| Andrei52 a întrebat:

Bună, TPU! Am 15 ani si imi place mult de o fata.(dar din punctul meu de vedere sunt cam urât laughing ). Vreau sa ii spun cumva ca o plac, dar nu stiu daca si ea ma place. Mi-e rusine sa fiu respins. Imi puteti da cateva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| BryBard a răspuns:

Aspectul se poate imbunatati:
de ex: Esti uart dar te imbraci frumos (compensezi)
esti frumos si te imbraci urat.la fel, deci egalitate. Oricum Sunt multe persoane care au Bombe pe langa ei si nu sunt cine stie ce Fat Frumos.Asa ca oricine are sanse.
Despre cum ai putea sa ii spui, trebuie sa fie musai Face2face dar ca sa nu fie brusc propune-i sa iesiti la un suc, pe afara, sa va plimbati etc.Si pe parcursul intalnirilor daca simti ceva chimie apuc, o de mana si sarut-o, bine asta mai incolo nu la prima intalnire.Fa-o sa rada, sa se simta bine cand e cu tine, asta e cel mai imp.

3 răspunsuri:
| Gogoasa24 a răspuns:

Pai intreab-o direct este vorba aia, nu risti nu castigi. Gasiti un subiect comun (cum ar fi futaiul) despre care sa vorbiti si sa stiti ca sunteti atrasi.

| BryBard a răspuns (pentru Gogoasa24):

Si mai sinistru laughing

| Asly a răspuns:

Fiecare om e frumos in felul lui așa că acceptăte pe tine m-ai intâi.Nu poți trăi cu idea că ești urât.e ridicol.