| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU

Am avut un amic bun, ne intelegeam bine pana intr-o zi cand lucrurile au evoluat putin, el m-a intrebat daca vreau sa incepem o relatie serioasa avand in vedere ca am incercat in trecut de mai multe ori sa fim impreuna dar ne certam mereu. Am zis ok hai sa incepem o relatie si. dupa o zi mi-a dat mesaj si mi-a zis ca mai tine la fosta dar dupa cateva zile mi-a zis ca a mintit nu era nicio fosta doar ca el avea f multa treaba si era f stresat. Dupa cateva saptamani iar am inceput sa vb si mi-a explicat si iar a vrut ceva serios si. am zis ok dar da-mi un timp ca vreau sa fih sigura. apoi a doua zi aflu ca si-a facut pe cineva,.
In prezent are pe cineva doar ca problema e ca tin la el. si chiar vreau sa incercam ceva deoarece niciodata nu am fost un cuplu in adevaratul sens al cuvantului. Ce as putea sa fac? Sa vb cu el amical si poate... o sa inceapa sa tina la mine?

Funda

18 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu ţine la tine, preferă ''relaţiile pe fugă'', adică de dragul să nu fie singur şi să se laude că are şi el prietenă.
Decât să îşi bată joc de tine şi tu să suferi degeaba mai bine îl eviţi.

| neutrino a răspuns:

El isi bate joc de tine iar tu nu doresti sa vezi acest lucru.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa fi prostita iar si iar, mai incearca. Poate asta meriti.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fi asa dura cu ea, ea tine la el si nu e cazul sa fim duri cu ea

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand cazi jos mereu sa te ridici sus, cand iubesti lupta pana la capat, un baiat aprecieaza o fata luptatoare sincer

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De cand esti asa bun cu fetele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Lupti, dar trebuie sa stii pentru cine. Lupti degeaba daca minciuna si bataia de joc persista.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca e sincera fata asta si simte ceva pentru baiatul ala

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Baiatul ala si-a ales alt drum, de ce sa mai cerseasca atentia si dragostea lui?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Obsesie compulsiva

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Oricum, baiatul nu a mai vrut sa-i acorde timp. A doua zi a fost cu alta. Interesul lui pentru fata asta e 0. Nu e obsesie, e indiferenta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ea e obsedata compulsibv nu el, el e indiferent cum ai spus tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

E o problema atunci, dar ii e mai bine fara el. Ea decide ce face pana la urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea? Lasa-l! Azi te vrea, maine zice PAS! Asta iti doresti? O relatie pasagera in cadrul careia sa investesti timp si suflet, iar pe urma cel mai probabil sa ramai cu buza umflata?
Este posibil sa isi doreasca pe cineva alaturi si...cam atat!
E decizia ta ce vei face, dar cel mai bine ar fi sa eviti astfel de baieti, cand vine vorba de o relatie amoroasa. :-)

| MidnightR a răspuns:

Uita-l.Sa stai cu asa ceva nu e sanatos deloc pentru mintea ta.

| Oxymorone a răspuns:

Buna. As vrea sa imi raspunzi la o intrebare. Ce te face sa crezi ca o sa tina la tine a (cata oara? ) a 2? Probabil,da,ce te face sa crezi ca o sa tina a doua oara la tine atata timp cat nu a fost in stare din prima sa o faca? Nu vrei sa fii una din acele fete care se tin de mana cu un baiat care le ofera fericire si vor in schimb doar un sentiment reciproc si sunt multumiti? Nu vrei sa radiezi de fericire avand langa tine un om care in sfarsit stie ce doreste de la viata si este foarte sigur ca tot ce are va imparti cu tine? Mi se pare foarte copilaresc faptul ca azi iti spune ca mai tine la fosta,maine zice ca a gresit si ca de fapt avea niste treaba si la fel poimaine. Nu ti se pare ca se joaca cu tine si tu,in naivitatea ta il crezi? Sau iti place pur si simplu situatia asta unde el are pe cine vrea si iti spune ce are chef si tu nu ai pe nimeni si crezi tot ce spune? Era o vorba demult tare,zicea ca cine se aseamana,se si aduna. Sunteti fete, respectati-va singure pentru ca ma indoiesc ca o va face acel baiat care va minte, va lasa, va ia cand doreste si primeste iertare atunci cand vrea muschiu' lui. Asta nu e iubire, e ceea ce ti-ai dori sa existe si nu este. O zi buna.

| IMPLICAT a răspuns:

Odata cu intrebarea asta, incepe sa nu iti mai faci rau singura si lasa`l.