| melania23 a întrebat:

Buna!
Sunt in clasa a 9-a si m-am indragotit de un tip de le mine din scoala (din clasa a 10-a) - mare golan!
Desi cea mai buna prietena a mea crede ca ar trebui sa-l evit, eu nu am ascultat-o. In week-end-ul asta, la o petrecere, pe cand m-am hotarat eu sa ma duc la baie, stiti cine era pe acolo "din intamplare"? Da, exact, EL. Si cumva, am ajuns sa ne sarutam si pipaim (poate cam vulgar). Astazi, la scoala nu prea am vorbit, dar se uita la mine cu privire strengareasca cu subinteles. Nu stiu ce sa fac sau ce sa-i spun. Cred ca as vrea sa fiu cu el, dar imi este frica sa nu-si bata joc de mine (doar n-as fi prima victima).
Va rog ajutati-ma cu un sfat. Multumesc.
P.S.

Răspuns Câştigător
| federerdinamo a răspuns:

Pana nu incerci, pana nu te vei convinge cu ochii tai ca el nu este potrivit pentru tine nu vei fi impacata cu tine insati. Prietena ta intr-adevar iti vrea numai binele, sunt sigura de asta dar daca tu simti altceva ce poti face? Sentimentele nu pot fi puse niciodata pe balanta iar daca el vrea ceva mai mult de la tine si tu nu esti dispusa sa-i oferi, totul probabil se va termina dar macar ai incercat. Sper ca ti-am fost de folos.

5 răspunsuri:
| Giulia97Anna a răspuns:

Asculta de sfatul prietenei tale.Asa eram si eu, imi placea de un baiat si o colega de-a lui mi-a zis ca nu-i de mine, pentru ca se comporta urat cu fetele, insa eu tot il placeam.Bine,ca el nu a fost prea interesat de mine, mda, ma rog.Stii,este o vorba:Cand ii spui cuiva ca persoana de care este indragostita nu e potrivita pentru ea, este ca si cum i-ai vorbii unui surd.

| Felys a răspuns:

Probabil prietena ta il stie mai bine decat noi si daca ea te-a sfatuit sa il eviti stie ea de ce, poate ai fi bine sa ii urmezi sfatul si sa te indepartezi de baiatul asta care e clar ca urmareste doar sa te aibe la pat, daca era un tip serios nu sarea pe tine in baie cand relatia e la inceput, ce la bine cand el te priveste cu subinteles, fa-te ca esti interesata de altceva si ocoleste-i privirea cu subinteles

| Lavii007 a răspuns:

Parerea mea este sa il eviti, e posibil sa isi doreasca mai multe de la tine...

| melania23 explică (pentru Lavii007):

Stiu ca nu-i un inger.

| melania23 explică:

Singurul motiv pentru. care prietena mea nu-l suporta este ca in gimnaziu, in ceva excursii, el a facut misto de ea.