| katalinaoo a întrebat:

Bună T.p.u. Am şi eu o întrebare, acum douã sãptãmâni am făcut sex cu prietenul meu si cand i-a venit sã ejaculeze a ejaculat pe păsărică si s-a prelins pana la fund. După m-am dus să ma spăl si am dat cu mişcări uşoare de sus ȋn jos si dupa m-am dus sa urinez. E posibil sã fi ramas gravidă? Am uitat sa mentionez ca am fost foarte racita si am luat in medicament revrogrip sinus e posibil sa fie din cauza medicamentului intarziereaa menstruală? Nu am nici un simptom de genul mai ales pofte nu am. Mama mea stie, ne spunem orice si ea isi face griji si acum nu o sa ma omoare din cauza asta, a spus ca o sa-mi ia un test. Vreau si eu niste pareri. Va rog dau funda si vot. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Eu unul nu cred ca ai putea ramane in asemenea mod gravida, am facut si eu lucrurile astea cu alte fete si nu a ramas niciuna, dar pentru linistea ta, ar trebui sa faci un test de sarcina.Eu zic ca nu ai dc sa te sperii

| Milla203 a răspuns (pentru Bota_Valentin_1991):

Pentru nelinistea ta Valentine, ai putea sa-ti faci tu un test, ca poate esti impotent.

| Milla203 a răspuns (pentru Bota_Valentin_1991):

Pentru nelinistea ta Valentine, ar trebui sa-ti faci tu un test ca poate esti impotent.

| Bota_Valentin_1991 a răspuns (pentru Milla203):

Eu cred ca ai probleme mari, nu stiu ce te deranjeaza asa de tare sau din ce motiv esti frustrat/a, nu cred ca ne cunosteam indeajuns de bine sa faci asemenea afirmatii, oamenii prost educati si redusi mintal jignesc, cei cat de cat cu capul pe umeri incearca sa ignore asemenea specimene sau mizerii ale societatii.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai in asemenea conditii scrise de tine.Intarzierea poate fi de la medicament.Se pricepe si maica-ta mai ceva ca tine daca este ingrijorata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ai auzit de medici? De ce nu mergi la ei? Ce crezi ca i ti poate spune un necunoscut pe TPU? Tu tratamentul il i ei de pe TPU sau diagnosticul? Doar doctorul stie ce ai, el te consultă, el are fișa ta in față si stie sa citeasca analizele, de ce mereu pune ti aceleasi intrebari persoanelor necunoscute care suntem noi cei de pe TPU, cu ce te putem ajuta noi pe tine sau pe altele ca tine care tot acelasi tipuri de intrebari pun, a ejaculat ăla in mine sau pe mine sau pe lîngă mine, crede ti ca am ramas gravidă, am scurgeri de toate culorile, dar inainte de a face sex cu ăla, ai intrebat pe careva? Nu, e atunci de ce ne intrebi la sfarsit? Acum nu este decit treaba medicului sa i ti facă analize, consultatii investigatii, du-te fato la el.

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar in cazul in care sexul a avut loc in PERIOADA FERTILA ar putea exista o foarte mica posibilitate, sansa reala de a patrunde sperma in vagin printre labiile mari pentru a se forma/naste o sarcina. In cazul in care actul sexual a fost intretinut in oricare alta zi a ciclului menstrual din afara perioadei fertile posibilitatea unei sarcini practic dispare, deoarece in aceasta perioada teoretic probabilitate de sarcina este de 3-5% insa doar in cazul in care sperma este ejaculata intentionat in vagin, insa posibilitatea de a se forma o sarcina scade cu cat sexul este intretinut mai aproape de perioada zilelor de menstruatie, momente in care probabilitate este de maxim 1-3%. Pe baza celor prezentate, tu esti cea care iti poti evalua singura in ce masura poti avea o surpriza neplacuta. Multa sanatate!

| LoveSleep a răspuns:

Nu puteai să-i spui prințului să-și scoată substanțele cu 4 cm mai sus? Evitati toată drama reginei, zic.

| Negoiu a răspuns:

Stai liniştită, dacă e cum spui nu ai cum să rămâi gravidă! Nu se rămâne chiar atât de uşor însărcinată dar nu mai fă astfel de „jocuri", nu se ştie niciodată deşi sunt şanse infinitezimale! Unele femei se chinuiesc ani de zile să facă un copil iar altele rămân mult mai uşor însărcinate! Prezervativul e cel mai sigur, la coitul întrerupt, dacă aşa vreţi deşi nu-i o metodă 100% sigură, pune-l să ejaculeze pe picior. Numai bine!

| Milla203 a răspuns:

Totul depinde de legea atractiei. Daca tu te stresezi " vaiii! ce ma fac?! daca am ramass?!" Atunci, o sa fi gravida. Dar daca esti calma si nu te gandesti, nu o sa fi. Si nu esti insarcinata 99%. Si eu am facut dragoste cu prietenul meu fiind racita si a ejaculat in interiorul vaginului, si nu am ramas. happy

| Roxx_Kati_1994 a răspuns:

Chiar daca e ejaculat PE EA, exista șanse ca tu sa rămâi însărcinată, pentru ca spermatozoizii pot intra înăuntru. Este de-ajuns sa intre 1 spermatozoid, nu toata sperma. Consulta un medic ginecolog.

| MyhayClaudiu a răspuns:

În primul rând Catalina, nu cred că o să se întâmple să rămâi gravidă. Pentru că s-o "ejaculat" peste nu în ia. Si in al doilea rând, să vă luați prezervative data "aviatoare" să faceți sex fara probleme.

| Antonia_Macut_1996 a răspuns:

Cel mai bine este sa faci analize, uneori testele nu merg bine dar poti incerca si testelee!
App. Daca nu a intrat im vagin nu esti gravida, si daca estr pentru prima data cand faci dragoste nu ramai ori ce ai face, daca e a doua oara sa-r Putea sa fi ramas ❤

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Antonia_Macut_1996):

Nu te-as sfatui sa incerci vreodata "pe pielea ta" sa vezi sau sa te convingi daca se adevereste sau nu presupunerea sau indemnul tau "" si daca estr pentru prima data cand faci dragoste nu ramai ori ce ai face"". Aceasta presupunere sau ce o fi, este falsa si complet gresita deoarece orice fata/femeie poate ramane insarcinata in urma primului contact sexual, cel de dezvirginare, in cazul in care acesta este intretinut in PERIOADA FERTILA.

| DeltaLexi a răspuns:

Exista pericol si in aceasta situatie, plus ca si in lichidul preejaculator sunt spermatozoizi. E super important sa te protejezi, ca nu stii niciodata. Decat sa stai cu stres, mai bine iti iei masuri. E misti ghidul asta http://www.planificaneprevazutul.ro/ghid-relatii/ afli multe chestii cool si utlie.