| AnastasiaKatelimov a întrebat:

sunt fata si vreau sa stiu un lucru. De ce baietii incep sa placa o fata numai atunci cand fata le marturiseste ca-i place? De ce pana la acel moment nu simt nimic pentru ea si apoi, dintr-o data, afla ca-i ii place si incep sa o placa si ei?
Prefer raspunsuri de la baieti.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii asta? Citesti gandurile baietilor? Nu intotdeauna este cum spui.

| Ady93 a răspuns:

Mult mai probabil ca tipul o placea pe tipa dinaite, dar nu a avut curaj sa faca pasi in acea directe, iar cand ea a deschis calea el a continuat. Sentimentele pentru cineva nu apar din senin.

| RAY a răspuns:

Ne e este frica sa ne exprimam sentimentele pentru ca sunt slabiciuni de asta simplu, iar cand o fata sppune te plac ne da speranta ca vom face sex cu ea in viitor simplu

| corbulalbrosu a răspuns:

Impresia ta este complet gresita. Fa-ti putin timp si citeste intrebarile postate in ultimele zile si iti vei da seama ca nu este deloc asa cum ti se pare sau iti imaginezi ca s-ar intampla. Realitatea te contrazice.

| dianainsta01 a răspuns:

Parerea mea personala, ca si fata, e ca ce ai spus tu mai sus se aplica in ambele cazuri, deci pot raspunde si fete si baietii. (se mai numeste si "iesit din friendzone"). eu cred ca in majoritatea cazurilor, iubirea aceasta este impartasita doar de unul dintre ei. fie ca ti-a marturisit sau ti-ai dat tu seama din gesturi ca persoana cealalta te place, din incstinct, e natural, o sa il placi si tu. asta nu inseamna ca e mai putin sincer. celelalte cazuri, in care ambele persoane se sincronizeaza perfect si se plac din prima sunt foarte rare si speciale, si de obicei subiecte pentru filme sau romane. probabil ca atunci cand aflam ca cineva neconsidera deosebit, ne e mai usor sa ne placem pe noi cand altcineva o face, si neindragostim de faptul ca ceilalti s-au indragostit. te indragostesti de efect, nu de cauza. repet, asta nu inseamna ca nu este o dragoste sincera (sa speram).