| alexandra_3961 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine!big grin eram cu prietenul meu si am incercat sa imi incep viata sexuala si m-a durut si ne-am oprit dar el ejaculase si acum numai mi-a venit ciclu menstrual? as putea ramane gravida?

Răspuns Câştigător
| SunnyFlame a răspuns:

Daca nu ai folosit prezervativu. sigur ai ramas
sau pentru orice eveentualitate ia-ti 2 teste de sarcina si sscrie pe prospect cum se fac
bafta
funda>

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este extrem de neclar ce sa- intamplat. Nu ne spui daca a folosit prezervativ. In cele mai multe cazuri, oamenii sunt destul de contienti si la primul contact sexual folosesc prezervativ (riscuri de sarcina foarte mari, analizele obligatorii destul de scumpe, dezvirginare mai putin dureroasa). Daca ati folosit, atunci nu esti insarcinata.
Daca nu, atunci trebuie sa ne spui daca vreo picatura de lichid preejaculator (de pe capul penisului) sau de sperma a ajuns pe vulva sau in vaginul tau. Mai exact daca a existat contact sexuala (intre organele voastre genitale). Daca da, exista risc de sarcina, variabil cu momentul din ciclul tau menstrual in care a avut loc contactul sexual. Adauga un 10-15% la riscul potrivit perioadei, fiindca la dezvirginare se pot produce ovulatii spontane. Ca sa te asiguri, va trebui sa faci test de sarcina, din urina de dimineata dupa minim 21 de zile de la contactul sexual, repetat la inca 3-4 zile si urmat de consult ginecologic.

| Vali87 a răspuns:

Buna, Andreea nu stiu cati ani ai dar eu zic sa nu te joci cu astfel de lucruri. Referitor la intrebarea ta depinde dc ati folosit protectie. Daca nu ati folosit vezi ca sunt teste de sarcina la farmacie si scrie pe el tot instructiuni si nu e nici scump.
Asta asa sa fii sigura daca ai ramas sau nu.

| alexandra_3961 explică:

Specific ca nu am nici un simptom si cand a ejaculat nu era inauntru.nici nu a intrat de tot.pentru ca m-a durut.iar pe mine ma doare burta ca si cand ar trebui sa imi vina.e posibil sa fie altceva?

| alexandra_3961 explică:

eu mai am o sora care mi-a zis ca ea cu barbatul ei a incercat sa faca un copil si nu au reusit deoarece nu isi dadeau drumu aman2 odata si doar el ejacula in ea si a ramas cu greu