| Larisa789 a întrebat:

Tocmai m-am despartit de baiatul pe care il iubesc foarte mult si cu care am stat 1 an si 3 luni.Inainte sa ma paraseasca mi-a spus ca el isi dorea sinceritate si nu prea i-am oferit.Nu stiu ce sa fac.Sunt distrusa.Il vreau inapoi si nu stiu ce sa fac.Va rog, imi dati niste sfaturi? Va rog, nu vreau sa-l pierd definitiv.

Răspuns Câştigător
| Tupeuuuuuuuu a răspuns:

Neata, din moment ce ti-a spus cand v-ati despartit ca el dorea de la tine sinceritate, inseamna ca a avut motivele lui sa ia aceasta decizie! Poate ca l-ai mintit, sau s-a simtit mintit, ceea ce lui i-a dat de gandire faptul ca nu-l iubesti si nu-l respecti! Nu stiu ce este in mintea lui, asta am dedus din ceea ce a spus iubitul tau, ma rog, fostul! Cel mai bine e sa lasi sa treaca o perioada de timp nu foarte lunga, sa te gandesti la ce ai facut, la chestii care l-au influentat in luarea deciziei, sa astepti un semn, iar daca nu primesti un semn de la el curand, poti sa te duci la el, sa-i spui ca vreti sa aveti o discutie, in care sa ii spui ca iti pare rau ca v-ati despartit, si sa incerci sa il faci sa iti spuna "Ce-l doare" (ma rog, in momentul ala spui ce simti tu, e cel mai bine) ..Pa-pa! mult succes pe viitor, sper sa va impacati!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei sa il pierzi? tu l-ai parasit.

| Larisa789 explică (pentru anonim_4396):

Nu l-am parasit eu.El m-a parasit pe mine.

| Larisa789 explică (pentru anonim_4396):

Nu l-am parasit eu.El m-a parasit

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

''Buna! Tocmai m-am despartit de baiatul pe care il iubesc foarte mult si cu care am stat 1 an si 3 luni.'' asta scrie nu?

| DulceLup a răspuns:

Fii sincera! Zi tot ce s-a intamplat! Macar aici,,,

| Despot a răspuns:

Pai daca l-ai mintit cu ceva in timpul relatiei. Du-te si spune-i ca ai dorii sa discuti cu el si spune-i ca *il iubesti si ca nu vrei sa-l pierzi, spune-i ca in ciuda faptului cand l-ai mintit. ai facut-o din motive personale sau care nu sunt legate de el. Incearca sa-l faci sa-si dea seama ca desi ai gresit, il vrei inapoi fiindca il iubesti!

| Larisa789 explică:

Nu l-am parasit eu.El m-a parasit.