| Georgi2011 a întrebat:

Buna TPU am 2 probleme sper ca ma puteti ajuta ........Luni eu nu am fost la scoala si seara am sunat o colega sa vad ce s-a intamplat si cand mi-a zis imi venea sa mor.mie imi place de un baiat din clasa si stiam doar eu si prietena mea cea mai buna dar luni o fata din clasa mai proasta cu care nu ma pot intelege a zis ca mie imi place de baiatul respectiv cand eu nu vroiam sa afle si prietena mea mi-a luat apararea dar nu a crezut-o nimeni au zis ca e prea evident si acel baiat a aflat inainte de asta eu ma intelegeam super bine cu dar acum simt ca s-a racit putin si totul din cauza acelei fete ce sa fac? Si a-2-a problema e ca acea fata incearca sa se bage intre mine si prietena mea cea mai buna dar nu reuseste pentru ca noi 2 suntem foarte apropiate ce pot face

Multumesc ca ati citit si sper ca ma puteti ajuta funda la cel mai bun raspuns!

10 răspunsuri:
| Georgi2011 explică:

Dragos_9234 nu e timid deloc eu un gen de baiat asa mai rebel nu stiu cum sa zic

| ashley26pink a răspuns:

Pai este normal ca relatia dintre voi sa se raceasca din moment ce el a aflat de la acea fata ca il placi. Incearca sa te prefaci ca nu ai aflat ca el stie deja, si comporta-te cu el putin mai rece decat inainte. Doar asa, din reactiile lui iti vei putea da seama daca te place.

| VADIq a răspuns:

Baiatul clar este interesat de tine ^^...
Fata scuipa pe eawinking

| oliviaaa a răspuns:

Deci este o situatie ceva dificil eu te sfatui sa vorbesti cu acel batai si sa ii spui adevarul el cred ca este suparat si s-a simntit incomod ca a aflat de la altcineva dar totusi merita sa incerci si pe acea fata prindeo odata pe drum impreuna cu porietena ta si vin si eu sa va ajut so bat sh so invat eu minte s nu se mai bage idioata te asigur totul va fi bine ai grija de tine succes sper ca te-am ajutat!

| fyrelord a răspuns:

Pfff, ce sa zic, adica putini baieti reactioneaza altfel cand afla ca unei fete il place pe acel baiat, dar oricum ar trebui sa ii spui happy pentru ca toate se rezolva happy, si in legatura cu fata aia, daca tu tii mult la prietena ta si la fel si ea, atunci nu cred ca ea va poate despartii, daca sunteti cele mai bune prietene si de aia happy nu o bagati in seama. NEVER, ca saraca o sa se oboseasca odata si odata...

| dragos9234 a răspuns:

Daca a aflat si este mai rece cu tine este pentru ce el este mai timid si ii place de tine.

| al3ks a răspuns:

Pai ii zici lui baiatul ala ca il placi si poate poate si lu colega stii dac vine langa tine nu o bagi in seama e o necunoscuta si ai sa vezi ca te lasa eu asa am facut si mi-a mers{P.S.=1:zii baiatului ca il placi 2:nu o bagi pe aia in seama ("dusmana ta ") funda? happy

| maite13 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie numai ca eu eram la scoala cand un coleg a inceput sa tipe prin ca mie imi place de un alt coleg.

| imitatiedeom a răspuns:

Stai linistita, cupleazate cu baiatu fiindca sigur ii place de tine, iar prietena ta, nu este de fapt prietena ta pentru ca i`a spus acelei fete ceea ce simteai tu, deci combinate cu tipu si dai vant prieteneiwinking... Cat despre faza cu placutu nu-i problema doar iti place, la fel cum iti place si inghetata. Ce e rau sa iti placa de cineva? e ok...

| Tbx_adda_1981 a răspuns:

Deci cu colega se rezolva usor ii dai un dos de palma si ai scapat de ea treaba e cu paiatul poate te place si nu vrea sa arate astathinking sh ce poti face? Fa-ti un id fals si date drept cineva si intr daca te place poate reusesti sa scoti ceva de la el intr-un sfarsit:*happy