| Ruxandra87343 a întrebat:

Buna TPU.

Am la lucru un coleg il simpatizez ca e muncitor si om de treaba. Si zambesc, glumesc si ma comport la fel cu el. Si azi am observat ca se uita la mine cu o privire de cuceritor si 2 colegi de langa el au observat sau a zis el ceva nu stiu ca s-au uitat dupa mine si radeau. Eu nu vreau nimic de la el asa sunt eu deschisa vorbesc mult si rad mult si el rade cu mine si de cate ori ma vede ma priveste in ochi si zambeste. Nu imi dau seama ce vrea

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu vreau nimic de la el asa sunt eu deschisa vorbesc mult si rad mult si el rade cu mine si de cate ori ma vede ma priveste in ochi si zambeste.

daca si el face la fel ca si tine? daca nu vrea nimic da isi zambeste si rade ca asa face ca e deschis, vorbeste cu el mai deschis sa afli

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Well semnalul de imperechere la barbati este evident mai ales daca atractia e puternica.

| SG1995 a răspuns:

Te place, deci fii directa nu ii da speranta false, de ranit va fi ranit oricum, dar mai bine il atentionezi din timp ca nu vrei nimic decat sa-l lasi cu impresia gresit ca are sanse cu tine, pentru ca va avea un soc.
Deci sfatul meu e sa fii ferma si fa-ti curaj si spune-i fata in fata ca nu simti nimic in acel mod pentru el, si nu exista nicio posibilitate sa schimbi asta. Cum am zis va fi ranit, dar macar va fi recunoscator ca ai fost sincera cu el. A si inca ceva, dupa ce il respingi ia putina distanta fata de el, ca sa nu para ca ii transmiti semnale contrari, are nevoie de timp sa treaca peste sentimente neimpartasite.

| Ruxandra87343 explică (pentru SG1995):

Dar am observat ca mai statea de vorba si cu alte colege. Dar cu mie se poarta ciudat.
Si cand ma vede zambeate cu gura pana la ureche rade la glumele mele se uita la mine ai de la distanta cand suntem in apropiere ne privim si zambeste e plin de talente si simt ceva ca si niste fiori fluturi in stomac. Dar eu nu sunt asa dupa el. Il simpatizez doar.