| ALexaa_4858 a întrebat:

Buna TPU.
Am nevoie de ajutor

Acum o saptamana m-am despartit de prietenul meu, cu care am fost o luna si trei saptamani. Nu ne-am inteles in ultima perioada. El imi spunea ca m-am racit fata de el, si ca numai prezint acelasi interes pentru el ca la inceput. Cand am acceptat sa fiu cu el, nu tineam la el, dar in timp am ajuns sa tin foarte mult, dar nu i-am demonstrat asta.
Tin sa mentionez ca eu m-am despartit de el, deoarece nu vroiam sa fiu eu aia care sufera dupa. Acum am realizat ca il vreau inapoi si ca tin mult la el, dar ce mai pot face?! Nici macar "buna" numai imi zice.
Vreau sa ma impac cu el, dar ce metoda sa folosesc?! Cum as putea
Aa si el vorbeste cu prietena mea cea mai buna, si ii zice ca tine la mine apoi in secunda doi ii zice ca ma uraste si ca nu vrea sa mai auda de mine :-

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Dada... poti sa il iei deoparte si sa discuti cu el.ceea ce va fi simplu pentru tine avand in vedere ca ati mai fost impreuna atata timp(deci va cunoasteti bine si nu iti va fi teama)...ii vei spune ca ai facut asta doar pentru ca nu voiai sa il faci sa sufere.
din moment ce zice ca te plate. apoi ca te uraste pot sa pun pariu ca e doar din cauza ca tine foarte mult la tine si sufera in urma ta. daca tu iubesti pe cineva.ai momente in care ai da orice sa ai alaturi.si ai momente in care ai sa injuri din cauza suferintei pe care o induri.
cel mai bine. discutati! funda?

7 răspunsuri:
| Nicky29 a răspuns:

Asa sunt baieti. Asteapta o ocazie in care poti vorbi cu el si spune-i ca iti placea cum ereati inainte... si chestii de genu asta poate o sa il ai asa inapoi.

| SpecialGirl a răspuns:

Din cate am vazut,nu este prea hotarat. Poate ca, chiar tine la tine dar nu vrea sa arate lucrul asta mai ales pentru ca ai pus tu punct. Probabil si-ar dorii sa va impacati dar ii este teama ca nu vei accepta. Incearca sa-i demonstrezi ca il vrei inapoi. Saluta`l tu si incearca sa-i arati cat de mult il iubesti. Pana la urma va ceda, daca vrea sa fiti ca inainte! Mult succeswinking

| Alexandra2345 a răspuns:

Buna! c-am asa sunt si eu intr-o situatie de tipul acesta, m-am despartit cu fostul 1 luna jumate in urma...si acum vreau sa fiu cy el,,,dar el nici nu ma saluta.vb cu prietenele mele dar nu spune nimica de mine nici nu-si aminteste de mine in discutii cy ele,dar nu stiu daca sia acum simte ceva pentru mine,el e un tip c-am curvar, poate oare un baiat sa se intileasca cu o fata de care nu tare ii place, sau cit de cit
?

Răspuns utilizator avertizat
| tororoki a răspuns:

El vorbeste cu prietena ta deregula sau doar de cand te-ai despartit de el? Daca este varianta a doua sarputea ca el sa fie interesat de tine si incerca sa o "traga de limba" pe prietena ta.Ai doua variante 1. sa te duci direct la el si sa discuti cu el despre tot in speranta ca va veti impaca si 2. nu uita ca dragostea este un joc, incearca sa il recuceresti, joacate putin cu el si etc...

| ALexaa_4858 explică:

@ Toroki : el vorbeste cu prietena mea de mai mult timp, si ii spunea cand ma certam cu el sau cand era suparat pe mine, cu ea discuta. Si tot ei i-a spus ca tine foarte mult la mine :d

| ALexaa_4858 explică:

Alexandra, uite eu am rezolvat problema, acum suntem iar impreuna. Mi-am luat inima in dinti si l-am chemat la o intalnire. I-am spus tot ce aveam pe suflet, si mi-a spus ca si el inca mai are sentimente pentru mine si ca sa ne mai da-m o sansa. Ar trebui si tu sa te hotarasti daca vrei sa mai fi cu el, si daca mai vrei ar trebui sa il iei la o discutie foarte serioasa, si sa ii spui tot ce te framanta pe tine :*