| Revolution12 a întrebat:

Buna TPU am 15 ani si pana acum nu am avut nici o relatie cu o fata.
Doar ca sunt mai inchis la culoare pielii la fata, nu sunt tigan mama e romanca iar tala e din Turcia nu sunt urat doar ca sunt inchis la culoare oare asta sa fie cauza?
ma ajuta si pe mine cineva cu un sfat dau funda
Multumesc

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Daca oamenii te judeca dupa culoarea pielii inseamna ca nu merita. Tu trebuie doar sa fii tu insuti,sa fii zambitor,glumet,iar fetele care vor fi atrase de caracterul tau,acelea vor merita! Ai rabdare si vei gasi fata potrivita.
Si eu cunosc oameni care au pielea mai inchisa,nefiind tigani, si sunt foarte placuti de multa lume. Deci, trebuie in primul randsa capeti incredere in tine, si sa te aprciezi asa cum esti, ca sa te aprecieze si ceilalti!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar putea fi un motiv plauzibil. Incearca sa socializezi cu cat mai multe persoane si astfel vei cunoaste fete care vor afla cine si ce esti de fapt.

| Revolution12 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu inteleg ce vr sa zici fii mai explicit si ce inseamna plauzibil?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Revolution12):

PLAUZÍBIL adj. 1. acceptabil, admisibil, credibil, verosimil. (O explicație ~.) 2. probabil. (Ipoteza cea mai ~.) In consecinta ceea ce am incercat sa-ti explic ca este probabil/credibil/admisibil ca sa fii privit/asimilat cu un tiganus din cauza culorii tale mai maslinii si din acest motiv sa fii privit cu circumspectie de catre cei din jurul tau. Pentru a se convinge ca tu de fapt nu esti tigan vei fi nevoit sa te integrezi intrumn grup de prieteni care te cunosc sau care nu sunt rasisti si nu-i intereseaza asemenea prostii.Nu uita ca traim intro tara in care totusi pentru multi culoarea pielii inca deocamdata conteaza.

| Țoglă a răspuns:

Nu neapărat culoarea pielii poate fii problema. Ești musulman? Probabil că unor fete le este frică de religia asta agresivă și autoritară față de femei.

| Revolution12 explică (pentru Țoglă):

Nu frate sunt ortodox

| Neuronul a răspuns:

Nu contează cularea pielii!
Contează caracterul pe care îl ai!
Socializează mai mult cu fetele.
Lasă-le să te cunoască şi să le cunoşti şi tu pe ele.
Nu trebuie să impresionezi pe nimeni şi nici nu trebuie să te placă toată lumea.
Doar fii tu însuţi şi găseşte o fată care să te placă aşa cum eşti!