| grapefruit a întrebat:

Am 13 ani si imi place de o fata de la mine din clasa nu stiu cum sa ii spun asta si imi e frica de reactia de care o sa o aiba, dar si de reactia celor din jur. Va rog ajutati-ma cu un sfat ceva orice.
Dau fundita!
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| alina_7878 a răspuns:

Pentru inceput amplifica prietenia cu ea, ar trebui sa vb cu ea mess uneori ai putea sa ii trimiti doar cate un zambet happy
daca vrei sa te dai la ea incearca sa o faci intr-un mod "delicat" sa nu pari prea sufocant
dar sa stii ca la un moment dat va trebui sa ii spui ca iti place de ea (sa iti iei inima in dinti )pentru ca s-ar putea sa suferi din cauza lipsei de "curaj"
un alt mod de a fi mai apropiati ar fi sa ii propi sa iesiti ca mai multi colegi, iar tu trebuie sa ai grija sa va vedeti mai devrema si sa va mai plimbati. doar voi doi dar sa nu fie prea mult timp (sa fie circa 15 minute)

4 răspunsuri:
| Maya_8602 a răspuns:

Buna, deci ea te place?! si chiar daca nu te place.eu zic sa vorbesti cu ea messenger. vorbiti, radeti si dupa ii zici ca iti place de ea, si daca ea te dezamageste prin raspuns pur si simplu macar stii ca ai fost sincer si ca i-ai spus, sper ca te-am ajutat!happy

| anonym_5376 a răspuns:

Poii...

in pauze bag-o in seama, adica:iai si uh din lucruri in asa fel sa t alerga si inkear sa o sarutzy(sa sty ca fuct, a inkerkat cineva de multe ori pe mine)

intreab-o dar pe mass sau prin bilethele

asta ar fi cea mai simpla cale

P. S:Sau daca vrei invit-o undeva, sa va plimbatzy, ca sa vada ca te intereseaza(in caz ca nu te place ), iar atunci o sai schimbe parerea

noroc

| hjjd a răspuns:

Pai.imprieteneste-te cu ea... apropiete mai mult de ea.si spune-i ce simti.nu e nimic rau sa iti exprimi sentimetele. iar cei din jur nu iti vor spune nimic. daca sunt prietenii tai.

| Sven a răspuns:

Pai ii spui intre 4 ochi. si daca zice nu, stiti decat voi.