| StanGeorgy21 a întrebat:

Daca am facut dragoste cu iubitul meu si am stat capra si si.a dat drumul pe spatele meu si a curs pe fund si pasarica. Este posibil sa rămân gravida? Va rog ajutati.ma am nevoie urgent de voi. Multumesc

Răspuns Câştigător
| RaulMA a răspuns:

Stai liniştită Andreea, sansele sa ramai gravidă sunt foarte mici. Ca sa rămâi gravidă trebuie o cantitate destul de mare de spermă. Si plus ca trebuie sa intre in vagin, nu pe exterior. Si mai ales daca zici ca si-a dat drumul pe spatele tau si a curs. Cat a putut curge? Mult sigur nu si dca te-ai şters la timp. Nici o şansă.

| StanGeorgy21 explică (pentru RaulMA):

M.am sters imediat. Dar o sa fac un test de sarcina si astept menstruatia. Multumesc mult!❤

| sofisis a răspuns (pentru RaulMA):

De unde ai scos tu ca e nevoie de o cantitate mare de sperma?
Nu e adevarat!
E de ajuns o picatura la momentul oportun.
Si da, daca i s-a prelins pe pasarica si era si in perioada fertila, exista risc. Mic, dar exista. Nu mai dezinforma.
Nu are nici o legatura cantitatea de sperma!

| RaulMA a răspuns (pentru sofisis):

Ai făcut biologia umană cu femeia de serviciu? Tu şti până unde trebuie sa ajungă sperma pana sa ajungă la ovulaţie? Câţiva cm in vagin, citeşte si tu manualul nu crede ce ti s-a zis de la. Altcineva si după vorbim.

| sofisis a răspuns (pentru RaulMA):

Bai copilule, serios, esti pe langa rau laughing))
Cand o sa mai cresti si o sa capeti experienta de viata si o sa intelegi cu adevarat cum functioneaza aparatul reproducator al femeii, o sa iti dai doua palme pentru raspunsurile astea de acum.
Tu ai impresia ca daca curge sperma pe pasarica, cumva prin magie nu patrunde nici macar o picatura IN vagin? Iar la faza cu "cantitate destul de mare de sperma" este...wow. Mind blowing.
Si se scrie "stii".
Auzi la el, daca a curs pe afara si nu a curs mult nu exista risc laughing))) Nuuuuu, ca se stie ca pasa***a este impermeabila si se stie ca trebuie un polonic intreg de sperma sa ramai gravida laughing)))))
Hai ca ai tinut loc de bancul zilei azi laughing)))

| madalin261 a răspuns (pentru RaulMA):

laughing ca sa ramana gravida nu trebui cantitate mare de sperma..este de ajuns o picatura foarte mica..mai citeste despre prietenas laughing

| RaulMA a răspuns (pentru sofisis):

Vai prost sau proasta ce esti. Te-a facut mă-ta. Cum naiba să fi atat de prost. Esti pe lângă viaţă, doamne. Cât de penibil. Am zis eu ca nu ramai gravida nici cu o picătură? Am zis ca riscul creste cu cat este mai mult si e nevoie de o cantitate mare ca sa aiba sanse mai mari sa rămână. Citeste in pu@a mea de două ori, nu te băga in seamă ca proasta la pul@, vezi-ţi de virginitatea ta si nu ma face copil ca am 23 de ani şi sora mea e ginecolog, proasta pul! Ce ai învăţat tu la biologie în cămara ta pe clasa a 7a nu te ajuta. Latră la alt subiect.

| sofisis a răspuns (pentru RaulMA):

laughing)) tot pe langa esti, tu asta.
"riscul creste cu cat este mai mult si e nevoie de o cantitate mare ca sa aiba sanse mai mari sa rămână." - daca asta ii invata la facultatea de medicina (ca zici ca sor-ta e medic ginecolog) atunci e clar laughing)) e jale.
Stai cuminte baiete ca sunt mai mare ca tine, sunt femeie (deci cunosc organul reproductiv mai bine decat tine care am mari dubii ca ai reusit inca sa vezi unul feminin indeaproape) si am experienta la capitolul sarcinawinking, ceea ce tu nu vei avea niciodata.

| RaulMA a răspuns (pentru sofisis):

Ai experienţa **** tu

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sexul a fost neprotejat, da, exista si o sansa foarte mica, ca sa ramai gravida, mai ales daca erai in perioada fertila!

| mihai69 a răspuns:

Ai primit răspunsul de care îl doreai și l-ai premiat - problema este că acela e un răspuns greșit.
Dacă ți s-a prelins sperma peste labii (implicit la intrarea vaginului), iar tu erai în perioada fertilă, există posibilitatea formării unei sarcini. Nu e nevoie de o cantitate mare pentru asta - o picătură are destui spermatozoizi în ea pentru a se înfăptui „minunea"!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu poti fi gravida.

| kandaraki a răspuns:

Esti gravida, vei naste o caprita mica la fel ca si tine!

| cyupaku a răspuns:

Sanse 50-50

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu e posibil daca te-ai sters la timp dar mereu e sansa aia mica sa ramai. Daca tot nu foloseste prezervativ spune-i sa isi dea drumul in alta parte. Si pasaricile sunt in copaci laughing. Oricum nu te ingrijora decat in cazul in care ai inceput sa ai ameteli, stari de voma, si iti nu iti mai vine ciclu.

| adiii90 a răspuns:

Nu e nici o problema draga dar de ce nu iei pastila de a doua zi sa te umple in pasarica si gata

| Andreand a răspuns:

Nu te ingrijora

| ValiPatrascu80 a răspuns:

Eu cred ca da dar suntem pe oamant casa ne inmultim

| StanGeorgy21 explică:

Gata nu va mai certati a venit stopul gata.