| ubbbabiby a întrebat:

Sunt indragostita nebuneste de un baiat pe nume alex el este cu un an mai mare decat mine adica, el are 15 iar eu 14. Nu prea am vorbit cu el de cand l-am cunoscut. ne salutam si jucam ascunsea seara si atunci e mai tinem de mana! ce credeti sa-i spun ca-l iubesc?
funda +vot!

Răspuns Câştigător
| AleCsuţaa a răspuns:

Bună!

Drăguţă, ai grijă! Băiatul poate doar să-şi bată joc de tine. Şi e cam ciudat cum dupa doar câteva cuvinte îţi place de el. Spun asta pentru că tu ai scris că nu prea vorbiţi. Dragostea nu e aşa.În fine. Dacă chiar te place, încearca să îi spui ce te pasionează, pune-i întrebări despre ce îi place şi ai să vezi cum o prietenie se dezvoltă, după îi poţi spune sincer, în faţă că îl placi. Nu trebuie să-i spui într-un anumit fel, ci doar să-i spui. Baftă multă!

| ubbbabiby explică (pentru AleCsuţaa):

De fapt il cunosc de 2 ani, dar nu prea ma interesa, era ca toti baieti pentru mine,,, dar de cateva saptamani am observat ca-l iubesc!

4 răspunsuri:
| annyalexa a răspuns:

In primul rand nu ai cum sa iubesti o persoana atat de repede. Daca nici macar nu prea vorbiti, chiar nu exista sansa sa poti spune ca-l iubesti. Incearca totusi sa legi o prietenie, sa vorbiti mai mult, sa afli ce ii place, arata-i ca te intereseaza si cine stie. poate deveniti mai mult decat prieteni. happy

| SweetCristina a răspuns:

Da ar trebui sa ii spui gandeste putin de ce te tinea de mana? Eu cred ca si el te iubeste iar daca iti pierzi cuvintele in fata lui uitate in alta parte.Succeshappybig grin

| YukiAkemi a răspuns:

Spune-i asa:

Alex vreau sa-ti spun ceva : te plac