| Bubulina_5994 a întrebat:

BUNA! sunt intr-o situatie delicata unui amic de al meu ii place de mine (are 18 ani) dar mie imi place de un baiat tot de seama sa si nu stiu cum sa ii spun fara sa se supere pe mine sau alceva suntem prieteni de ceva vreme si nu vreau sa stric asta

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Spune-i direct ca esti indragostita de cineva ca sa nu-si imagineze altceva mai neplacut.

| Emma a răspuns:

Stiuhappy
Mi s`a intamplat si mie
Nu stiu exact ce fel de persoana e amicul tau, dar o sa ti sp ce i-am zis eu si u hotarasti daca vei face sau nu la felhappy

Deci... i-am explicat ca eu nu-l vad p el decat ca pe un prieten si ca nu vreau sa se supere pe mine.Stia ca iubesc deja p altcineva de care ma despartisem recentcrying asa ca a inteles si a sp ca nu se supara! sper sa functioneze si u utongue

| ClaraZ a răspuns:

Spune-i ca il vezi doar ca pe un prieten si nu poti fi cu el pentru ca o sa va stricati si prietenia.Bafta:*

| Addah a răspuns:

Nu-i spune nimic, dar ai grija ce ii dai de inteles. Daca vine vorba de asta intr-o discutie incearca sa ii spui ca mai delicat.