| darielle a întrebat:

Eu sunt indragostita de un baiat din clasa mea si sta cu mine in banca de vreo 4 ani si nu stiu daca el ma iubeste.
Cand vorbesc cu el imi zambeste mereu.
Astazi, i-am spus lui ca este indragostit de o alta colega din clasa, iar el a spus ca nu este. O colega pe nume Iulia ii spune lui ca eu sunt indragostita de el, dar el a spus ca este indragostit de alta fata si nu de mine.
Ce sa cred? Este indragostit de mine sau nu?
Il iubesc foarte mult si nu stiu cum sa-i spun.
Credeti ca este indragostit de mine?
Dau funda la cea mai buna parere+vot.
Multumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| Delya_6437 a răspuns:

Baietzii ascund mereu ce simt si mereu cand afla ca fata pe care o plac il place se intimideaza si neaga...desi nu se vede se stie ca baietii sunt mult mai timizi ca fetele...eu cred ca si el te iubeste dar totusi incearca sa il faci sa tio spuna chiar el love struck :* sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| Michidutsa a răspuns:

De-acord cu Delya. toti ascund acest lucru, sperand sa faci TU primul pas. ce ticalosi. rolling eyes. Nu-l mai baga in seama ceva timp, adica nu m-ai vorbi asa de mult cu el ignora-l un pic, si daca el intra in discutie cu tine este clar ca nu-i esti indiferenta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga ai curaj si intreaba-l daca nu vrei intreaba-l cu cine sta si dac nici asa nu iti comvine

| RadudelaRadio a răspuns:

Deci, sa o luam pe rand.

Un baiat daca iti zambeste nu inseamna neaparat ca este indragostit de tine, sau daca sta cu tine in banca. In schimb ceea ce tu trebuie sa inveti este sa ii descoperi limbajul non verbal, adica gesturile pe care le face cand vorbeste cu tine (un zambet nu este de ajuns). Daca il vezi ca se baga in seama mult cu tine, chiar si dupa scoala, daca iti spune cuvinte frumoase (fara manelarii gen: viata mea, femeia mea etc. ) si multe altele atunci e un inceput. Dar un zambet nu este de ajuns.

Si baietii mai pot sa minta uneori, adica daca el a zis ca e indragostit de alta si nu de tine, poate tu esti aceea dar nu vrea sa lase de inteles. Poate mai cerceteazaa terenul. Stai in recunoastere. Si nu iti arata foarte mult iubirea pentru el, pentru ca la un moment dat se va simti intr-un fel sufocat. Daca te va place cu adevarat si el iti va raspunde la provocare. happy

Mult succes. Cu drag,
Radu

| Ariana_1600 a răspuns:

De unde sti ca acea colega a spus adevarul.Incearca sa vorbesti cu o fata care e mai apropiata de el sau cu un prieten de al lui pe care si tu il cunosti sa vezi daca intr-adevar are ceva pentru tine. Dar stati aman2 in banca pentru ca va doriti sau asa va pus cineva? El nu are nici un baiat in clasa cu care se intelege sa stea cu el in banca? Daca are si sta tot cu u inseamna ca are el ceva aparte pentru tine:dDaca si tu esti timida si nu ai curajul sa ai spui, spune-i printr'un mesaj, intalniti'va singuri dupa ore... ceva in care sa fiti numai voi doi si ai spui asa"chiar daca stiu ca suntem colegi si poate tie ti se pare absurd ceea ce spun acum dar eu am simt ceva special pentru tine si as vrea sa iti fiu ceva mai mult decat colega"spune-i si lui sa iti impartaseasca macar putin din intimitatea lui ca sa stii si tu daca il poti surprinde printr'un anumit mod, sa faci u primul pas daca el e mai retinut! Sper ca ti'a fost de ajutor intr'un anumit mod. Te pup