| annee_8582 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu si nu pot merge mai departe, de cand ne -am despartit sunt distrusa.Il iubesc enorm, dar lui nu-i pasa de mine. Mi-a spus ca nu am fost nimic din ce isi dorea el. Dar cu toate astea eu nu il pot uita. ce pot face puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

Sa stii ca mai toti am trecut prin aceste momente. Bineinteles ca fiecare dintre noi le-a resimtit diferit si totusi am mers mai departe. Nu exista nici un fel de "manual" de genul "Invata cum sa nu te doara cand te paraseste, fara profesor". Pur si simplu nu iti plangi de mila si iti continui viata. Asta nu inseamna ca esti lipsita de sentimente. Da, ai trait dezamagirea, dar asta nu se face la nesfarsit, viata este inaintea ta si nu trebuie sa ti-o mai amarasti singura. Stai linisita, se vor gasi destui care sa o faca. Si nu incerca sa gasesti vinovati fiindca nu exista asa ceva. Exista doar doi oameni care au o educatie, o cultura, un mod personal de a stabili relatii cu cei in jurul lor si care la un moment dat au hotarat ceva. Daca a fost bine sau nu s-a vazut mai tarziu.

Poate ca el are niste prioritati care nu te includ si pe tine. Dar tu stii care sunt prioritatile tale? Stiu, ne despartim cu greu de tot ce este frumos, este foarte normal. Si pentru moment ni se pare ca este singurul lucru frumos care mai era inprejur. Ei bine, nu este asa, frumusetea, iubirea, placerea sunt in permanenta pe langa noi. Numai de noi depinde daca intindem mana sa le luam. Fii sigura ca daca mergi pe un drum uitandu-te numai inapoi, nu te vei bucura de ce este in jurul tau si, cel mai neplacut, vei da in cele din urma peste o groapa. Nu mai trai in trecut. Traieste in prezent si pregatindu-ti viitorul! Iar viitorul nu se pregateste cu regrete si remuscari. Ai incredere in tine si ai grija de prioritatile tale, cele adevarate nu cele inchipuite.

Iti mai spun odata, iubirea, frumusetea, placerea sunt in permanenta langa noi. La fel si barbatii atenti si tandri si sinceri si fideli hai ca prea au multe calitati, s-ar putea sa fie totusi ceva mai greu de gasit asa ceva laughingcapul sus, ne asteapta o viata sa o traim!

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu este singurul, din România!

| chelie91ptm a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, explica-i cat il iubesti. Ofera-i tot ce isi doreste.

| FlyingSoul a răspuns:

Stii ceva dal sa se ducanspre ma-sa daca nu stie ca o fata trebuie apreciata si sa fii grijuliu cu ea atunci trimite-l la origine ca nu merita sa fie iubit (de tine)!