| LoV322 a întrebat:

Sambata trecuta venise la ziua tatalui un prieten iar el are un baiat pe nume alex ,noi ne ucnoastem de mici copii de cand eu aveam 7 ani si el 5 ani .Acum el are 13 si eu 15 ani. Vreau sa spun ca el de martisor mi.a adus o bratara si o ciocolata.Si mi.a spus:"Da nu ma pupi nu imi dai o imbratisare ceva ."Eu bineinteles ca l.am pupat.Nu stau sa va spun cu exacitate toate detaliile dar va spun in mare ca pe parcursele orelor cat a stat la mine m-a luat imbrate, ma tachinat ,cand a venit tortu eu l.am murdarit pe fata cu frisca iar el mi.a dat cu frisca pe buze si mi.a spus ca mi.a dat pe buze sa pot sa ma sterg mai repede el s.a dus la baie eu i.am stins lumina si el facea la fel. La un moment dat cand eram singuri in camera s.a dat la mine m-a pus in pat m-a luat imbrate si mai multe chestii mi.a spus ca vrea ceva dul ce si stiam ca nu se referea la prajituri pentru ca inurma cu cateva minute a venit mama si l-a intrebat daca vrea prajituri si el a spus ca nu. A venit vremea sa plece . A doua zi am intrat pe mess si m-a intrebat daca il plac iar eu i.am spus ca da .Mi.a spus ca si lui ii place de mine si ca nu a mai vazut o fata ca mine cu o fire atat de deschisa si atat de dulce ,mi.a mai spus ca ar vrea sa fim toghether dar din pacate ne desparte distanta eu stau in 17 iar el in 39.Ca doar nu o sa vina el la mine sau eu la el .Eu i.am propus ca sambata viitoare sa ma duc eu la el sa ne intalnim la patinoar. Cu o seara inainte , vineri,mi.a spus ca nu stie ce.mi face daca nu o sa fiu in fata patinoarului laughing si nici bine nu am intrat in patinoar ca m-a luat imbrate si mi.a spus ca ai intarziat laughingdar nu intarziasem.eu m.am dus de una singura,iar el a venit cu 2 baieti si era vorba sa venim doar noi 2. Ma rog am trecut peste asta dar ma dernjat faptul ca aveam impresia la un moment dat ca face misto de mine si se dadea mare in fata celorlati 2 k vai da zi ma mai iubesti. ma trantit pe gheata de2-3 ori se dadeau mari cu toate schemele pe care le stiau radea de mine ca de ce ma uit numai la el ,a vrut sa ma bage cu unu din baietii cu care era el.Eu m.am suparat foarte tare pe el mai aveam un pic si incepeam sa plang el venea la mine si imi spunea hai plangi,plangi .Nici nu.l mai bagasem in seama nici el pe mine au iesit de pe gheata fara sa spuna nimic apoim din patinoar fara sa-mi spuna pa doar ca s.a uitat la mine . Am ajuns si eu acasa am intrat pe mess si l.am intrebat de ce s.a comportat asa cu mine la patinoar iar el mi.s spus sa il las impace daca nu imi da ignor .L.am lasat impace .Peste cateva minute mai tarziu m-a sunat o prietena sa ma intrebe cum a fost la patinoar i.am spus si apoi m.am dus la ea acasa.Mi.a cerut idul lui si s.a luat de el ca dde ce s.a comportat asa ,el a inceput sa o injure ea la fel si i.a spus ca mai bine numai veneam ca oricum ca si fara mine era la fel.Seara eu cand am intrat mi-am cerut scuze in numele prietenei mele ca proasta iar el mi.a spus ca sa.l las impace ca nu.l intereseaza k nu o sa mai vorbeasca cu mine ca de ce il bat la cap si altele deci eu nu.l mai inteleg el nu era asa .ne intelegeam foarte bine de cand eram mici si vreau sa stiu oare el chiar ma place sau pur si simplu facea misto de mine deci cand a venit la mine chiar mi.a aratat lucrul asta si se vedea ca nu face misto de mine sau doar ca se juca dar cred ca mi-am schimbat parerea eu cred ca doar se dadea mare in fata celorlalti 2 crying va rog spuneti.mi parerea voastra!

7 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

Intelegi,asta-i vina lui. Daca nu-si chema prietenii era diferit.Dar trebuia si tu sa-ti chemi prietenele sa te lauzibig grin.Dar asta se intimpla,probabil ca el le-a spus prietenilor lui ca se duce la patinoar,ma rog eu imi inchipui ca asa a fost:
-Salut prieteni!
-Salut amice,unde te duci?
-La patinoar,cu...
-La patinoar? Super hai si noi.
-Nu,eu vreau sa ma duc singur si sa fiu doar cu(tine).
-A,dar poate ne faci cunostinta cu tipa aceea.
-Pai nu stiu...
-Hai nu fii atit de las, sau poate te rusinezi?
-Nu ma rusinez, doar ca cam...nu stiu ce reactie va avea.
-Ce mai,las-o balta,oricum tu esti baiat misto sau nu?
-Pai...
-Hai, arata-ne ca tu o iubesti cu adevarat.
Ei si apoi s-a intimplat ceea ce ai zis tu. Dupa asta cind tu plingeai el ti-a spus acolo ca"hai plingi".Dar cind s-a dus si a ajuns deja acasa, el si-a dat seama ca a facut o greseala enorma.Si nu stia ce sa-ti zica.Si s-a suparat mai tare nu pe tine ci pe prietenii lui.Acum deci iti sfatuiesc sa-l suni si sa-l chemi in parc sau unde crezi ca e mai bine. Daca va refuza,trimite-i un mesaj unde este scris"te rog vino, vreau sa vorbim. Daca si asa nu va vrea spune-i"Nu fi las, eu te iubesc (numele).Te rog vino.Ei ma rog va veni mai devreme sau mai tirziu.Ei atunci spune-i:
-Imi pare rau de acea zi.Mai bine nu veneam.Asculta (numele) imi placi foarte mult, de ce nu vrei sa ma iubesti? Cam va trebui curaj sa spui asta, dar cred ca te vei descurca.Atunci afla pararea lui.Si desigur ce as putea sa-ti zic.BAFTA!winking

| LoV322 explică (pentru STEFANXxX):

Nu nu cred ca s.a intamplat asa laughing

| MiK3L a răspuns:

Sigur ai 15 ani? mie mi se pare ca ai 12.sau 13. in fine. trebuia sa stii ca daca a mai venit cu cineva.nu e treaba serioasa. Inteleg cum te-ai simtit dupa ceea ce s-a intamplat, dar nu ai nici un motiv sa-l mai bagi in seama... nu te iubeste. Si nu conteaza daca taso' e cel mai bun prieten cu tatal tau... nu e nevoie sa-l bagi in seama chiar daca vine la tine in vizita, deoarece " esti mai mare" ai alte prioritati.eu stiu gasesti altceva de facut. Multumesc!

| BadAngelSoni a răspuns:

Mdaa.si eu am trecut prin asa ceva. chatterbox deci parerea mea e ca doar a vrut sa para mai presus de varsta lui.mai imatur! Nu.l baga in seama, trateaza.l cu indiferenta si daca totusi chiar te place se va intoarce cu ochii de catelus puppy dog eyes implorandu-te sa fii din nou cu el. Bafta :*

| LoV322 explică:

Am uitat sa spun cand a venit la mine s.a uitat pe profilul meu de facebook si a vazut ca sunt singura dar de fapt atunci aveam prieten si i.am spus lucrul asta... apoi mi.a spus ca si el are prietena (colega lui de banca pe care o cheama tot alexandra ca mine) eu oricum nu l.am crezut atunci pentru ca cand l.am bagat in lista a intrebat cine sunt si a spus daca cumva esti colegamea de banca spune.mi ce ti.am mai facut si azi ce nu iti mai convine.Eu i.am amintit de lucrul asta cand era la mine si a spus ca asa se mai cearta ei dar eu tot nu l.am crezut.A doua zi pe mess i.am spus ca m.am despartit de al meu pentru el si el mi.a spus ca m-a mintit si ca de fapt nu are prietena. Dupa ce am fost la patinoar si dupa ce mi.a facut toate fazele alea si am intrat pe mess mi.a sps asa :ca de ce il bat la cap ca doar el are prietena ceea ce nu.i adevarat.
Am vorbit si cu o fata pe care il cunoaste si cica i.a spus ca ma place ca asa i.a spus ei.Alex mie mi.a spus ca fata asta era colega lui de banca ceea ce nu.i adevarat ca mi.a spus saraca fata si scria si la ea la status i love you arentzo deci e clar k Alex imi ascunde ceva cred...

| STEFANXxX a răspuns (pentru LoV322):

Intelegi,Alexandra.Tipul asta Alex,intelegi asa cum eu am inteles ca se mai intimpla in viata cotidiana.El doar ca si orice baiat indragostit se rusineaza,dar nu se rusineaza doar asa.El vrea sa spuna ca se simte ciudat,poate ca el totusi a avut o prietena,dar l-a lepadat si de atunci poate nu mai vrea prietena ca ii frica,cred,ca il va lepada iar.Dar poate si te iubeste. DAMN! Scuze am spus asta cam naspa,poate ai inteles ceva, dar totusi nu stiu ce e acolo.Tu ai spus chiar concret totul, dar sorry daca ceva.Cu TPU nu faci tot timpul mare treaba, pe mine rar daca m-a ajutat vreodata.Incearca sa te clarifici in relatii cumva si singura.Bafta!happy

| LoV322 explică (pentru STEFANXxX):

Poti sa imi lasi idul tau pe privat te rog?big grin