| bibikanca a întrebat:

Am 17 ani. Acum 13 zile, eu si prietenul meu ne.am jucat putin. Stimulam sexul. penisul lui nu a avut contact direct cu vaginul meu..si nici nu ejaculat. Mai apoi..pt ca eu intrerupeam "activitatea " mereu, a ejaculat pe abdomenul meu si am incheiat tot. A2a zi aveam dureri se spate,de cap,de burta dar si dureri in zona pelviana. Burta ma durea si pentru ca sunt o fire care se consuma mult si imi faceam griji pt ce se poate intampla. Iar spatele tin sa mentionez, ca ma duurea si inainte sa se intample toate astea. De 2 zile mi s.au intarit sanii, si imi este foarte frica. Se poate sa fi ramas insarcinata?

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nup. Tind sa cred ca iti vine menstruatia. Iar dureri in zona pelviana poate sa fie din cauza "jocului" ( cu mana murdara sau, nu e destul de lubfianta zona si o raneste). Iar durerea de spate nu are nicio legatura cu "jocul", te sfatuiesc sa te duci la medicul de familie sa nu ai probleme cu coloana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai ai rabdare cateva zile si fa un test de sarcina

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Doar voi ştiţi EXACT ce şi cum aţi făcut :)

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Dacă tu nu ai ajuns la orgasm în urma „jocului", e posibil ca durerile să fie provocate de tensiunea sexuală acumulată. Cel puțin la băieți, e de-a dreptul criminal să te excite careva fără finalizare...

| Emilian65 a răspuns:

Daca sperma nu a ajuns in vagin, sunt sanse minime de a ramane insarcinata

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Simulam sexul, girl, simulam nu stimulam. Pune intrebarea asta mamei tale, ca poate pe noi nu ne crezi ca e o intrebare retardata

Răspuns utilizator avertizat
| e1xtz a răspuns:

Macar daca te ''jucai'' ca lumea si stiai o treaba.Asa, si nef...a si speriata. Data viitoare poate stii ce ai de facut.Deocamdata daca doar atat ai sa ne spui, poti sa stai linistita, nu se ramane atat de usor, iar ''semnele'' le amplifica disperarea ta

| bibikanca explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Sunt cu moralul la pamant.