| Cutekittycatlove11 a întrebat:

Salut,TPU. (În ultima mea întrebare nu am dat suficiente detalii si am fost înțeleasă greșit, așa că am decis să reformulez.) Am 14 ani, iar prietenul meu a împlinit de curând 16. Suntem împreună de aproape 2 ani. M-a chemat intr-o seara la el acasă, s-a făcut târziu, trebuia să plec, era intuneric afară, l-am rugat pe Rareș să mă conducă până la statia de troleibuz. El nu a fost de acord, a vrut să rămân. I-a sunat pe părinții mei, spunandu-le că e bezna afară și îi e frică să nu pățesc ceva. Ai mei m-au lăsat, arată vreme cât dormim in camere separate. Rareș a vrut să doarmă cu mine în aceeași cameră. ( Am mai dormit de câteva ori, sau eu la el, sau el la mine) eu am fost de acord, m-am obișnuit cu îmbrățișarea lui, si cu mâna lui pe abdomenul meu. Dar în seara aia a urcat putin, apoi încă putin, până sub sutien. M-am simțit inconfortabil, dar n-am spus nimic, nu știam cum sa i-o spun. După aceea a mai urcat până peste sutien, nu m-a pipăit, sau ceva gen. Doar pur si simplu stătea cu mâna peste mine. Tot mă simțeam jenată. Intrebarea mea este: oare vrea relații sexuale cu mine? Cum sa ii spun că nu sunt pregătită pentru ceea ce vrea el?
Dacă aveți comentarii răutăcioase, țineți-le pentru voi, va rog.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam greu de inteles de ce nu ati facut Petting. Daca chiar ati mai avut ocazii. Pari cam conservatoare, daca nu si ignoranta.
Daca te paraseste, sa nu te miri! O excitatie in astfel de conditii poate deveni foarte dureroasa pentru el, si daca tu nici manual nu stii sa il dezmierzi si linistesti.

| darrio2007 a răspuns:

Varsta ta arata ca nu esti pregatita. Data viitoare spune-i ca trebuie sa mai astepte.

| mihai69 a răspuns:

Normal că asta vrea. Dar pare dispus să aștepte, sau cel puțin să nu te forțeze.
Nu e nicio rușine, spune-i exact ce simți, vorbiți deschis - o relație pe asta se bazează, pe comunicare sinceră!

| Emilian65 a răspuns:

Daca numai te-a pipait, inseamna ca tine la tine si nu vrea neaparat sex cu tine.

| kavasaki99 a răspuns:

Spune-i direct, ca nu esti pregatită sa iti incepi viata sexuala mult noroc pe viitor

| amyleemuffly03 a răspuns:

Dacă pune mâna pe tine nu fi speriată de bombe.

| Creierash a răspuns:

Intelege ca intre 15 si 20 de ani (de multe ori si dupa), 99% dintre baieti vor sex. Asta nu inseamna ca nu te iubeste. Dar baiatul vrea sex. Protejat, ca nu vrea sarcina. Dar vrea sex. Este treaba ta daca accepti asta sau nu. E un gest previzibil zic eu din partea lui. Daca nu esti pregatita, tot ce trebuie sa faci este sa ii spui in fata "Uite ce este, eu te iubesc, stiu ca si tu ma iubesti, dar vreau sa intelegi ca nu sunt pregatita sa imi incep viata sexuala inca. Sper sa ma intelegi, si sa nu insisti."

| Tiberiu567362 a răspuns:

Nu reactiona
Data viitoare cand face asta si avanseaza intreaba-l ce vrea si daca zice ca vrea relatii sexuale, doar spune-i sa mai astepte un timp pana esti pregatita