| anonim_4396 a întrebat:

sunt un baiat foarte timid si introvertit, am 19 ani si nu am avut nici o relatie cu nici o fata.Nustiu ce sa mai fac, nu vreau sa par disperat, dar n-am idee unde as putea cunoaste fete si unde sa imi fac prieteni.Am avut destui prieteni dar cu incetul s-au indepartat, nu am cu cine iesi undeva la un suc sau la altceva, m-am saturat sa fiu singur. Va sunt recunoscator daca vreti sa ma ajutati cu un sfat.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu nu-ti mai fa griji si lasa viata sa mearga asa cum vrea. Femeile sant ca pisicile nu prea ai parte de bucurie langa ele

| RAY a răspuns:

Amice curve mai mari ca romancele nu exista in universul asta materialiste, ipocrite, mincinoase, vrei sa stai cu asa ceva langa tine?
cauta si tu una straina de alta nationalitate, rasa asa inveti o limba noua

| neutrino a răspuns:

Prietenii si iubitele nu se fac la comanda, dar se fac din randul celor ce sunt in jurul tau. Nu exista un loc special in acest scop, iar tu stii bine lucru acesta.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte si apropie-te de o fata cu care sa legi o relatie de durata.

| GoodDay9 a răspuns (pentru Emilian65):

Si cum dracu sa se apropie?
Crezi ca merge sa te duci la una de pe strada si sa-i spui: hey, nu vrei sa ne cunoastem mai bine? ce ar intelege fata aia? Ca vrei sa o *** nu? Nu merge asa frate...si eu am avut prieteni,nu multi dar de care m-am indepartat eu,pentru ca numai eu ii cautam,doar eu ii sunam,ei nu ma cautau, nu ma sunau, deci am considerat ca e mai bine sa ma indepartez de ei, si asa si-au gasit o prietena, deci eu din start iesisem din schema.Nu e chiar atat de simplu pe cum pare.Si eu ma duc la sala de forta, sunt acolo o gramada de fete, dar crezi ca e asa de simplu sa le abordezi? Nu mai esti la varsta de 14-18 ani cand cauti doar o prietena asa ca sa ai cu cine iesi de exemplu, de la varsta de 19 ani in sus se schimba situatia si mentalitatea...

| GoodDay9 a răspuns (pentru Emilian65):

Si daca e sa o luam in alt sens, fetele sunt greu de abordat frate.Nu mai e cum era pe vremea parintilor nostri,acum e altceva. Uita-te si tu,ele sunt in cautare numai dupa cei cu bani.Ele au impresia ca tot ce zboara se mananca,au impresia ca ce vad intr-un film,se poate aplica si in viata reala,dar nu gandesc ca ala e doar un film. Exemplu: daca prietenul prietenei ei,ii face cadau un inel,a doua zi se duce la prietenul ei si ii zice: vezi prietena mea a primit cadau un inel, mie de ce nu imi iei? Dar nu se gandeste ca poate baiatul ala numai el stie cum castiga banii, sau nu are un job atat de bine platit, sau poate are dar nu e dispus sa dea banii pe anumite chestii doar sa-i fie ei pe plac, intelegi?

| GoodDay9 a răspuns (pentru Emilian65):

Deci,concluzia e ca unele fete ar cam trebui sa mai arunce un ochi si prin ograda lor, si sa nu mai fie pline de ele, sa nu-si mai dea atatea aere.Sa fie niste fete normale frate/cu capul pe umeri/inteligente, eu asta caut, dar in ziua de azi acest gen de fata e cam greu de gasit.Cand le vad in unele poze cu botul ala iesit in evidenta, si au niste poze de-ti vine sa o iei la fuga, si cum sunt imbracate ...si dupa se mai si mira de ce si-au luat eticheta de c*va...

Răspuns utilizator avertizat
| GoodDay9 a răspuns (pentru remus1007):

Si cum ai procedat?
Scrie aici mai pe larg asa...

Răspuns utilizator avertizat
| GoodDay9 a răspuns (pentru remus1007):

Pai da ma, dar trebuie sa existe acel 'punct' de plecare cum se zice, de la care sa inceapa acea'bagare de seama' cum o fata, intelegi tu?

Răspuns utilizator avertizat
| SkyPilot a răspuns:

Incepi cu scoala, munca si vecinii. Pe baza pasiunilor tale gaseste-ti grupuri din care sa faci parte. Spre exemplu club sportiv sau sala, club de sah, o asociatie de turism etc. Relatiile cele mai durabile sunt cele bazate pe pasiuni comune. Ai putea incerca sa "recuperezi" prieteni din trecutul tau (spre exemplu de la scoala generala). La fel si cu fetele. Altfel nu iti ramane decat sa participi la fel de fel de evenimente si sa cunosti lume acolo.

| SkyPilot a răspuns:

Poti sa iti faci prieteni si sa it gasesti o o iubita si pe siteurile de socializare. Dar ai grija sa nu te indragostesti de o fata pe care nu ai cunoscut-o personal.

| GoodDay9 a răspuns (pentru SkyPilot):

Mhmmm...siteuri de 'socializare' zii man pe nume: matrimoniale! Pai acolo nu gasesti fete cu capul pe umeri, acolo gasesti doar panarale ce cauta doar futere intelegi? cauta barbati potenti financiar, ce dracu vorbim noi aici...

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Stilul acesta de comportament se poate educa chiar de tine. E suficient sa.ti faci un prieten 2 si asa vei cunoaste mai multe persoane. De ce nu incerci sa iesi cu o ruda mai apropiata de tine pentru inceput?!

| ș53fan a răspuns:

Ma ajuta si pe mine careva?

| Ceva123 a răspuns:

RAY25TM daca crezi ca toate fetele si femeile din Romania sunt curve si materialiste atunci inseamna ca si mama ta e tot c****?
Mai bine vezi ce spui ca nu toate sunt asa trebuie doar sa stii unde sa cauti, dar cred ca tu habar nu ai de fete sau ce e aia o fata din punct de vedere spiritual.
Si Soferul daca suntem asa infidele ce sa mai zic de fetele si femeile inselate de specia masculina pentru ca vor c*r si t**e mari?
Masurati-va amandoi cuvintele ca nu prea stiti nimic despre sexul feminin.