| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Acum o luna am cunoscut un băiat. Ne-am vazut prima oara si am mai vorbit dupa, dar eram amândoi foarte ocupati, având sesiune. Întâmplarea a făcut să ne întâlnim de 2 ori pe stradă, cu totul întâmplător. El se comporta foarte frumos cu mine si se vedea in momentele alea ca ma place. In fine, ocupati cu examene, noi nu prea am mai vorbit. El ma intrebase initial ce fac in vacanta de dupa sesiune si ii zisesem ca ma duc la familia mea si stau câteva zile, apoi probabil o sa mă întorc si el mi-a zis ca in vacanta o sa mergem si o sa facem ce vreau, o sa iesim unde vreau eu. Eu nu am mai venit in vacanta aici, am venit exact cand s-a terminat. Vineri il întrebasem ce face sâmbătă seara si daca vrea sa iasă cu mine si prietenii mei si a zis ca da. Am fost atât de nesimțită încât eu nu i-am mai zis nimic, unde ne vedem si la ce ora si nici el nu a mai zis atunci. Ziua următoare m-a intrebat de ce nu am mai zis nimic si daca am mai iesit. Eu ieșisem si ca sa mă scot, am dat vina pe unul din amicii mei. A trecut asta. Ieri mi-am pus o poza pe Facebook. Târziu, noaptea, mi-a lăsat mesaj pe chat ca de ce nu ii mai vorbesc. Eu nu ii scriu pentru ca de fiecare data cand am facut-o, m-a expediat cat a putut de repede. Nu i-am zis asta, ci am vorbit dulce cu el, ca si cum nu s-a întâmplat absolut nimic. Si m-a întrebat ce vreau, eu vreau o relatie in care el sa fie " papagalul meu " gen, sa facă tot ce ii spun eu, la orice ora sau sa fie iubitul meu si sa avem o relatie frumoasa in care ne facem timp sa ne vedem si ne respectam unul pe altul? Si i-am zis ca nu stiu ce sa răspund si nu raspund doar de dragul de a răspunde si cel mai bine ar fi sa ne mai cunoastem si vom decide apoi. Mi-a mai zis si ca într-adevăr, arăt ok, dar am prea multe like-uri pe Facebook si el de unde sa stie ca eu nu mai vorbesc si cu alti tipi? Ca el are foarte multe întrebări, dar ii teama să mi le pună ca sa nu ma supere in vreun fel. Si apoi nu mi-a mai răspuns. Ce credeti ca a vrut sa spună cu asta?

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Ce-a vrut ce n-a vrut, el te place. vrea exclusivitate, il deranjeaza ca oricand poti ceda teoretic avansurilor altui admirator de pe fb care iti da likeuri.

| BeatriceRamo a răspuns:

Cand incepi o relatie, primul lucru pe care se bazeaza e incredere si respect, parerea mea, avand in vedere ca el ti'a spus ca ai prea multe like'uri pe fb asta mi se pare o aberatie. Pai tu ai o relatie cu el, nu cu aia care iti dau like'uri nu?
Vorbiti, intalnitiva, cunosteti'va prima data inainte de o relatie, intreaba'l daca te place Si apoi daca, cadeti de comun acord incepeti o relatie, si lasa'ti sa curga totul de la sine.
Dar cati ani aveti voi?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru BeatriceRamo):

E studenta, dar mintea ei e tot la 12 ani