| RoTruck a întrebat:

Sall, sunt baiat si de cateva luni imi place de o fata de la mine din clasa dar nu stiu cum sa ii spun. Si mie si frica de reactia celorlalti, pentru ca daca ma va refuza, vor afla si ceilalti. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atata timp cat ai aceasta teama este bine sa stai deoparte. In acest timp trebuie sa inveti ca o fata se cucereste si ca niciodata nu poti fi sigur ca fata dorita de tine accepta sa-ti fie si iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i asa "Frumoaso, imi place de tine, te iubesc! Vrei sa fii iubita mea?" Si vezi ca merge! Eu tot timpul ma dau la fete pe strada " Ce fac doamnele"? laughing

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Tu nu te mai gandi la colegi tai si reactia lor si nu are de ce sa iti fie frica sa ii spui sentimentele pe care le simpti la fate pe care o placi.
Apropiete de ea fi amuzant in preajma ei si dupa cand gasesti momentrul bun spune-i ca o placi si nu ii fie frica de raspuns mai sunt fete.

| Regina2001 a răspuns:

Uite, nu trebuie sa te gandesti la ce vor spune ceilalti. Tu fa ce trebuie sa faci. Spune-i intre 4 ochi.

| RoTruck explică (pentru Regina2001):

Dar cum? Ca mereu cand incerc nu pot dsa vorbesc, nu am cuvinte.

| Regina2001 a răspuns (pentru RoTruck):

Esste mai greu la inceput, dar trebuie sa iti faci curaj. Daca nu vorbesti cu ea, risti sa o pierzi si nu cred ca vrei asta. Suferinta pentru o fata/un baiat este foarte grea...Mult succes. Si nu te gandi la ce vor spune ceilalti

| d00dlez a răspuns:

Ii zici mai bine nu se stie daca te refuza asta e nu a fost sa fie nu ai pierdut nimic macar tu ai curajul sa arati