| σяιgιηal a întrebat:

Buna TPU ajutati-ma- va rog sunt virgina dar cu prietenul meu neam jucat putin sia atins penisul de vagin neam excitat nu a ejaculat in mine
sunt sanse sa ramn insarcinata?

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Ai grija cu joculetele astea, ca uneori sunt mai riscante decat sexul in sine (facut protejat). Daca baiatul avea sperma pe penis, da, exista risc de sarcina. Nu e nevoie sa ejaculeze un litru de sperma ca sa ramai. E de-ajuns un spermatozoid ratacit. Riscul de a ramane gravida fara penetrare e minim, dar chiar vrei sa risti? Nu mai spun, ca e posibil sa iei si vreo infectie, fiindca baietii sunt in general purtatori de tot soiul de BTS-uri, fara ca ei sa aiba vreun simptom. De asemenea, aveti grija sa va spalati bine pe maini dupa ce puneti mana pe sperma, fiindca spermatozoizii nu mor in contact cu aerul, cum am mai auzit, ci doar cand sperma se usuca sau intra in contact cu sapunul.

| Mussette a răspuns:

Nu esti insarcinata.

| Blamely a răspuns:

Nu există șanse.

| j1NNNx a răspuns:

Daca v-ati jucat s-ar putea sa nu mai fi VIRGINA! happy. Riscuri nu sunt, 0% sanse sa fi insarcinata! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| 1cristian1990 a răspuns:

Nu ai sanse, daca doar v-ati jucat! Te rog sa te documentezi putin in legatura cu viata sexuala referitor la perioadele cand esti fertila, cand e ok sa faceti dragoste, cand nu e ok sa faceti, riscurile, etc! Spun asta ca sa nu revi cu alte intrebari pe TPU, cred ca le sti si u!

| Iamnotme a răspuns:

Nu! Nu există nicio şansă!

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Nu vei ramane insarcinata, linisteste-te. Organele voastre nu au facut contact sexual si este in regula

| CheshireDeadCat a răspuns:

Nu-s şanse.
Pace.

| xStixx a răspuns:

Stai liniştită, nu sunt şanse să rămâi însărcinată.
Dacă sperma lui, nu a avut contact cu vaginul tău, nu sunt şanse, voi aţi făcut doar " petting ".
O seară frumoasă! -_^

| marlan a răspuns:

Cele mai mari sanse. ai facut test? daca nu ar trebui sa faci.