| anonim365 a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de ajutor. Povestea mea e una mai lungă. Cam acum un an am început să vorbesc cu o fată, dintr-o simplă întâmplare. La început chiar nu o suportam, dar, tot vorbind, m-am ataşat de ea (fara sa-i spun) si ea a devenit din ce in ce mai sociabilă, deschisă față de mine. Simteam pentru ea ce nu am mai simțit niciodata, pentru nimeni (pe scurt, o iubeam). Relația dintre noi s-a distrus complet când am aflat ca e iubita unui coleg, pe care nu-l suportam. Din ziua in care am aflat ca e cu el nu i-am mai dat niciun mesaj, nici ea mie. Eu am intrat la liceu din toamnă si nu am mai vazut-o deloc, ea rămânând la fosta mea scoala (e mai mica decat mine). Intre timp s-a despărțit de iubitul ei si umbla cu altul, un mitocan insuportabil. Am încercat sa vorbesc cu ea zilele astea pe Facebook, insa e la fel de rece ca prima data, imi raspunde sec si atât. Nu stiu ce sa fac, tot timpul asta (aproape un an) nu am putut sa iubesc altă persoană. Ma gândesc mereu la ea, la cat de bine ne înțelegeam... iar noul prieten face urât si daca ea primeste un mesaj cu "ce faci?", deci nu cred ca ar fi o soluție sa ii zic ei ce simt. Dar vreau sa fie a mea! Va rog, ajutați-ma! Sunt disperat! (Dau funda!)

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Oricum e tardiv, pune mana si sun-o si invit-o undeva si spune-i ce simti. Macar te vei elibera si nu mai cari cu tine chestia aia.

| Withoutnamenoname a răspuns:

Ca sa fie a ta, nu ai alta solutie decat sa ii spui ce simti. Nu o sa ghiceasca ea ce simti tu si nici nu o sa viseze. E si vina ta, ca nu i ai spus la timp ce simteai pentru ea. Cred ca ar trebui sa ii spui direct ce crezi si ce intentii ai tu.

| AnonymGirl2017 a răspuns:

Daca il poti bate pe ala nu-ti fa griji. Daca nu, e mai greu. Spune-i ce simti, altfel n-ai nici o sansa.

| kawaiipotatobro a răspuns:

Ii spui ca nu te masturbezi si va fi a ta.