| danielamaria03 a întrebat:

Am 17 ani si sunt intr-o relatie la distanta de 7 luni. Ce parere ati avea daca iubitul/iubita vostra ar spune ca nu ar vrea sa va vedeti in orasul lui/ei din cauza timiditatii lui/ei?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Hmm, pai cel mai probabil i-as propune sa ne intalnim intr-un oras neutru, cam la jumatatea distantei, sa nu existe posibilitatea de a da de persoane necunoscute.
Daca si asa ar refuza sigur nu as crede faza cu timiditatea, totusi dupa atat timp in care au existat conversatii sa refuze pentru ca ar fi timid/timida, ar iesi din calcul.
Sigur as crede ca are ceva de ascuns si probabil totul s-ar termina acolo.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu am avut si parerea mea este ca cand iubesti faci orice, din pacate cateodata ne dam batuti inainte de a incerca ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personalitatea unui om n-are legătură cu orașul unde vă întâlniți. Nu poate să fie mai timid într-un oraș și-n altul mai puțin. Dacă undeva ești timid, ești oriunde. Poate, îi este rușine cu orașul din care provine (nu vrei orașul, îl vrei pe el). Poate, nu vrea să fie văzut de cineva cunoscut lui cu tine în orașul lui. Poate, mai are pe cineva și nu vrea să fie recunoscut. Poate, se gândește că dacă te duce la el în oraș o să vrei să-i vezi familia (poate el nu vrea și nu consideră momentul potrivit, poate vrea să vă cunoaște-ți mai mult). Oricum toată situația te face să-ți pui un semn de întrebare. Întâlniți-vă la tine în oraș sau undeva la mijloc între orașul lui și orașul tău.

| OMFGConrad a răspuns:

Că are pe cineva sau poate chiar e timid. Depinde cum e acea persoană. Noi nu avem de unde să știm. Tu ar trebui să-l știi cât de cât.

| Anna121 a răspuns:

Ca are ceva de ascuns, sa fim seriosi, daca te-ar iubi ar face orice e posibil sa va vedeti cat mai des.

| reyandy45 a răspuns:

Fute-l/o intr-un boschete de la marginea unui sat, sa fie romantic