| StorrY a întrebat:

sunt puternica moral de obicei dar faza asta m-a dat gata! am o prietena care tin la ea ca la o sora, prietenim de un 1 an de zile si ne merge totul ok, dar mama ei i-a interzis sa mai vorbeasca cu mine ea nu vrea asta. acum care e problema ce ar trebui sa fac sa-i respect decizia mamei sale sau sa continui prietenia cu ea?

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

E deciziia ei, in mare parte. Ea trebuie sa aleaga daca sa isi asculte mama sau nu, tu conformeaza-te. E prietena ta, nu renunta la ea, dar daca ea nu mai vorbeste cu tine, respecta-i decizia.

2 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Continui prietenia cu ea, mamele au mereu mii de pareri asupra prietenilor nostri, si mie mai imi interzicea deoarece erau doar baieti da i-am explicat ca is prieteni mei si punct, si poate si la maicasa o sa ii treaca, dar mai bine ai vorbi tu cu ea sa vezi ce s-a intamplat, probabil a auzit ceva de tine si nu ii convine sa stai pe langa fata ei.

| neutrino a răspuns:

De obicei mamele nu gresesc.