| gesonia a întrebat:

Buna sunt putin confuza si nu stiu ce sa cred ma puteti ajuta? Am cunoscut un baiat iar dupa un timp iam spus ca eu nu il vad ca pe un amic in felul in care se comporta cu mine si sa imi spuna ce vrea de la mine.El a spus ca nici el nu ma vede ca pe o amica si ca i plac mult mai mult ca si o amica si sa incercam sa fim impreuna dar sa lasam sa vedem ce face timpul.Asa am facut ne-am tot vazut toate bune si frumoase mereu cand ne vedem se poarta cu mie ca si cu iubita lui deci cam suntem impreuna.Acum de sarbatori fiecare a plecat la el in oras iar de cand a plecat nici nu ma mai baga in seama nu mai imi scrie parca nu exist. Uneori ma face sa ma gandesc ca are o alta pritena la el in oras, sau ca a fost cu mine doar din plictiseala.Numai ca gesturile care le face si felul in care se comporta cu mine cand suntem impreuna nu imi arata asta.Nu stiu ce sa mai cred voi credeti ca ii pasa de mine sau am fost doar o distractie pentru el? Pentru ca inante sa plece mi-a spus ca nu vrea pe altcineva ma vrea pe mine...

3 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

Cand intalnesti barbatul care sa iti zica ca vrea pe altcineva si nu pe tine... cel mai probabil iubita/sotia etc e langa el.

in rest mereu o sa auzi placa asta cu vai doamne eu pe tine te vreau esti cea mai importanta... nu vad pe nimeni altcineva.

Nu te lasa fraierita. nu inteleg ce inseamna pentru tine acum cam suntem impreuna? dating? kissing, sex? what?

Faptul ca tu ai deschis discutia te pune la un usor dezavantaj. in sensul ca el stia deja ca daca iti zice ca te palce nu o sa fie refuzat. faptul ca a amanat implinirea faptului prin hai sa vedem ce face timpul... ma pune insa pe ganduri.

Trecerea asta de la amici la iubiti poate fi periculoasa.

stiai ca toate pasarile canta cand sunt in jurul altor pasari pentru a se "cupla" si noi facem acelasi lucru.
^_^

fa un pas inapoi, analizeaza situatia si cand va intoarceti vezi ce vrei exact de la relatia aia si vorbeste cu el. Tu nu ai zis ca il iubesti etc... deci ma gandesc ca nu e atat de puternic sentimentul care te leaga de el. (sau poate esti prea timida... ce stiu eu)

Oricum Have fun,
PT

| JustRoxanne a răspuns:

Asteapta! Daca te iubeste cu adevarat iit va da un semn (un apel, un mesaj) cat a curand. Bafta!

| XyYx a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cine te iubeste, te cautahappy. Nu putem sa spunem noi daca are pe altcineva sau nu, asta doar el stie. Incearca sa il cauti si sa stati de vorba sa vezi ce vrea.
Si eu daca as fi in locul tau m-as gandi ca poate are pe altcineva, eu fiind si o fire geloasa. Acum problema este pana unde a-ti ajuns. Daca ati facut dragoste si el nu te mai cauta, inseamna ca e un mare nesimtit!
Daca nu, inseamna ca nu a luat prea in serios toate gesturile, poate doar i-a placut de tine, l-ai atras si atat!happy