| bogdan133 a întrebat:

sunt intr-o dilema cu mine insumi. Am 16 ani si sunt genul mai indiferent, clasa a 10-a, si vreau sa spun ca imi place de o colega, inca de cand am vazut-o ( clasa a 9-a ), atunci ea parea atrasa de mine, dar dupa cateva luni nu am mai vorbit, anul asta la fel, a cerut sa stea cu mine in banca, am stat cam 2 luni, am vorbit mai mult, imbratisari etc. mi-a spus " tu ma faci fericita etc." insa ea are un prieten si avea si la momentul cand m-am mutat cu ea. Am fost cu colegii in oras ieri si a spus ceva de genul " nu stiam ca esti asa " si i-am spus " vezi.", ea : " pacat, ca e prea tarziu " si i-am spus " niciodata nu e prea tarziu ", dar dilema vine ca inima si creierul sunt in contradictoriu, suntem total, total opusi si nu stiu cum de imi place de ea, pentru ca : 1. fumeaza
2. isi petrece noaptea prin cluburi
3. se mandreste cu viata ei sexuala ( ca si-a inceput-o )
4. are un caracter slab, sa spun asa, nu-si asculta parinti, asculta de anturaj etc.
Totusi e si serioasa. si mi-a spus ca ea face pe " proasta " doar asa, sa se simta bine cu prieteni.
Totusi nu stiu de ce continui sa ma gandesc la ea, in ultima vreme nu am mai vorbit, m-a evita, acum 1 luna mi-a zis cand am intrebat-o " ce sunt eu pentru tine" a spus " un prieten la care tin si in care am incredere. si mi-a spus ca ma admira ca sunt inteligent. etc". Nu stiu de ce tin la ea, creierul imi spune " frate, nu e de tine, las-o " dar inima... habar n-am. Caut explicatii, vreau sa stiu de ce tin la ea, si ce a trebuit sa fac mai departe, avand in vedere ca ea are un prieten si chiar nu stiu daca tine la mine, desi a dat multe semne.
Orice critica, orice explicatie e bine venita

Răspuns Câştigător
| aculaR18 a răspuns:

Sunt de acord cu Ancient : nu va potriviti. Daca te vei cupla cu ea nu va dura mult pana sa va despartiti pentru ca ea pur si simplu nu corespunde codului tau de valori.

13 răspunsuri:
| Andy_6451 a răspuns:

Acum iti voi spune o povestioara exact ca si a ta doar ca este a mea. Daca vrei sa citesti bine daca nu, nu darr sper ca o sa intelegi ce ai de facut, deci incep foarte pe scurt: "clasa a 9-a ne intelegem perfect, ea ma place, eu o plac, dar eu nu actionez, doar prea tarziu cand se raceste dintr-o data, se comporta urat, dar se uita cu aceeasi privire iubitoare la mine...trec luni eu raman in dilema, pana cand aflu ca se combinase cu un baiat mai mic ca noi cu 1 an...De atunci isi bate joc de mine stiind ca mi-a placut de ea, am pierdut respectul colegilor( eram foarte popular in randul clasei, si acum sunt dar respectul baietilor a scazut mult)

| Andy_6451 a răspuns (pentru Andy_6451):

Ce sa intelegi? Combino, nu ii arata ca esti vulnerabil sentimental in fata ei, fi agresivo sensibil, asdica o combinatie intre si daca nu merge macar nu o sa ai regrete s inima franta ca si mine...fi barbat!

| Andy_6451 a răspuns:

Ce sa intelegi? Combino pana nu se satura sa astepte. Aratai ca ai "coa.ie" si nu ii face pe plac sa nu ii arata ca esti vulnerabil sentimental. Incearca sa fii agresivo-sentimental adica o combinatie intre. Daca nu merge cu ea va despartiti dar macar nu ramai neimpacat si cu inima franta ca si mine...fi barbat.

| neutrino a răspuns:

O asemenea fata merita tot respectul tau si ar fi bine sa faci tot posibilul sa o cuceresti. Nu vei regreta niciodata, ba din contra!

| aculaR18 a răspuns (pentru neutrino):

De ce o asemenea persoana ar merita tot respectul?

| neutrino a răspuns (pentru aculaR18):

Un baiat nu are dreptul de a defaima fata care-l introduce in lumea sexului, indiferent de moralitatea acesteia. Ea va ramane pentru el prima profesoara, si la fel ca si prima dragoste, nu va fi uitata niciodata.

| aculaR18 a răspuns (pentru neutrino):

Cum zici tu, desi nu prea suntem de acord aici laughing

| neutrino a răspuns (pentru aculaR18):

Totul este ok, atata timp cat ne respectam reciproc parerile, nu trebuie sa fim si de acord cu ele. O zi buna!

| aculaR18 a răspuns (pentru neutrino):

Merci la fel! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ţii neapărat să o faci iubita ta?
E evident şi pentru tine că nu vă potriviţi. Dacă ea ţine la tine, şi tu ţi la ea rămâneţi doar prieteni buni. Sau poate prieteni cu beneficii, depinde acum. Nu e neapărat să fiţi împreună, vei găsi o fată care să fie exact pe placul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar te vrea.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

De ce te atrage?
Simplu.Tot timpul fetele pericol vor atrage.La fel si in cazul baietilor.
E smechera mah, e versata, ii place viata, ii place de tine, ii place _)_ e nonconformista e numai buna pentru varsta ta de incepator.
Ai nevoie de o astfel de tipa sa te scoata din amorteala aia de care zici.
Nu mai fi mah molau si indiferent.
La anii tai nu prea e bine sa fii indiferent ca treci pe langa multe aventuri si emotii cu care nu te vei mai intalni niciodata.

PS.Ma duc in parc sa agat ceva.Fa si tu la fel si scoate-o pe tipa aia in oras.Nu fi bleg mah.

| allANSWERS a răspuns:

Încearcă să fii sincer cu tine însuți... Ce îți dorești cu adevărat de la ea? Dorești o relație de durată sau doar o aventură care te dezamăgi și mai mult? Merită cu orice preț să-ți pui sentimentele în joc pentru cineva care s-ar putea sa nu le aprecieze? Având în vedere punctele menționate de tine anterior (ceea ce denotă că ai anumite valori în viață) crezi ca ea este persoana care te va ajuta să-ți atingi obiectivele? Sau vei fi încă unul adăugat la colecția ei? Sunt convins că vei lua o decizie care să te avantajeze cel mai mult. Sunt deschis pentru orice întrebare.