| BlackRaven45 a întrebat:

Am 13 ani. La şcoală aproape toate fetele din clasa mea au un iubit (şi au mai avut 10 înainte). De multe ori am fost luată de fete în bătaie de joc că eu sunt proastă că încă nu am avut un iubit etc. Aşa sunt eu mai ciudată dar nu cred că e normal să ai iubit de la vârsta asta. straight face Voi ce părere aveţi în privinţa asta? Sunt singura căruia i se pare ciudat?

17 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ciudate sunt ele. Poti sa ai un iubit de la varsta asta ca nu zice nimeni si nici nu e bine sa faceti si sex de la varsta asta, dar poti la fel de bine sa astepti pe cineva de care sa te simti legat cu adevarat. Am vaga impresie ca dobitoacele care-si bat joc de tine si care la 13 ani au avut deja 10 iubiti inainte o fac de moda si ca sa aiba subiect de lauda, barfa si sa fie cool.

Dobitocii gasesc intotdeauna motiv sa-si bata joc degeaba de oamenii buni. Cainii latra, caravana trece.

| mihai69 a răspuns:

Spune-le că ești lesbiană și încă n-ai găsit nicio fată pe placul tău, mai ales panaramele care umblă-n limbă după toți fraierii! Poate se liniștesc, deși m-aș mira.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu,nu esti ciudata, stai linistita!
Toate la timpul lor.
Tu incearca sa-ti vezi de scoala si nu baga in seama ce spun ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13 ani abia de-mi dadeam seama ca nu exista Mos Craciun si astea din ziua de azi deja o ard cu baietii?
Vede-le-as la Auschwitz.
Normal ca nu-i normal.

| Hakuouki a răspuns:

Nu esti de loc ciudata (de ce m-ai bagat la prieteni? big grin). Fetele acelea incearca sa fie la moda, dar daca ele stiu de la 13 ani ce gust are p*** nu inseamna ca si tu trebuie sa aflii, nu iti bate capul cu ele si nu pune la suflet, nu esti ciudata, ai doar o gandire diferita, intr-un anumit mod, mai matura decat ale celor care se cred mature cu 1000 de iubiti (care sunt alt ceva, dar nu vreau sa mi se stearga post-ul). Succes in continuare.

| Blamely a răspuns:

Stai liniștită, ești foarte normală, ba chiar mă bucur pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| sodobar a răspuns:

Asculta-ma pe mine.Lasa-i pe aia....nu-i baga in seama, nu te combina cu care vine primul, trebuie sa-ti placa mult de el si ai mare grija ca trebuie sa-l cunosti bine. Sfatul meu e sa mai stai pana la 15 ani. Bucura-te de zilele libere si nu te gandi ca altele sunt la plimbare cu baietii.O sa ai timp,o sa ai obligatii fata de persoana iubita, o sa vina probleme de genu gelozie, trebuie sa iesi afara si nu ai chef, nu ai bani, ai somn.Trebuie sa te simti pregatita si sa nu fi cu oricine ca dupa o sa suferi mai ales daca pui suflet in relatia.Pa pa.

| sirD a răspuns:

Bataia de joc e la moda
Poti sa le raspunzi cu un subtil ` m-am gandit si eu sa ma fac panarama dar am zis ca mai astept un pic`
Nu-ti bate capul cu ele, tu ai standarde, nu-ti plac toti nespalatii happy

| MadaMadalici a răspuns:

Este foarte normal la varsta ta..pana la urma la varsta asta nici ele nu au prieten totul este o joaca intre copii

| user123456789 a răspuns:

Buna! Iti vei gasi si tu un iubit la momentul potrivit. La varsta de 13 ani, nu scrie nicaieri ca este obligatoriu sa ai iubit. Nu le baga in seama. Prin copilarie treci doar odata in viata!

| alyely a răspuns:

Nu cred ca tu esti ciudata, esti chiar normala.

| frouzz a răspuns:

Vezi-ti de scoala ta! Ai mult timp de baieti nu trebuie de pe acum. Vrei sa-ti spun eu ce vor fi fetele alea in viitor niste c**** penale la marginea autostrazii. Eu am avut iubita la 19 ani si nu sunt trist caci acu e mult mai distractiv daca intelegi ce vreau sa spun laughing. Bafta pe viitor.

| smexhy a răspuns:

Esti o ciudata

| ღcamyღ a răspuns:

Daca ele au avut asta nu inseamna ca trebuie sa ai si tu, vei avea iubit cand te vei simti pregatita si cand va aparea ''fat frumos''. Stai calma si nu le baga in seama si se vor potoli.

| ciociiba a răspuns:

Hmm, inseamna ca esti a 7 a si treci a 8 a *probabil*. Stai linistita, ai tot timpul inainte, nu te grabi, nu ai de cehappy Esti copil, bucura-te de asta cat mai poti. Problema in acea clasa, crede-ma, nu esti tu ci celalte care s-au maturizat mult prea repede. Data viitoare cand cineva te va lua in bataie de joc pe aceasta tema nu pune la suflet, nu cauta sa intorci nicio replica, pur si simplu nu are sens sa iti pierzi timpul cu astfel de fete. Ai grija de tine si fii linistita, totul o sa fie ok.

| LarisaLarisaLari a răspuns:

Roxana, ai abia 13 ani. Treiesti copilaria, lasa-le pe colegele tale. Si eu am fost si sunt in aceeasi situatie ca si tine. Eu am aproape 18, si n-am avut niciun prietenwinking Dar pe mine nu m-a descurajat asta. am mers mai departe. Nu este obligatoriu sa ai si tu daca au si ele. Inca esti mica, ai timp de relatii serioase dupa 15 ani. Tu iti vezi de scoala, de copilaria ta, profita de ea. Va fi si cineva pentru tine, crede-ma :* Nu mai baga in seama toate rautatile, nu merita sa te consumi pe nimicuri happy Sunt lucruri mult mai importante si mai frumoase in viata. NU ESTI CIUDATA ca nu ai iubit, ele sunt ciudate ca sunt panarame de la varsta asta. Capu sus :* Funda? :*