| MirUnIKa_1406 a întrebat:

Sunt indragostita de un coleg(Cristi)care din pacate se cam da la toatesadEl a venit nou la noi in liceu de cam 3-4 saptamani s toate fetele sunt pe el.(cristi il cheama)
El se intelege bine cu mine, cu o fata"A" si cu altele doua dintre care uneia "B" ii place de el.
totusi se da la fiecare fata pe care o vede si este un tip super doolce si de treaba asa ca nu ma mir ca majoritatea fetelor sunt in limba dupa elhappy
El stie ca imi place de el, in primul rand a aflat de la colegii care nu m-au lasat sa imi dau seama daca il iubesc sau doar il simpatizez dar mi-am dat seama ca chiar tzin la el si am mai observat ca si eu ii sunt lui destul de draga cel putin ca prieteni. Vorbim atat pe mes cat si in realitate
Mai vine pe la mine in pauze ma ia de dupa cap, alteori ma ia in brate dar face asta si cu "a" si "b" si nu numai.
Oricum, a trebuit sa istorisesc pana aici ca sa pot ajunge la zilele recente cum ar fi ieri si azi:d
Vineri a zis pe mes ca noi trebuie sa vorbim.Deci ieri...(luni)m-a luat in parc si a inceput:
ELbig grineci tu ma placi?
eu:da
el:imi esti simpatica, draguta...sti ce zic?
eu:mda...
el:pai cum sti eu ma mai inteleg si cu "a" si cu "b" si cu tine si daca as fi ca tine nu stiu ca ar face alea, daca eu as fi ca una din ele nu stiu ca ai face u.
eu:da(fara regrete parca fericita, i-am taiato imd)
el:sigur?
eubig grinA
el:el chiar aiurea da nu pot face nimic...
el:ok... da e penal adica stiu cum e sa imi placa o fata si sa nu pot face nimic in privinta asta, stiu cum te simti
eu:cum?
el:e penal...
eu:ma rog...
eram foarte fericita dar cand l-am vazut cu "b" in brate am crezut ca mor si am tulito la prietena mea cea mai buna...
are un mod ciudat de a vorbi atunci cand chiar nu glumeste deci e clar ca vorbea serios
Cum un coleg mi-a luat scaunul si nu aveam unde sa stau iar baietii inclusiv cel ce mi-a luat scaunul erau afara, stateam si ma uitam la ei cu dispret si dintr-o data vine el si ma ia in brate pe sus ducandu-ma in clasa:X
Dupa faze mai seci vine la mine, ma duce intr-un loc putin mai izolat, ma ia de maini si spunetongueoate intr-o zi...
Iar eutongueoate intr-o zi ce?
el:spuneam si eu...(se comporta ciudat)
caci cand ieseam de la ora de sport il vad pe tatal unei colege(chiar "B") suparat. A prinso cand a luat-o Cristi in bratelaughingi-a dat o palma si se presupune ca s-a luat si de Cristisadspunandu-i sa o lase in pace pe "B"! Dar ea e in limba dupa el nu inversstraight faceDar nah x( Dupa asta eu aveam foarte multi nervi nestiind ce se petrece si de ce s-a luat de el daca nu avea nici o legatura?"B" e mai uratha(nu spun ca sunt cea mai frumoasa dar mai frum ca ea sigur sunt si mai am si...)
Pur si simplu mi se pare imposibil sa fie ei doi impr
A venit la mine dar eu l-am respins si s-a suparat de altfel ca prima data cand m-am supy(nu mai stiu dc) si a venit la mine facandu-ma sa ma impac cu el(cica eram certati). Dar eu eram cu cel mai bun pr intr-o clasa care nu mai avea ore si vine si el repede si spune ca pleaca daca avem treaba, etc dar stie ca il plac si ca nu voi fi ca altu dar baietii.De cand m-am certat cu el nu aveam stare si imi venea mereu sa plangsad
merg sa platesc niste reviste si cand ma intorc il inttrb daca o intrat profa iar el spune ca nu(desi era acolo)si ma tine de vorba. Da ca am facut? Te comporti exact ca atunci, ce am facut? cu ce te-am suparat?(se vedea parca tristetea in ochii lui...)Dupa o conversatie pot spune emotionanta am intrat la ora unde nu eram deloc atenta ci din contra doar la el ma gandeam si al cearta.In pauza era in banca lui suparat, foarte suparat dar eu sa fac in ciuda cred, radeam numa de-a naibii sa vada ca nu imi pasatongueA plecat de acolo a sunat, a intrat profa dar ma trimite dupa creta si merg la Cristi:
eu:Cristi! Imi dai creta?big grin
el:Ce imi dai?batting eyelashes
eu:Vreau creta!
el:bine hai da iei ca nu stiu unde ii...
eu:nici eulaughing(am gasit, am luat dar m-a blokat si nu m-a lasat sa ies fiind singuri in cancelarie mi-a cerut permisiunea sa imi dea un pupic pe obraz, accept si apoi aflu ca el pleaca acasa ca cica trebuie sa ajunga repede...chatterbox
Asta e tot, multumesc daca m-ati ascultat si chiar am nevoie de pareri ca nu stiu ce sa fac, cum sa actionez? Daca e nevoie sa actionez?
Va rog dati-mi sfaturi, nu stiu cum sa ma comport ca el mai ales acum...
Va rog mult sa ma jutati caci nu voi uita sa va rasplatesc:*:*

3 răspunsuri:
| Sky_6013 a răspuns:

Mda.stiuu cum e...pai daca chiar te place iti va spune candva
poate doar e amic cu cele 2 ...eu crd ca te place, dar exista si un dar, poate face asa doar ca sa faca gelos o fata
cine stie poate tu crezi asta dar...eu nu crd ca ar cam prea exista posibilitatea asta.

si eu am trecuut prin asta doar ca el nu e chiar asa de interesaat de mnne.in fine.

ata te sfatuisesc sa il lasi intr-o zii iti va spuune adevaruul.si poate ca aleasa esti chiar tu, doar sa nu il stresezi dar intr-un fel sa nici nu te lasi de el.winking...

p. s: dac vrei sa ii atragi atenita invita-l undeva si incepetzi sa dansati si sa vedem cum se uita in ochii tai

Bata muultwinking

| Myuu a răspuns:

Iti spun un singur lucru: Daca el te place si tu la fel sau daca doar tu il placi e cam tot una deoarece in dragoste toti sufera

| Ady_9137 a răspuns:

Si... zici ca il cheama cristi a?laughing)rolling on the floor)