| elena04 a întrebat:

Buna TPU am 15 ani. vreau sa ma lamuriti cu un lucru astazi am facut pentru prima data dragoste cu prietenul meu si mi-am pierdut virginitatea DAR am folosit prezervativ....si totusi intrebarea mea este...POT SA RAMAN INSARCINATA? (PREZERVATIVUL NU SA RUPT!) VA ROG SERIOZITATE PUP

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
pacat ca de tineri va aventurati..in fine, daca "caciulita" nu s-a rupt, daca dupa terminarea actului sexual nu v-ati mai jucat, nu nu ramai.
cred ca ar fi eficient acet link sa il lecturezi.
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/
O ZI BUNA SA AI:)

| Azµre a răspuns (pentru caramela):

Ce s-a întâmplat cu generația aceasta... de la vârste așa de fragede... nu îmi vine să cred.

| elena04 explică (pentru Azµre):

Eu am cerut un sfat nu am dat in cap...e viata mea

| caramela a răspuns (pentru Azµre):

Ba sa crezi.straight face misuna site-ul de astfel de intrebari, apoi vin cu nelipsitele "dureri"... "am facut-o" oare sunt insarcinata? si etc etc..asta e.

| Azµre a răspuns (pentru elena04):

Ți-am dat sfatul. Să fii sănătoasă atât îți doresc. Chiar dacă e viața ta gândește-te și în jurul tău că mai sunt persoane care te iubesc

| caramela a răspuns (pentru elena04):

Este adevarat ca e viata ta si faci cum iti dicteaza instinctul..numai ca la mine reactioneaza sufletul de MAMAstraight face
si nu stiu cum ar reactiona fiecare mama a carei fiica pune astfel de intrebari
ar fi cu totul altceva daca, inainte sa incepeti viata sexuala v-ati documenta si ati cere sfaturi de la cei mult mai mari ca voi, eventual un medic ginecoloc pentru a sti la c e va expuneti/ ce urmari pot aparea etc etc.
O seara bunahappy

| Azµre a răspuns (pentru caramela):

Mă doare pe mine sufletul și nici nu o cunosc... nu sunt nici tată... totuși ar trebui să se gândească mai bine și la cei din jurul ei.

| Azµre a răspuns:

Ar fi trebuit să îți pui altă întrebare înainte de toate : Oare sunt pregătită pentru asta?
Răspunsul este nu! Nu ești dezvoltată, organul tău sexual reproductiv nu este complet dezvoltat, făcând acest pas acum la o vârstă atât de fragedă riscul de cancer de col uterin este cu 60 % mai mare! Prostia ai făcut-o roagă-te să fie bine.

Și să îți răspund la întrebare nu, nu rămâi "!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca te-ai protejat, stai linistita, nu ramai.
Doar in cazul in care se rupe sau aluneca atunci este o problema.
Protejati-va in continuare, nu-ti face griji.
Totusi...este cam devreme pentru viata sexuala, dupa parerea mea ar fi trebuit sa mai astepti macar dupa majorat!
Te pup!

| BSwwatch a răspuns:

Prezervativul este ce-a mai simpla si precauta metoda de contaceptie.Bravo ca l-ati folosit.Nu ai ramas insarcinata,si nu o sa ramai insarcinata daca este folosit corespunzator,daca esti neincresatoare-n partener (ma refer la faptul ca e mai neatent, aiurit) poti sa il aplici tu de fiecare data, si verificat in timpul actului sexual, nu e greu sa arunci un ochi, si asa ai certitudinea ca actul sexual se va consuma in deplina siguranta!

| Athée a răspuns:

Daca baiatul desi avea prezervativ a terminat in timp ce era in interior, ai sanse sa fii curs pe langa, dar destul de mici. Daca chiar nu s-a rupt si nu a terminat inauntru, atunci stai linistita!
Daca vrei sa fii sigura, asteapta menstruatia, si daca apar ceva probleme fa un test de sarcina. Nu te speria daca iti intarzie putin, poate fii doar o dereglare.
Noroc.

| Unlocked a răspuns:

Pfff deja is satul pana peste cap de intrebarile de genul asta, daca nu o terminat in tine, sau no fi curs pe langa, sau nu era rupt prezervativu nu ai cum sa ramai! Deja la 15 ani? Infine voi stiti.

| TraficantulDePufuletziii a răspuns:

Parerea mea este ca nu este 100% ca nu poti ramane sansele sunt cam de 90% daca spui ca nu s-a rupt.....si altele dar totusi ca sa fi sigura fa un test de sarcina. Pup si bafta:X