| jan31 a întrebat:

am facut sex in ultimele zile de menstruatie. ma durea burta in timp ce faceam. Acum ma doare burta si vaginul( daca m-am exprimat corect). Mi-am pus un absorbant mic, de zi si cand m-am uitat era numai suvite de sange. nu mi s-a intamplat pana acum.
FUNDA!
multumesc!

9 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Depinde daca te-ai protejat cand ai facut-o si e normal sa ai si astfel de ''suvite'' de sange cand esti pe stop.
Fa-ti un test de sarcina ca sa fi mai sigura!

| jan31 explică (pentru Latinmoon):

Nu m-am protejat, dar am vazut cand a ejaculat sad

| Keith a răspuns:

Acelea se numesc cheaguri de sange, apar numai dupa ce ti-ai pierdut virginitatea, iar insarcinata nu ramai asa ca stai linistita nu e nimic grav.Bafta!

| jan31 explică (pentru Keith):

Am avut si cheaguri din astea de sange. mai mari. dar nu stiu cum sa-ti explic.
cum sunt firele de par la baieti mici asa. asa era si la mine sad

| Keith a răspuns (pentru jan31):

Stai linistita nu e nimic grav, dar pentru linistea ta iti recomand o programare la ginecolog, el stie cel mai bine sa iti dea raspunsuri la intrebarea ta, iar insarcinata nu ramai stai linistita chiar daca nu v-ati protejat pentru ca erai pe stop. Data viitoare i-ati masuri de precautie si protejeaza-te.Bafta!

| jan31 explică (pentru Keith):

Multumesc! :*

| lolylolypops a răspuns:

NU e nimic grav, nu poti fi insarcinata, dar nu este deloc indicat sa ai relatii sexuale in zilele de menstruatie!
Ai grija de tine si protejeaza-te mai mult!

| jan31 explică (pentru lolylolypops):

Pff. am mai auzit ca nu e bine sa ai relatii sexuale la menstruatie. dar de ce?

| lolylolypops a răspuns (pentru jan31):

Nu e bine, nu e indicat, asa spun doctorii ginecologi!