| DeeaDeedee a întrebat:

tin neaparat sa ma lamuriti si pe mine intr-o privinta.am 21 ani si am un fel de ralatie cu un tip de 19.ne cunoastem de 10 ani, acum vreo 4 ani am mai incercat sa fim impreuna insa am esuat.de 1 an si ceva avem un fel de ralatie pe care nu stiu cum sa o numesc:ne vedem cateva zile pe saptamana, apoi trece s o saptamana-2 fara sa vb, apoi la fel. el arata extrem de bine, dar e tipul de baiat caruia ii place sa fie liber sa faca ce vrea.sunt zile in care imi arata ca tine la mine si ca ma vrea, sunt zile in care nu. e genul de barbat care isi ascunde foarte bine simtirile.insa, cand suntem impreuna, parca totul se topeste, nu suntem decat noi 2. vorbim, ne imbratisam, ne sarutam. facem sex.dorim impreuna.ne jucam. exact k intr-o relatie.si apoi iar pauza.eu nu stiu ce sa mai cred.de multe ori ne-am certat si am spus ca renuntam, dupa care eram unul in fata celuilalt si nu rezistam tentatiei. ce parere aveti despre asta? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Stii tu e o vorba care zice...nu iti prelungi agonia! Da poate fi asta sunt multi barbati care fug de o relatie stabila...nu toti vor sa ne impartaseasca sentimentele, multi le ascund sau pur si simplu evita sa isi deschida sufletul! Tu meriti mult mai mult decat o amagire, nu uita ca viata merita traita la mxim si trebuie sa profiti nu te crampona in ceva ce nu are viitor! Se vede ca esti deosebita si el e normal sa profite! De aceea mediteaza un pic si meegi mai departe! Meriti asta! Multa bafta iti tin pumnii!

10 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da, e ceva aparte relatia voastra! Aici poate ca ati devenit refugiul de care aveti nevoie atunci cand nu aveti pe cineva! Asa seamana relatia voastra. Vad ca totusi tu nu vrei asa ceva, iti doresti mai mult dar trebuie si el sa impartaseasca aceleasi trairi sa fiti pe aceeasi gama de unda! Poate ca asta va lipseste acel lipici sa va tine uniti, acea scanteie, la voi nu prea seamana a dragoste...a devenit un fel de curs de psihologie! Adica acumulati si cand va intalniti va descarcati tot ce aveti pe suflet, de aceea sunteti distanti mai ales din ceea ce zici mai mult el! Trebuie sau sa-l faci sa treaca peste acest pas numit,, refugiu", sa-l face sa isi schimbe atitudinea, daca nu sa aveti o discutie ca doi oameni maturi si sa decideti daca relatia voastra mai poate continua sau va vedeti fiecare de drumul lui! Mai bine acum decat mai tarziu cand se va lasa cu durere in suflet si remuscari! Sper ca sfaturiele mele sa te fi ajutat si iti doresc o zi superba! pa.

| DeeaDeedee explică (pentru superdorex):

Buna.iti spun ca si la mine e cam la fel.pentru ca si eu dupa cateva zile petrecute cu el simt nevoia sa nu mai stau, si sunt zile in care nu ma intereseaza nimic de el, nici macar sa ii vorbesc sau sa stiu ce face.Cred ca ai dreptate cu faza cu acumulatul.dar nu prea inteleg de ce se tot intampla de 1 an si ceva asta.Sa fie pentru faptul ca el nu are o relatie serioasa si eu am avut parte de o dezamagire? iti multumesc pentru raspuns.

| yekto a răspuns (pentru superdorex):

As zice ca e un refului pentru el. ea pare sa fie intr-un fel fidela acestei "relatii" si ca si-o doreste.
parerea mea e aceeasi. urmatoarea daca cand va despartiti, despartire sa fie. mergi mai departe
succes

| superdorex a răspuns (pentru yekto):

Viata e trecatoare si e pacat, ea merita mult mai mult!

| DeeaDeedee explică (pentru superdorex):

Multumesc mult! o sa iau seama de sfaturile tale! te pup

| superdorex a răspuns (pentru DeeaDeedee):

Stii tu e o vorba care zice...nu iti prelungi agonia! Da poate fi asta sunt multi barbati care fug de o relatie stabila...nu toti vor sa ne impartaseasca sentimentele, multi le ascund sau pur si simplu evita sa isi deschida sufletul! Tu meriti mult mai mult decat o amagire, nu uita ca viata merita traita la mxim si trebuie sa profiti nu te crampona in ceva ce nu are viitor! Se vede ca esti deosebita si el e normal sa profite! De aceea mediteaza un pic si meegi mai departe! Meriti asta! Multa bafta iti tin pumnii!

| fabiola a răspuns:

Depinde de tine ce vrei si ce intelegi prin relatie! Daca te multumesti cu jocul in doi si nu schimbi ceva, nu ceri mai mult intr-un final pauza va fi definitiva!

| foxi a răspuns:

E o atractie, nu e vorba de iubire! Multumeste-te cu atat!

| Ecea a răspuns:

Tipul este instabil.
Nu vrea o relatie cu tine, vrea doar sa se simta bine.Nimic complicat in asta.

| RedGuy a răspuns:

Am 21 de ani sunt baiat si toate relatiile care le-am avut cu fete de o varsta mai mare nu au tinut. Dupa cum vad el poate ca tine la tine dar cred ca ii place sa tine si la altele, ceva il tine langa tine, are o atractie dar nu atat de mare incat sa se implice intr-o relatie stabila.Eu am avut prietene care intr-adevar imi placeau si ma simteam bine in preajma lor dar intotdeauna trebuia sa existe si a doua, a treia prietena.Are doar 19 ani, eu la 21 nu reusesc sa am relatii serioase...

| mariana20 a răspuns:

Dupa parerea mea el isi cam bate joc de tine.adica vine la tine doar cand are nevoie in rest dispare.esti un fel de roata de rezerva sau ce? tie iti place situatia asta? el stie ca esti acolo pentru cand are nevoie de sex si de aia ii si convine doar sa va vedeti cateva zile.atat cat sa isi satisfaca el poftele dupa care pa.eu in locu tau as renunta