| anonim_4396 a întrebat:

ajutati-ma cu o parere/sfat va rog. Voi baieti, daca va place o fata, pe cate ati cunoscut-o de putin timp si tineti legatura prin mesaje(fiind departe unul de altul) ii dati de inteles ca va place scriindu-i lucruri dragute, va asteptati ca ea sa va dea un raspuns direct, adica daca ii placeti si voi sau nu? Daca ea nu doreste nimic in momentul respectiv, ma refer la o relatie e bine sa va zica, sau daca o face ve-ti crede ca si-o ia inainte de una singura desi voi nu a-ti intrebat-o nimic? Credeti ca e salbatica si ca nu vrea sa conversati nici macar ca prieteni? Cum ar trebui sa se comporte fata, daca el e un baiat bun si nu vrea sa-l faca sa isi piarda timpul cu ea? Stiu ca sunt cam multe intrebari, totusi astept cat mai multe pareri. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| syd2 a răspuns:

Neata.
Cat de bine te inteleg dar e enorm de greu sa iti faci o relatie in virtual apoi s-o induci in transcendentalitatea lumii reale. Deacea iti sugerez sa-ti pastrezi vizorul asupra lumii reale si nu asupra lumii virtuale fiindca aceste doua lumi se diferentiaza intr-un mod transcendent una de alta.
Sper ca ti-am fost de folos.
Cu drag Infante Defunte.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e departe nu are sanse la mine dar nici daca e aproape nu are. Idealul ar fi ca ea sa se multumeasca cu mine sa nu avem prieteni (de acolo vin certuri, inselaciuni si prostii) sa iesim la iarba verde, munte cu verii sau rude tot asa tinere de incredere, sa petreaca timpul numai cu mine mai ales chestii noi se ivesc la orice ocazie si asa am fi fericiti numai ca, ele au mai multe pretentii decat ceva normal, mult net, nebunii

| RAY a răspuns:

Hai sasi povestesc ceva,intro noaptea am vorbit cu o fata la telefon am cunoscut-o pe un site,a doua zi am fost indiferent ea mi-a dat mesaj,am sunat-o am vorbit,apoi mia tot spus sa ne vedem dar am realizat ca nu ne potrivim asa ca am fost indiferent cu ea si gata, vreau sa spun ca poate sa te placa un baiat dar sa nu isi spuna asta, dar intr-un final isi va da mesaj, si da nu fi disperata, eu personal numai cred in relatii la distanta, fiecare face ce vrea

| neutrino a răspuns:

Nu fac parte dintre persoanele care asteapta si viseaza un raspuns favorabil dat prin calculator/telefon.

| raMLesS a răspuns:

Ce relaţie este asta? Relaţiile distante nu merg, poţi să-ţi faci o prietenă reală nu una virtuală, degeaba e înţelegere când nu poţi nici s-o atingi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi. happy

| Ohaithar a răspuns:

Nu-mi place să țin legătura cu mesaje. Nu cred în relații la distanță. Mesajele sunt pentru a te întâlni față în față. Poate sunt de modă veche. Dacă o femeie nu este interesată, îmi dau seama că vorbesc degeaba și merg mai departe. Dacă nu-și dă seama, zi-i. Dacă se comportă urât, cu atât mai bine, ai scăpat de el.