| anonim_4396 a întrebat:

Sunt speriată de câteva zile, am observat că am început să urinez cam des, si puțin, astăzi am observat că venele sunt foarte vizibile mai ales pe sâni si mâini. Luna trecută mi-a venit menstruația pe 23 deci ar trebui să vină si luna asta peste câteva zile. Dar frica mea mare este ca aș putea fi gravidă pentru ca am citit niște simptome ale acesteia, nu mă simt obosită, să îmi fie rău, sau să am pofte doar ce am zis mai sus, luna asta am făcut sex de cam 4 ori, protejat, dar s-a întâmplat ca dupa prima partidă de sex dupa ce a ejaculat in prezervativ, s-a șters iar după 10-15 min am făcut o din nou dar a băgat fără prezervativ cam 2 min. Se poate să fi rămas gravidă? Vă rog să mă ajutați

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate sa fii ramas gravida, daca sexul neprotejat, cel de 2 minute a fots facut in perioada fertila.
Explicatia este simpla, greseala facuta de toti, dupa prima ejaculare ramane intotdeauna sperma neejaculata pe teava, care se scurge involuntar in vaginul tau, in primele secunde cand penisul este reintrodus si desii sunt 1-2 picaturi, contin sperma si pot sa te lase gravida imediat.

| Necunoscut112 a răspuns:

Da, chiar se poate. Ca ce pana mea ati făcut sex protejat ca in final, după ce a existat ejacularea, să o faceţi neprotejat? Chiar nu va taie capul suficient de mult încât să vă daţi seama că sperma rămasă pe canalul penisului s-a scurs in vagin 100% la al doilea act? Că s-a sters pe penis este egal cu 0, sperma viabilă rămâne pe pereţii uretrei, nu pe exteriorul penisului.

| gheorghe699 a răspuns:

Stai calma,eu suspectez mai degraba o raceala la pasarica, asta-i cauza urinatului des, nu o sarcina, te covingi usor facand un test, dar garantat ai racit la :mititica".

| Necunoscut112 a răspuns (pentru gheorghe699):

Nu există răceală la păsărica.

| unicorn09 a răspuns:

Da, se poate. Exista multe șanse. Așteaptă să vezi dacă menstruația îți vine la timp. Daca nu...fa un test de sarcina! Multa bafta!