| anonim_4396 a întrebat:

FUNDITA! Ma inteleg foarte bine cu un baiat(2-3 luni). Am ajuns sa tinem foarte mult unul la celalalt, vorbim zilnic, dar nu vrem sa intram intr-o relatie pentru ca am sta doar in stres si asta asuma si unele responsabilitati. De cand ne inelegem foarte bine ne sarutam, ne intalneam intr-un loc retras, stateam unul in compania celuilalt, ne sarutam, imbratisam... atat. Insa de ceva timp vrem mai mult. sa fim mai apropiati. Am avansat: impreuna in pat, imbratisati, sarutari fierbinti, ne-am dat amandoi jos ce aveam in partea de sus si de acolo a inceput "distractia". Cam atat, mai mult nu vrem niciunul(stiti voi ce...). Am vorbit in ziua aia, mi-a zis ca i-a placut, si vorbeam f dragut unul cu altul, de atunci nu am mai vorbit(de doua zile). Sunt putin ingrijorata pentru ca nu ma cauta.
Intrebarea mea ar fi, de ce nu ma cauta? Si de fapt ce fel de relatie e asta? De amicitie sau cum? E ok ce se intampla, sa-l mai las, nu o sa-si piarda interesul daca-l mai las? Simte ceva pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Prieteni cu beneficii..mai degraba. aveti parte unul de la altul de ceea ce ai descris tu ca se intampla..si cam atat."vorbim zilnic, dar nu vrem sa intram intr-o relatie pentru ca am sta doar in stres si asta asuma si unele responsabilitati." imi pare ca fugiti de ceea ce implica o relatie normala,a fi responsabil inseamna sa fii matur,e un proces normal al vietii pentru convietuirea dintre doua persoane,nu afecteaza cu nimic. ajuta la cunoastere,autocunoastere. Oricat ai scrie despre voi,este imposibil de zis,prezis. ceea ce se intampla si va urma sa se intample,voi stiti exact ce este intre voi, semnificativ si emotional, de asta vei fi nevoita sa il intrebi ce se intampla si sa te intrebi, nu iti pasa suficient de mult de voi incat, poate sa se merite o relatie serioasa? poate el asta vrea..In mare parte intrebarile tale sunt pentru el.Succes!

| anonim_4396 explică (pentru Dav7id):

Nici el nu vrea... Mai degraba eu sunt cea care ar vrea... nu stiu de ce nu vrea. Poat imi dai tu un raspuns. Nu sunt indeajuns de buna pentru el sau care poate fi motivul?

| Spike_Spiki_1997 a răspuns (pentru Dav7id):

Prost esti ma!

| Dav7id a răspuns (pentru Spike_Spiki_1997):

Pe ce motiv? :-)) m-ai facut sa rad Piki cu S..Gata cu timpul acordat incompetentei.Pasnic iti zic sa nu te mai deranjezi sa imi raspunzi ca nu se merita.

| Dav7id a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca e vorba despre asta(ca nu esti buna pentru el), fii mai sigura pe tine, situatia poate sta cu totul altfel, ti-as da un raspuns cu mare placere, dar daca as face asta as vorbi in necunostinta de cauza si asta ar insemna sa aduc mai multa confuzie.Motivul sta bine ascuns in mintea lui, afli asta intrebandu-l pe el, Laura si o sa afli.

| anonim_4396 explică (pentru Dav7id):

Asta era! Poate chiar trebuie sa fiu mai indrazneata si cu mai multa incredere in mine! Insa cand il vad ma intimidez, si nu gasesc subiect de discutie, nu stiu cum sa ma bag in seama... de mule ori nici sa-l stresez sau sa-l sufoc nu vreau, desi el ma tot cearta ca nu ma baga in seama destul cu el si ca nu-l caut mai des... ca doar el ma cauta, etc. Ce zici?

| Dav7id a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca totul era la o distanta de cateva gesturi,e normal sa te intimidezi,dar cand iubesti,placi,adori,admiri gandesti mai putin si daca vrei ceva cu neaparat,nu te gandesti ca il stresezi,sufoci,lupti pentru ce vrei,nu sufoci, stresezi si daca el iti va spune asta, vei stii sa te dai la o parte si poate o sa simta el mai tarziu lipsa,, stresului, sufocantei de tine". Pana la urma cel mai bun sentiment de implinire si multumire cu tine insuti va fi acela ca ai luptat pana la capat. Daca te-ai bagat tu in seama cu el si ati vorbit asta recent..lasa-i un sick* si poate dati nastere unei conversatii cu iz de rezolvare sau lamurire. Poate are nevoie sa fie si el mai cautat.dar sa nu uite ca el cam este dator sa lupte.din vechi timpuri s-a mers pe ideea ca o fata trebuie cucerita..nu vorbesti cu ea un timp si gata, mai trebuie si ea.Succes cu baiatul, daca inca iti mai doresti!

7 răspunsuri:
| Mikilo a răspuns:

Am trecut prin asta stai linistita...nu te cauta ca ii e sa zicem asa rusine sa mai dea ochii cu tine fara sa isi doreasca mai multwinking SFAT: incearca sa il suni tuwinking si vorbiti. Sper ca te-am ajutat.