| Cutekittycatlove11 a întrebat:

TPU! Am 14 ani. Acum o saptamana, am fost în vizita la matusa mea. Prietenul meu locuieste la 3 statii departare de casa matusii. Matusa a fost chemata pe neasteptate la o nunta si nu a putut refuza. Eu am ramas singura. Prietenul meu (16 ani) mi-a facut o surpriza si a venit la casa matusii. Ne-am uitat la 2 filme si am pierdut notiunea timpului. S-a facut ora 20 si ceva. Rares (asa il cheama) trebuia sa plece, eu nu l-am lasat ca era bezna afara si mi-era frica. Am sunat-o pe matusa si am intrebat-o daca Rares poate să doarma in camera alaturata. Matusa a spus ca e in regula. Ne-am mai uitat la un film, eu m-am dus in camera alaturata. Rares a venit la mine si a spus ca vrea să doarma cu mine. Eu am fost de acord. Totul a fost ok. Ma imbratisa pe la spate si vorbeam. Apoi m-a sarutat pe gat (ceea ce nu s-a mai intamplat) eu i-am spus sa înceteze, el a ras si a spus,, ok". Apoi mai tarziu, mi-a bagat mana sub tricou, dar nu m-a atins pe sani, doar pe burta, eu m-am speriat putin si am incercat sa ma ridic sub pretextul ca voiam un pahar cu apa, dar nu m-a lasat. In cele din urma a plecat la baie si cand s-a intors nu a mai facut nimic neobisnuit.
Intrebarea mea este: De ce s-a comportat asa ciudat și oare ce voia sa faca cand mi-a bagat mana sub tricou? Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| Creierash a răspuns:

Buna. Rares nu a vrut sa faca nimic de natura sexuala in acest caz. Daca asta era grija ta, ca a avut ganduri perverse, atunci poti scapa de ele. Baietilor le place intr-adevar contactul fizic chiar daca nu e de natura sexuala. Lui Rares i-a placut (si majoritatea baietilor au aceasta placere) sa te tina in brate cu mana de abdomen. In engleza acest fenomen se numeste "spooning". Rares este intra-adevar atras sexual de tine, dar este rational si responsabil in ceea ce priveste relatia voastra (cand i-ai zis sa inceteze, a acceptat, iar apoi cand a vazut ca te simti incomoda/jenata de ce face el, te-a inteles si a incetat). Daca intr-adevar iti place de el si il iubesti si simti si tu atractie fizica pentru el, atunci nu ar trebui sa te ingrijoreze, ci sa te bucure. Daca deocamdata nu simti atractie fizica pentru el, mai asteapta. Vine ea la un moment dat. Deci ca sa iti raspund la intrebare: De ce si-a bagat mana sub tricou?" Rares a vrut contact fizic cu tine (e ceva specific unui baiat sa simta aceasta atractie fizica, dorinta de a imbratisa o fata dincolo de haine). Tin sa precizez pentru tine: Rares isi doreste si relatii sexuale, insa in acest moment ii e teama, jena sa iti spuna, si/sau este responsabil cu tine si te respecta.

| notusedusernam3 a răspuns (pentru Creierash):

Cine-i Alex?

| Creierash a răspuns (pentru notusedusernam3):

Rares. L-am rebotezat eu.

| notusedusernam3 a răspuns (pentru Creierash):

Well then

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca si varsta ta de doar 14 ani a reprezentat un motiv hotarator in comportamentul lui care trebuie remarcat fiind de toata lauda, iar el merita sa fie felicitat pentru ca a dat dovada ca este un baiat rational. Ar trebui sa fii mandra si fericita ca ai un astfel de prieten. happy

| Emilian65 a răspuns:

Din cate am inteles eu, Rares, este un baiat cu mult bun simt, care nu urmareste sa faca neaparat sex cu tine si care te respecta mult. Pentru asta, merita mult respect din partea ta.

| amyleemuffly03 a răspuns:

Chestii de copii