| adyadi00 a întrebat:

Acum cateva zile am facut sex pentru prima data cu prietena mea(neprotejat).Nu am putut ejacula.Totul a durat in jur de o ora dupa care nici unul dintre noi nu am mai putut, eram extenuat fizic.Ea are aproape 18 ani si arata foarte bine, chiar perfect, eu am 15. Exista posibilitatea sa ma fi terminat si sa nu simt? De ce nu m.am putut termina?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Probabil că încă îți mai funcționează conștința, nu te simți în largul tău, conștientizezi că nu e bine ce faci. sexul înafara căsătoriei e păcat, aduce blestem perste viața oricui îl practică, mai bine cere-ți iertare lui Dumnezeu și renunță.

| vijay112 a răspuns (pentru ania):

Imi poti raspunde te rog la o intrebare? ce fel de blestem aduce peste viata mea daca fac sex fara sa fiu insurat? is curios big grin

| ania a răspuns (pentru vijay112):

Blestem in sensul ca te predispui unui viitor negativ.Intotdeuna cand două persoane fac sex si apoi se despart, cineva suferă. Dumnezeu aude suferinta orcui, e ca si cand ai semana ceva, pe care in viitor îl vei secera intr-un anuma fel. De aia scrie in Biblie ca cine secera vant seamana furtuna. Dacă te implici intr-o relaie doar din joaca si apoi pleci, mai devreme sau mai curand foarte preobabil sa ai parte de acelasi tratament si sa fii tu victima sau fiica ta, pe care o iubesti are parte de acelasi tratament pe care l-ai aplicat tu unei fete si apoi suferi impreuna cu ea. Bunica mea discuta odata foare aprins cu un văr al ei ce nemernic gienere a avut care după ce a facut doi copii fiicei lui care era o femeie frumoasa, harnica, de treaba(era adevarat, o cunoșteam) a părăsit-o si s-a căsătorit cu alta. Dupa ce a plecat vărul, bunica mi-a spus ca in tinerețe si varul ei a facut un copil unei fete care spera ca o va lua de nevastă dar apoi s-a căsătorit cu mama fiicei căsătorita cu acel ginere nemernic. Pe alti prieteni de familie tot am incercat sa-i consiliem să nu se despartă pentru ca soția a mărturisit ca unica lor fiica de fapt nu e a lui, el simte că n-o poate ierta pentru asta, desi fetita parca-l iubeste pe el mai mult deca pe mama ei si si el incă nu se poate hotărî să plece de dragul fetiței.El ne-a mărturisit ca si el a avut inainte de căsătorie o relatie cu o femeie căsătorita si crede ca fiica ei nu ea sotului ci a lui.
Pe urma metodele contraceptive, in afara de prezervativ sunt de fapt avortive nu cantraceptive, opresc fixarea ovulului fecundat nu conceptia.Am citit statistici a de fapt cine foloseste contraceptive orale la 6 luni elimina un ovul fecundat, steriletul la fel elimina si ovulele fecundate, la fel plula de dupa care are si o aemenea concentrație de homoni ca dă peste cap organismul femeii pentru mult timp. Oricarui ovul fecundat Dumezeu ii da un suflet etern si prctic ucizi un om cu care te vei intâlni la Judecata de apoi. Avortuile timpurii (prin asazisele mijloace contraceptive) ca si cele obisnuite aduc multe depresii pentru ca intri sub influent unui duh de moarte. Poti avea pe urma avorturi spontane cand ti-ai dori un copil plus depresii si ganduri de sinucidere la viitorii copii.Am o prietena care a facut vreo 7-8 avorturi cu copii ai actualului ei soț, au o relatie foarte zbuciumata, se luptă foarte mult cu vinovația, remuscările.Am discutat cu saocra unei alte bune priene care e văduvă si mi-a spus -au am făcut doua avorturi si acum am trait sa vad ca au murit amandoi ceilalti fii ai mei, mai am doar o fata, nu trebuia să-i omor. Si prietena mea a făcut două avorturi si fiul ei e obsedat de gânduri de sinucidere, tot incercăm să-l încurajăm.

| Emilian65 a răspuns:

Sunt doua variante: ori ai ejaculat in ea si nu ai simtit, ori nu ai ejaculat pentru ca inca nu ti-a aparut sperma.

| ywar a răspuns:

Pai mai tu la 15 ani vrei sa spui ca ai putulica? Eu cred ca ai visat. Aia de 18 ani ori e proasta ori e cu.va de s-a incurcat cu tine...
Numai tampenii aveti in cap.

| adyadi00 explică (pentru ywar):

laughing)) ma amuzi...A spus ca baiat mai dotat si mai bun la pat nu a avut pana acum: )))

| raluk27 a răspuns:

Nu pot să nu mă întreb cum faci tu sex la 15 ani o ora in continuu... Nu mai face sex vreo câteva zile (nici măcar cu tine însuți) si la următoarea tură, ai sa termini.

| Jager a răspuns:

Probabil nu ai fost destul de excitat si de asta nu ai ejaculat. Si sa ejaculezi fara sa simti nu cred ca e tocmai posibil deoarece este o senzatie puternica.