| Colsidhdbsnss a întrebat:

Am cateva intrebari...Deci eu si prietena mea o sa facem dragoste in curand, tin sa mentionez ca este prima data pentru amandoi asa ca vreau sa ma clarificati cu ceva.In primul rand lubrifiantul este obligatoriu? Trebuie achizitionat neaparat? Si daca da cum se aplica,e un fel de crema sau spary? Si daca se pune pe penis se pune peste prezervativ? Si mai am una... durex extented pleasure am inteles ca te fac sa rezisti mai mult, e ok daca folosesc prima data? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| andreas220 a răspuns:

Salut! Lubrifiantul nu e neaparat, da poti sa il cumperi ca sa nu fie probleme nu e scump. Deci e un tub si e o crema mai apoasa pui peste pe penis dupa ce ai pus prezervativul deci peste prezervativ. Prezervativul trebuie obligatoriu. E cu lubrifiant prezervativul oricum. Sper ca stii sa il pui. Decalotezi penisul ( tragi pielea, lasi capul penisului fara piele ), tii prezervativul cu degetele de acel rezervor mic unde se aduna sperma si cu cealalta il rasucesti pe penis. Sunt bune prezervativele durex extented pleasure. Tu nu o sa simti durere, putina usturime da nesimnificativa pentru un barbat, insa pe ea o sa doara putin cand se rupe. Cel mai bine ar fi sa ii faci sex oral inainte vreo 10- 15 minute sa fie excitata ca nu simta asa tare. In rest succes. Funda?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul de dezvirginarea se face cu prezervativul montat pe penis. Acceseaza urmatorul link pentru a urmari filmul educational :
https://www.youtube.com/watch?v=7ttIps26C2A
Pentru orice eventualitate este indicat sa aveti la indemana un lubrifiant pe basa de apa. Succes! Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Prezervativul este obligatoriu sa-l folosesti de fiacare data cand faci sex.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Emilian65):

Si cand vrea sa faca un copil?laughing

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca ai partenera stabila, in perioada nefertila poti face sex si fara prezervativ. Eu nu am folosit niciodata prezervativ cu partenera de viata.