| AndreiMihalescu132 a întrebat:

Buna!
Sunt sanse sa rămână însărcinată in perioada Nefertila din cauza lichidului preejaculator? Menționez de acest lichid deoarece inainte sa pun prezervativul mi am dat seama ca e invers, am atins penisul. l-am schimbat, l-am pus cum trebuie si am inceput.
Ma puteți lămuri in legatura cu ce ar trebui sa fac si cu sansele unei sarcini?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Oare este chiar atat de greu de inteles/priceput ca acel lichid preejeculator este complet inofensiv deoarece poate sa contina spermatozoizi doar intr-o anumita situatie, dar si atunci probabilitatea ca spermatozoizii ajunsi in el prin contaminare sa-si pastreze VIABILITATEA, si capacitatea de a fecunda ovulul este mai mica de 1%.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cu asa manopera din partea ta, cam da!
Du-o maine dimineata la medic!

| GdX a răspuns:

Ai incurcat-o frate. Sunt sanse de 0% sa ramana. Documenteaza-te despre corpul tau sa aflii ce este acel lichid si ce rol are. Da ramane insarcinata de la el dar cu conditia sa fi ejaculat inainte. Stai linistit. Ti-ai inceput viata sexuala, foarte bine, dar si mai bine este sa te documentezi.

| AndreiMihalescu132 explică (pentru GdX):

Din cate am inteles eu lichidul ala apare atunci cand penisul este in erecție si ma gandesc ca atunci cand am incercat sa pun prezervativul s-a luat si lichid de ala...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AndreiMihalescu132):

Oare este chiar atat de greu de inteles/priceput ca acel lichid preejeculator este complet inofensiv deoarece poate sa contina spermatozoizi doar intr-o anumita situatie, dar si atunci probabilitatea ca spermatozoizii ajunsi in el prin contaminare sa-si pastreze VIABILITATEA, si capacitatea de a fecunda ovulul este mai mica de 1%.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata este in perioda nefertila, atunci nu sunt sanse de sarcina.
Daca folosesti prezervativ pus de la inceputul partidei de sex si pana la sfarsit, nu vei avea niciodata probleme cu sarcini neplanificate sau boli cu transmitere sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada nefertila nu poate ramane gravida.