo repede. Desi nu spuneai, se simte cand e asa, poate de aceea te-au tot lasat. Ceea ce e foarte bine, daca era asa. Nu ai cum sa ai o relatie reusita atat timp cat o incepi dintr-un motiv superficial precum sexul, aspectul, avutiile etc.
E normal sa fii virgin la orice varsta, si nu e problema nimanui sa-ti tina tie evidenta sau lumanarea.

| lostlife explică (pentru Plato):

Am fost o singură dată într-un (bordel) doar in vizită, sa văd și eu ce e pe acolo ca să imi fac curaj, nu am ajuns la faza in care îți alegi, dai banul si incepe activitatea pentru că neștiin-d ce e de făcut riscam sa fiu eliminat afară automat, si plus de asta nu stiu care va fi reacția corpului meu, tremuraturi puternice s-au chiar un atac de cord. Cu fetele care am avut relații prin liceu m-au părăsit pe motiv că eram prea bun cu ele, prea calm, cred că le plictiseam cu toate că le făceam sa râdă mai mereu, bunătatea si sinceritatea duse la extrem produc eșecuri mari in relații, astea au fost calități bune cândva demult, dar azi sunt considerate ceva antic, expirat, sa nu mai zic de acele dezabilitati devastatoare: timiditate s-au incapacitatea de a face o fată să se simtă protejată si împlinită într-o relație, e inimaginabil sa ajung la bătrânețe tot virgin si sa mă distrugă conștiința că am trăit degeaba, depresia își spune cuvântul și nu ajung prea departe

| Emma30555 a răspuns:

La varsta ta poate ca nu ar fi rau sa mergi la o femeie platita. Cauti pe cineva recomandat, sa fie oarecum de incredere. Poate iti ofeta lectii. Poate te ar ajuta acest lucru sa scapi de frustrari si sa ai mai mult curaj. Citeste si niste carti despre cum ar trebui sa te comporti cu fetele, poate gasesti sfaturi care sa te ajute, mergi si la un psiholog, daca ai bani poti sa faci toate astea

| lostlife explică (pentru Emma30555):

Trebuie să încerc toate modalitățile posibile cu riscul de a mă face de tot râsul, nesatisfacerea sexuală se agravează odată cu înaintarea în vârstă si astea sunt legate mână-n mână cu sănătatea psihicului, o simt pe pielea mea prin ce haos, calvar trec zi de zi, de acolo si depresia, pare un lucru simplu sa intretii o relație sexuală nu e nimic ieșit din comun, e foarte firesc, dar pentru mine pare ceva de negăsit, ceva mai ireal cum ar fi un vis

| SadBoyForever a răspuns:

Și eu sunt virgin la 27 de ani dar nu gandesc negativ chiar dacă sufăr din cauza faptului că până la vârsta aceasta nu am avut parte de nici-un act sexual.

Problema la mine este faptul că sunt foarte timid și majoritatea fetelor m-au luat la mișto mai mereu când port o discuție cu ele eu unul sunt și mai emotiv iar fetele nu pricep lucrul acesta.

Eu unul incep să îmi fac griji de faptul că nu voi avea niciodată șansa de a îmi pierde virginitatea deoarece este greu să găsesc o fată așa timidă că mine.

Eu nu știu ce să îți zic, dar ține fruntea sus si continuă să fi optimist deoarece eu unul încă mai sper într-o minune.

O zi plăcută să ai.