| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am 18 ani. Acum o saptamana am avut parte de prima mea noapte ca sa zic asa, am avut dureri cumplite si a curs sange.
Acum cateva zile am incercat din nou, insa durerile tot nu au disparut, nu au fost ca la inceput dar chestia e ca nu am simtit niciun pic de placere, nimic... tot ce voiam era sa termine mai repede. De ce? Asa va fi de fiecare data?
Partenerul meu a avut grija si rabdare cu mine.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea poate fi cauzata de trauma suferita de aparatul tau genital, iar durerea indusa este rezultatul "maltratarii" vaginului si a intregii zone vulvare care de obicei se tumefiaza in cazul deflorarilor foarte dificile. Durerea resimtita la nivelul ovarelor se poate sa fie transmisa de la vagin la ovare prin intermediul colului uterin si al uterului.Sunt convins ca nu ai practicat masturbarea inainte de deflorare.De asemenea ma intreb daca partenerul te-a masturbat energic si mai indelungat (10-20 min) inainte de penetrarea propriu zisa in vederea largirii si relaxarii muschilor vaginali? Pe viitor va recomand un preludiu prelungit si cu masturbarea de rigoare in vederea pregatirii si relaxarii muschilor vaginului. pa, pa.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inca cel putin 5-6 partide se vor desfasura cam in acelasi mod. Durerea dispare complet destul de greu si difera de la o femeie la alta. Conteaza foarte mult dimensiune organelor voastre genitale, dar cu multa rabdare va fi bine.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ca la primul contact sexual sa ai dureri. La urmatoarele ar trebui ca durerile sa se transforme in placeri care nu se uita asa usor. Faptul ca tu nu ai simtit placeri la urmatoarele acte sexuale, inseamna ca tu nu ai participat activ la acele acte sexuale sau prietenul tau se grabeste sa ajunga el la orgasmul masculin si pe tine te lasa neterminata. Faceti in asa fel ca in urma unui act sexual sa fiti amandoi mutumiti.

| SkyPilot a răspuns:

Durerea va disparea dupa inca 2-3 contacte.
Placerea poate sa nu vina din prima, ea se "educa" intr-un fel. Poate sa dureze si 2-3 luni. Spune-i partenerului, ca sa stie sa aiba mai multa grija de tine.
Este o idee buna sa comunicati fara inhibitii, va va ajuta foarte mult in relatia voasttra.

| Alcyon a răspuns:

Placerea vine odata cu experienta. Totusi, mi se pare ca prietenul tau a fost prea brutal cu tine. In mod normal n-ar trebui sa ai asemenea dureri. Daca avea putina minte, te-ar fi luat usor: azi putin, maine putin, pana ai fi fost complet pregatita. Nu e obligatoriu ca dezvirginarea sa se produca intr-o singura noapte.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alcyon):

Raspuns corect folositor si inteligent.thumbs up

| Neuronul a răspuns:

Vaginul tău nu este obişnuit încă. Durerea este normală şi va dura ceva timp până să dispară.
Folosiţi un lubrifiant, lungiţi preludiul, spune-i să se joace cu sănii tăi, etc.

| Bogdan6969 a răspuns:

Dupa cateva partide va fi mult mai bine. Asa este la inceputwinking Trebuie multa practica

| Plesca_Petrica_1980 a răspuns:

Stai linistita e normal eu cand m-am casatorit cu sotia mea era virgina si timp de 3 luni nu a simtit placere decat o durea intruna abia dupa 3 luni a aparut si la ea orgasmul sunt cu ea in prezent avem 11 ani de casnicie si in prezent o mai doare dar defiecare data cand avem contact sexual are orgasm de 2-3 ori de fiecare data cand o facem e asa si e chiar super fericita chiar daca cateodata mai are dureri sunt pozitii in care nu se poate introduce tot penisul si asta ajuta mult incearca asta Pozitia Corp la Corp o sa te faca sa te simti mai bine evita Pozitia Antilopei, Pozitia Ancora, Pozitia Amazoanei, Pozitia Capra, Pozitia Lenesului... etc sunt multeeee

| Bubbb a răspuns:

Ma dor ovarele! stie cineva de ce? are legatura cu actul sexual sau o fi o raceala?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Bubbb):

Durerea poate fi cauzata de trauma suferita de aparatul tau genital, iar durerea indusa este rezultatul "maltratarii" vaginului si a intregii zone vulvare care de obicei se tumefiaza in cazul deflorarilor foarte dificile. Durerea resimtita la nivelul ovarelor se poate sa fie transmisa de la vagin la ovare prin intermediul colului uterin si al uterului.Sunt convins ca nu ai practicat masturbarea inainte de deflorare.De asemenea ma intreb daca partenerul te-a masturbat energic si mai indelungat (10-20 min) inainte de penetrarea propriu zisa in vederea largirii si relaxarii muschilor vaginali? Pe viitor va recomand un preludiu prelungit si cu masturbarea de rigoare in vederea pregatirii si relaxarii muschilor vaginului. pa, pa.