| LarisaElena12345 a întrebat:

Am facut sex oral cu prietenul meu si mai intai i-am facut eu, apoi mi-a facut el mie. Ideea e ca inainte sa ii fac, a ejaculat o data. L am sters si am asteptat sa i fac. Luna asta mi a venit menstruatia cu 6 zile mai devreme. Intrebarea mea e. E posibil sa fiu insarcinata daca el m a sarutat si mi a facut oral avand in vedere ca gura mea a atins penisul? Sau e doar in capul meu si e o dereglare hormonala? Vaa roog, raspuns urgent ai serios.

9 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Daca faci sex oral ramai insarcinata cu extraterestrii happy

nu are ma nici o legatura sex-ul oral
poti sa sugi si clanta de la usa
doar nu o sa faci copii robokop

| RAY a răspuns:

Prin sex oral, anal nu poti avea copii doar prin ejaculare in vagin

| corbulalbrosu a răspuns:

Am lasat acest raspuns de mai multe ori si am sa ti-l repet si tie si ar fi indicat sa-l citesti cu atentie si sa-l memorezi. MENSTRATIA se porneste NUMAI SI NUMAI in cazul in care ovulul existent in ciclul menstrual anterior NU A FOST FECUNDAT si in consecinta NU S-A FORMAT O SARCINA. Trebuie sa stii ca menstruatia reprezinta in fapt inceputul unui nou ciclu menstrual, in consecinta prin menstruatie se elimina ovulul "mort"/ degenerat care nu a fost FECUNDAT, impreuna cu endometrul, formatiunea in care ar fi urmat sa se implanteze ovulul prin procesul de NIDATIE pentru a se instala/forma o noua forma de viata. In cazul in care ultima ta menstruatie a fost la fel/comparabila cu cele anterioare, ca durata, cantitate, culoare, flux zilnic de menstra, etc., inseamna ca nu se putea confunda cu o simpla sangerare si considerata ca fiind o menstruatie falsa, peste o sarcina ipotetica.Nu EXISTA nici o minima posibilitate de sarcina. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă ți-a venit menstruația, cum naiba să fii însărcinată?!?
Plus că metoda descrisă de tine nu e cea mai bună de a concepe un bebel. Chiar dimpotrivă, pentru că e imposibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar mie mi se pare de **** treaba asta? Va rog, spuneti-mi ca mai e cineva de aceeasi părere cu mine.

| intelboss a răspuns:

Stai linistita nu esti ...ramai insarcinata doar in momentul in care sperma lui ajunge in vaginul tau...s-ar putea doar daca a ejaculat pe buzele tale si apoi te-a sarutat dar nici atunci deoarece spermatozoizii mor

| Valy9999 a răspuns:

Da e o dereglare hormonala in capul tau.

| subTooc a răspuns:

Pot sa iti cer o aprere legata de sexul oral?

| Cosmin_Gherhes_1992 a răspuns:

Hey Larisa, stai linistita nu, nu esti insarcinata, odata ce ti-o venit menstruatia nu ai cum sa fi insarcinata, cu toate ca ti-o venit cu vreo 6 zile mai devreme. Da cel mai posibil e in capul tau si ai o dereglare hormonala, se poate zice si asa. Dar uite sfatul meu e sa consulti un medic sa fi sigura. Si daca ar fi fost sa fi insarcinata, si ce? Un copil e o binecuvantare de la Dumnezeu ( a da si depinde de varsta ). Si celalalt sfat al meu e daca vre-ti si voi sa va distrati, folositi un prezervativ. Sper ca te-am ajutat, multa bafta!