| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani, iar prietenul meu are 23 (stiu dif. laughing etc) il plac ma place, nu vreau sa fiu criticata, iar na daca vreti nu aveti decat. Suntem de 10 luni impreuna, eu o sa fac 15 ani peste cateva luni. Este un baiat super, ma intelege, m-a ajutat cand aveam nevoie, a fost langa mine chiar daca nu i-am cerut ajutorul. Ma iubeste si mi-a demonstrat asta din primele luni de relatie fiind la 300 si cv de km distanta a venit de Valentine`s doar pentru mine(tata a zis ca nici daca era o regina sau ceva gen nu venea). Acum avem o relatie apropriata, gen ne vedem la mijlocul saptamanii si in week-end e la mine. Ambele familii stiu de relatie si sunt de acord. Nu am avut relatii sexuale fiindca, zic ca am timp si el zice ca nu sunt pregatita si ca asteapta. Nu stiu ce sa fac sa ii demonstrez cat de mult il iubesc ( daca aveti de gand sa ziceti ca traiesc in basme inca, da, sunt de acord cu voi ) aceste 10 luni cu el au fost un basm! Daca imi puteti da vreo idee ar fi ok happy!

33 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Eu am inteles ca voi nu aveti minte, dar parintii vostri? nici ei n-au? eu am 25 de ani si sincer nu cred ca as avea rabdare cu un copil ce inca e pe bancile generalei sau liceului, are ore de intrat in casa iar personajul copilariei e hanna montana! vreau sa cred ca pot mai mult decat o pustoaica ce se chinuie sa-si ia testul national. cat despre relatii..cum sa **** un copil? tu handralau la 23 de ani?

| okyokyhsf a răspuns (pentru DNSK):

Mama nu e de`acord in totalitate. Tata il cunoastea inainte sa il cunosc eu, are incredere pentru ca stie cine e. Ai mei il vad pe el ca fiind persoana care ma va indruma sau cu care eu o sa imi petrec cat mai frumos adolescenta.Nu toti sunt ca tine. Viata sau experientele avute pana acum (chiar daca sunt putine) pe mine m-au marcat si! sincer! am gasit scapare sau alinarea problemelor (atat familiare cat si profesionale) in el. Poate ca e o prostie relatia asta, dar pe mine ma face sa ma simt bine. Comentarii ca si al tau au fost si vor fi multe. Nu am dat in cap nimanui laughing! diferenta de varsta maxima din punct de vedere medical e de 9 ani. Intre mine si el e de 8 si cateva luni. Sora sa e casatorita [si-a cunoscut partenerul de viata cand era de o varsta cu mine (14)].Parerea indivizilor despre relatia noastra nu ma intereseaza atata timp cat nu mi-ai dat tu sau x, y sa mananc nu vad de ce m-ar interesa! Multumesc anticipat

| DNSK a răspuns (pentru okyokyhsf):

Probleme pe plan profesional? vad ca am de-a face cu un copil ce nu mai e copil. problema ca varsta reala a ta tot 14 e. pai in cazul asta..bafta? sau..nu stiu ce sa zic..bafta! o sa ajungi tu la vorbele mele intr-o zi. dar cu siguranta nu-ti vei mai aduce aminte de mine! o zi frumoasa si bafta-n viata

| Crazyfish a răspuns:

Pai,traiesti in basme, poti astepta si zmeul de-acu'!

| Holiday a răspuns:

"...atunci cand el va avea 50 de ani si tu 36?"

La el sunt anii mai scurti, sau cum? Daca acum sunt 9 ani intre ai...laughing

| okyokyhsf a răspuns (pentru Holiday):

Cand voi avea eu 36 el va avea 44, spune-i doamnei de servici sa mai faca o pauza si sa te lase sa repeti clasa 1 sau chiar clasa 0 big grin! Vom fi cu totii mai fericiti big grin!

| Holiday a răspuns (pentru okyokyhsf):

Nu era pentru tine, dupa cum vezi, il citasem pe unu de pe aici, dar care in nesimtirea lui vad ca si-a sters ineptia. Asa ca ai gresit persoana.winking

| okyokyhsf a răspuns (pentru Holiday):

Scuze, nu am citit (fiindca cum ai zis probabil a sters).

| Holiday a răspuns:

Relaxeaza-te, nu trebuie sa muti muntii din loc, daca pana acum lucrurile au evoluat bine, de ce ar trebui sa schimbi ceva. Fii ca si pana acum.

P.S.:Si ignora tampeniile unora de pe aici referitoare la diferenta prea mare de varsta si alte minuni. Poate ca nu o sa ramaneti impreuna toata viata, dar din cate spui e o experienta placuta, asa ca bucura-te de ea.winking

| okyokyhsf a răspuns (pentru Holiday):

Da inclusiv ce ai zis tu mai sus, am ignorat big grin! Sunt obisnuita cu asemenea ironii (daca pot sa le zic asa) Si daca am ramane impreuna (din ce am trait pana acum nu m-ar deranja) poate ca sunt MICA, si o sa zica ca gandesc imatur, am 14\15 ani deci, trebuie` sa copilaresc! Pentru sfatul de aici, iti multumesc.

| Holiday a răspuns (pentru okyokyhsf):

Hello, nu eu am zis aia cu 36-50, dupa cum ti-am mai spus era un copy de la unul care "stie" sa calculeze, dar care intre timp si-a sters raspunsul, in conditiile astea, un nesimtit evident, frumos era sa-si recunoasca eroarea, se mai intampla pana la urma.happy

| okyokyhsf a răspuns (pentru Holiday):

Bre```! Am inteles de prima data, ce te hazardezi acuma asa angry! Mi-am cerut scuze pentru primul raspuns!

| Holiday a răspuns (pentru okyokyhsf):

Relax, am scris in timp ce ai trimis tu raspunsul, dar nu ma mai apuc sa-l sterg/editez.happy Ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu numai voi si familie voastre. lumea asta e dusa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

App daca tatal tau e impresionat de un gest atat de banal ( ca a venit la tine pe 14 feb) cand iti va da o floare cred ca te marita cu el de fericire.

| okyokyhsf a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Stai flex!, chiar esti..., a zis ca nu venea atatia km nimic mai mult. Da, chiar ai dreptate lumea e dusa fiindca sunt inca oameni ca tine laughing comunisti si toate alea. Te crezi mai destept ca ai raspuns din prostie, sau cum vine asta. Esti chiar amuzant, sincer. Dupa ce vorbesti nu ai mai mult de 12-13 ani laughing)

| anonim_4396 explică (pentru okyokyhsf):

laughing tare asta, o ciutanca ma crede de o varsta cu ea. nu sunt comunist "inteligento" dar varsta voastra e aiurea, doar daca nu sunteti tigani, atunci nu m-ar mira. oricum, am avut si eu varsta ta, cand le stiam pe toate, dar lasa ca peste ani o sa iti plangi tu singura de mila si sper sa iti amintesti de posturile astea. sper sa ai noroc, sa iti aduci aminte.

| okyokyhsf a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok mai bine nu mai comenta sau posta cum vrei tu sa intelegi ca de oameni ca tine sunt satula pana peste cap, daca crezi ca sunt asa cum ai zis tu, inseamna ca nici tu nu esti departe si ca nu ai invatat ca ar trebui sa te uiti in oglinda inainte de a judeca :3! Oricum succes in viata sau ce faci tu laughing!

| anonim_4396 explică (pentru okyokyhsf):

Mai eu stiu ca tu acum ai orgoliul cat casa, "moaama un baiat asa mare se uita la mine si e atrats de mine, sa vezi ce o sa intoarca lumea capu pe strada", dar am mai cunoscut baieti si fete care au luat copii ca tine pentru 4 5 ani max, si dupa ii injura de toata familia ca nu i.-au lasat in pace sa isi traiasca " copilaria. iti dai seama ca tot desteptele ( ca tine=) aveau gura mai mare, dadeau vine pe "el" ca na, el era ala maturu si voi "niste copii nevinovati".
vi se adice, sa faceti mereu pe vinovatele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crezi tu ca un barbat de 23 de ani o sa isi piarda timpul cu o copila care nu a intrat nici la liceu cand are colege de 25 de ani?
Punete in locul lui ai putea sa ai iubit un copil de 5 ani? (diferenta 9 ani)

| Happyjump a răspuns:

El e un pedofil, iar tu un copil naiv, mai bine nu te complica!

| NH4OH a răspuns:

El deja stie ca-l iubesti enorm. Ia-i demonstrat sigur asta, de multe ori, cum si el ti-a demonstrat tie. Da, ai o viata amoroasa frumoasa. Primele randuri, cand ti le-am citit, tu avand 14, si el 23 am ramas socata. Sunt 8 ani diferenta, mai mult de jumatate din varsta ta. Eu as zice ca e pedofilie, din partea lui. Iar cand va veni timpul sa faceti dragoste, sigur nu te asteapta pana faci 18 ani, deci vei fi minora, el poate face puscarie, chiar daca si tu ai vrut. Cu o vorba cu doua pe la prieteni sau ceva, se duce la politie. Sau, cand o sa va despartiti, vrei sa-i faci un rau, asta in viitorul indepartat, spune-le asta politistilor si-l vor inchide. Succes!

Fundita? c:

| DNSK a răspuns (pentru NH4OH):

Nu intra nimeni in puscarie. parintii sunt de acord cu relatia. faza e ca el o creste si ea pe la 18-19 ani vrea ceva nou. nu va mai fii iubire doar senzatie de atasare. si peste ceva ani va realiza in sfarsit ca nu a avut copilarie. ca toti ceilalti. uite ce usor am facut un rezumatthinking

| piticelm a răspuns:

Nu te inteleg de ce trebuie sa-ti bati capul cu niste necunoscuti.Aici vei gasi diferite pareri, de obicei care condamna.Da, ar fi ceva de condamnat, daca ai fi facut vreo 3 avorturi, daca ai fi avut vreo 2 copii pe nu stiu unde.Nu ca esti cu cineva care este mai mare ca tine.Este fix problema ta ce faci.Nu inteleg de ce trebuie sa-si dea toata lumea cu opinia.Sa stiti ca lumea s-a mai maturizat, gandesc altfel oamenii.Dar in tara asta, plina de oameni ''inghesuiti'', n-ai ce sa ceri.Mentalitatea este extrem de redusa, pana la ''genunchiul broastei''. Referitor la intrebarea ta, poti sa fii tu insuti cu el, fara sa te chinui prea tare.Nu uita ca gura lumii e sloboda, dar cainii latra, ursul trece.Ma amuza cand ii vad ca se agita atat.Penibil! Toate cele bune!

| Andreiu68 a răspuns:

Pedofilll

| Paul_Radulescu_1990 a răspuns:

Sa stii,, ca lui i-ar placea si sa ii faci o manuela,, nu neaparat sex

| larylarysa a răspuns:

Nu incurajez o astfel de relatie!

| CorinaReg19 a răspuns:

Fiind dulce si iubareata, ingrijitoare si sa nu il sacai cu prea multe telefoane zic eu. cat despre diferenta de varsta. daca tu esti fericita, chiar nu mai conteaza. pup ai mare grija de tine

| Kurono a răspuns:

Părerea mea e că, dacă e cum zici tu şi încă nu a menţionat sau dat semne că ar dori să întreţină relaţii sexuale cu tine, eu zic că e ok, dar dacă îţi zice că vrea, dă-i cu jet, că e pedofil.

| arazazaraza a răspuns:

Nu e nimic anormal sa fii impresionata de unu de 23 ani. Stie cum sa se poarte, iar tu mica fiind esti data pe spate la orice gest. Cand o sa ai varsta lui o sa intelegi. Binenteles ca ii convine sa aiba o relatie cu tine, esti mica si usor de impresionat. Fetele de varsta lui nu pica pe spate la orice chestie. Nu e de tine, parerea mea ( o zic din experienta), dar intr-un fel nu e rau sa ai o relatie cu el, te va maturiza. Doar ca nu e de viitor! Bucura te de prezent si atat. Si nu te culca cu el, esti mult prea mica!

| okyokyhsf a răspuns (pentru arazazaraza):

Nu am de gand sa ma culc cu el. Da, m-a impresionat pentru ca e matur nu pentru ceea ce face, in ziua de azi nu am intalnit baieti de varsta sa cum asemenea gandire. Am prietene, colegi, care acum au 20 si ceva de ani, au avut o relatie ca si mine, iar anul viitor se vor casatori. Nu as mai avea rabdare cu cineva de varsta mea, sincer. Sunt foarte imaturi vor tigari - (droguri), bani, sex, dar nu se gandesc deloc la consecinte. Mersi de raspuns

| arazazaraza a răspuns (pentru okyokyhsf):

E normal sa fie matur, are 23 de ani! adica pentru tine e matur, ca pentru mine spre exemplu ar fi un baiatel ( am aceeasi varsta ca el si nu m-ar impresiona). Cand o sa ai si tu 23 o sa fii si tu la fel de culta si de matura ca el. Bucura te de prezent dar nu te culca cu el. Nu e pentru tine, insa e bun ca sa te formeze. Absoarbe tot ce poti de la el ( cultura si modul matur de a gandi). Invata cat poti! Si apoi, fa-ti pe cineva de varsta ta prieten. Iubitul tau cel de 23 ani are rol de mentor si atat! Mai mult nu poate fii!

| Scarlettt a răspuns (pentru arazazaraza):

Cel mai bun raspuns! Bravo,ai punctat bine, invata tot ce poti de la el, modul de gandire, felul cum reolva o problema, vorbeste cu oamenii, cere-i sfaturi, dar nu fa sex cu el